Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
amatorek

Szpachlowanie q1234?

Recommended Posts

Czesc, mam pytanie tak jak w temacie- na czym polega szpach. q 1,2,3,4? Wyczytalem tylko tyle ze q4-calopowierzchniowe, q1 na maylych powierzchniach z tasma. Prosze o opisanie czego sie uzywa, co robi w kazdym typie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyznacznik "Q" (1,2,3,4) dotyczy jakości wykończenia powierzchni

Cytat

- szpachlowanie podstawowe Q1 - odnosi się do powierzchni o małych wymaganiach optycznych, które jednak należy wypełnić z powodów technicznych lub z punktu widzenia fizyki budowlanej.
Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych, które spełniać mają wymagania techniczne, np. powierzchni pod glazurę, albo ścianek działowych w pomieszczeniach gospodarczych. Połączenia wystarczy zaszpachlować jednokrotnie, używając
taśmy wzmacniającej.

- szpachlowanie standardowe Q2 - powierzchnie konstrukcyjne z płyt gipsowo-włóknowych o normalnych wymogach wykańczania.
Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych, które powinny być mało widoczne, np. na ścianach, na których planujemy położyć grube tapety albo wykończyć tynkiem strukturalnym. W tym przypadku powierzchnię połączeń płyt
szpachlujemy dwukrotnie, w celu uzyskania gładkiego przejścia.

- szpachlowanie specjalne Q3 - odnosi się do powierzchni przekraczających normalne wymagania i dlatego też ich jakość powinna być przedmiotem oddzielnych uzgodnień kontraktowych lub przetargowych.
Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych przeznaczonych pod malowanie farbami strukturalnymi lub cienkie tapety. W celu uzyskania bardzo gładkich i niewidocznych połączeń.

- szpachlowanie specjalne Q4 - odnosi się do powierzchni o najwyższej jakości, w której płyty gipsowo-włóknowe są szpachlowane całopowierzchniowo.
Szpachlowanie połączeń i całych powierzchni płyt gipsowo-kartonowych przewidzianych do malowania wysokiej jakości farbami. Aby uzyskać efekt idealnie gładkich powierzchni bez widocznych połączeń płyt i jakichkolwiek rys, połączenia szpachlujemy jak w poprzednim przypadku, a następnie całą powierzchnię płyt gruntujemy i szpachlujemy gładzią gipsową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wyznacznik "Q" (1,2,3,4) dotyczy jakości wykończenia powierzchni


Dokładnie,to samo chciałem napisać dlatego pytałem po co amatorek o to pyta.
Ja bym powiedział ,że jeszcze sposobu wykończenia powierzchni.

Cytat

chodzi mi o szpachlowanie plyt gk


Ale co chcesz szpachlować? cale płyty, łączenia, narożniki? i pod jakie wykończenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...