Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Qubacen

tynki i wylewki?????

Recommended Posts

Jak w temacie. Do tej pory miałem zaufanie do wykonawcy ale właśnie jakby się mocno nadszarpnęło.... I tak jakie kwoty są kwotami przyzwoitymi za wytynkowanie domu tynkami cementowo-wapiennymi??? I czy (wg mnie to nie dopuszczalne) spod takich tynków może prześwitywać (wręcz delikatnie wystawać) kabel elektryczny? Oraz jakie koszty tycza się wylewek na taką chałupę? Dodatkowo czy wykonawca może dodatkowo żądać ode mnie kwoty 400-500zł za rozłożenie styropianu?

Akcja tyczy się domu w/g projektu: Dom w koniczynce 3 i zarówno tynki jak i wylewki wraz z garażem i kotłownią.

Sprawa o tyle pilna, że już mam dość!!! K@#$%^& rzuciłbym to w diabły gdyby nie to, że tak daleko zabrnąłem z budową.

P.S. Chyba mam gruby kryzys....... Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)

Ja płaciłem za tynki cementowo - wapienne 14 zł za m2 prawie dwa lata temu (ręcznie zarzucane),teraz niedawno znajomemu robili i płacił 15 zł za m2. Kabel nie prawa wystawać ,no chyba ze ten kabel sam odszedł od ściany, tak czy owak nie świadczy to aby fachowcy od tynków nie musieli go poprawić tak aby ni było go widać.
Czy ci twoi fachowcy dawali listwy poziomujące pod tynk? Pytam bo je po położeniu tynków należy wyciągnąć,a widziałem już takich fachmanów co te listwy zostawili w tynku po tynkowaniu i dopiero inwestor je wyciągał a dokładniej to malarze jak mu malowali ściany.

Jakie wylewki masz na myśli?
Jeżeli mówimy o mixokrecie to u mnie wraz z ułożeniem styropianu i z dylatacją wołają 13-15 zł za m2.

Cytat

Ja płaciłem za tynki cementowo - wapienne 14 zł za m2 prawie dwa lata temu (ręcznie zarzucane),teraz niedawno znajomemu robili i płacił 15 zł za m2. Kabel nie prawa wystawać ,no chyba ze ten kabel sam odszedł od ściany, tak czy owak nie świadczy to aby fachowcy od tynków nie musieli go poprawić tak aby ni było go widać.
Czy ci twoi fachowcy dawali listwy poziomujące pod tynk? Pytam bo je po położeniu tynków należy wyciągnąć,a widziałem już takich fachmanów co te listwy zostawili w tynku po tynkowaniu i dopiero inwestor je wyciągał a dokładniej to malarze jak mu malowali ściany.

Jakie wylewki masz na myśli?
Jeżeli mówimy o mixokrecie to u mnie wraz z ułożeniem styropianu i z dylatacją wołają 13-15 zł za m2.

Ja płacę (niby po znajomości) 10zł m2. Tych listew poziomujących nie wyciągają. A kabel jeden w sypialni mi "wystaje"....

Cytat

Ja płacę (niby po znajomości) 10zł m2. Tych listew poziomujących nie wyciągają. A kabel jeden w sypialni mi "wystaje"....

Czyli cena dobra ale i jakoś też taka jak cena - niska icon_biggrin.gif (tak domniemywam po Twojej wypowiedzi)
Te listwy niech Ci wyciągają po zrobieniu tynku puki tynk jeszcze dobrze nie wysechł bo jak wyschnie w tym miejscu gdzie listwa będzie pękało.
Powinni ten kabel schować,albo teraz doznałem olśnienia - jaki gruby ten tynk im wychodzi?
Powinien być koło 1 cm gruby, i jak zapewne wiesz nakłada się go w trzech etapach.

Tynki cementowo-wapienne pod malowanie 28,5 zł/m2
gipsowe 26 zł/m2

Wylewka anhydrytowa 4,5 cm - 35 zł/m2 wraz z ułożeniem dylatacji brzegowej.

Cytat

Tynki cementowo-wapienne pod malowanie 28,5 zł/m2
gipsowe 26 zł/m2

Wylewka anhydrytowa 4,5 cm - 35 zł/m2 wraz z ułożeniem dylatacji brzegowej.

Ceny podane przez Ciebie to z materiałem?

Cytat

Powinni ten kabel schować,albo teraz doznałem olśnienia - jaki gruby ten tynk im wychodzi?
Powinien być koło 1 cm gruby, i jak zapewne wiesz nakłada się go w trzech etapach.

Kabel mają poprawić a grubość tynku to prawie centymetr. Dokładnie tyle ile ma kabel + około 1 może 2 mm. Listew nie wyciągają. ale zarzucają na 2/3 a może 4 razy.

Cytat

Kabel mają poprawić a grubość tynku to prawie centymetr. Dokładnie tyle ile ma kabel + około 1 może 2 mm. Listew nie wyciągają. ale zarzucają na 2/3 a może 4 razy.

Listwy muszą być wyciągnięte bo w przeciwnym razie będzie tynk pękał w miejscach gdzie są listwy.

Cytat

Jak w temacie. Do tej pory miałem zaufanie do wykonawcy ale właśnie jakby się mocno nadszarpnęło.... I tak jakie kwoty są kwotami przyzwoitymi za wytynkowanie domu tynkami cementowo-wapiennymi??? I czy (wg mnie to nie dopuszczalne) spod takich tynków może prześwitywać (wręcz delikatnie wystawać) kabel elektryczny? Oraz jakie koszty tycza się wylewek na taką chałupę? Dodatkowo czy wykonawca może dodatkowo żądać ode mnie kwoty 400-500zł za rozłożenie styropianu?

Akcja tyczy się domu w/g projektu: Dom w koniczynce 3 i zarówno tynki jak i wylewki wraz z garażem i kotłownią.

Sprawa o tyle pilna, że już mam dość!!! K@#$%^& rzuciłbym to w diabły gdyby nie to, że tak daleko zabrnąłem z budową.

P.S. Chyba mam gruby kryzys.......

U MNIE TAK WYGLADA 150M2 WYLEWKI NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE SLID CEMEXU WIĘC UWAŻAJ A KOSZTOWAŁA 7000 TYS . I ROZPADŁA SIE BEZ WYGRZEWANIA

DSC01446.jpg

Cytat

U MNIE TAK WYGLADA 150M2 WYLEWKI NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE SLID CEMEXU WIĘC UWAŻAJ A KOSZTOWAŁA 7000 TYS . I ROZPADŁA SIE BEZ WYGRZEWANIA

Z tego co pamiętam to miał iść proces do Cemexu jakiś zbiorowy bo bardzo dużo budów tak właśnie wygląda.
Odzyskałeś pieniądze czy wszystko zrzucili na ciebie ?

Podbijam wątek...ile w tej chwili wołają sobie firmy za podsypanie i zagęszczenie pospółki i wylanie na to chudego betonu?
Uporałem się wreszcie z wilgocią murów więc czas na wylewki. Powierzchnia ok115 m2. Dom przedwojenny 1932r.
Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Szczerze mówiąc - nie rozumiem, o co ci chodzi. Ale spróbuję: 1. Nie pisałem, że wentylacja nie pomaga w usuwaniu wilgoci. Oczywiście pomaga. 2. I nie jest to sprzeczne z przyjmowaniem wilgoci i oddawaniem przez ścianę  -  na zewnątrz i do wewnątrz - żeby było jasne!   To właśnie napisałem wyżej. 1. Wolnozmienny, ale stały. 2. I ma wpływ na wentylację taki - że reguluję, stabilizuje poziom wilgoci wnętrza. Można dodać, że takim mocnym stabilizatorem - prznajmniej według producentów - jest tynk gipsowy.   Wentylacja zapewnia wymianę powietrza - nie zapewnia stabilizacji stopnia wilgotności powietrza. Wchodzi takie powietrze, jakie jest na zewnątrz. Np. w lecie, jesieni przy deszczowej dłuższej pogodzie będzie mocno wilgotne. Wtedy te "oddychające" ściany łagodzą ten stan, ale oczywiście do pewnego czasu, przyjmując wilgoć z powietrza. Potem ją oddadzą przy napływie suchego powietrza.  A jak te zdolności są zbyt małe w stosunku do potrzeb - to trzeba przepalić w domu.   Oczywiście przy klimie tych problemów nie ma - za to są inne!   
    • Panowie - dziękuję za wszelkie rady. Wiecie, jak to jest kiedy samemu chce sie zrobić taki remont ;). Człowiek uczy się na błędach, a tym bardziej samouk bez doświadczenia, w pierwszym generalnym remoncie. Gdybym wiedział o istnieniu farby Sigma to pewnie bym ją zakupił, bo cenowo wyszło podobnie z Magnatem i śmieszną farbą Śnieżki. Myślałem, że takie produkty jak owy Magnat czy Beckers to są te z wyższej półki, ale jak widać - niekoniecznie.  Dochodzę do podobnego wniosku. W każdym razie - Śnieżka Grunt to kupa, którą swoja nazwą wprowadza w błąd mniej zaawansowanych budowlańców. Tak swoją drogą - jakiego gruntu używasz pod farby?    Acryl Putz GP-41. Pod płyty był ekstra, nie narzekałem na siłę szczepną, ale obawiam sie zeszklenia gk pod farbę :(. Wtedy to będzie kosmos dopiero...    No właśnie Magnat zaleca tylko primer, a do mocno chłonnych podłoży - odpowiedni grunt Acryl Putz. To takie betonowe koło ratunkowe z ich strony.    Co do samego problemu sufitu i krycia w malowaniu - postanowiłem położyć piątą  i zarazem ostatnią warstwę farby, bo już mnie nerwy trzepią. Z racji tego, że kupiłem dziś wspomnianego wcześniej Magnata ultra mat 5L to postanowiłem to wykorzystać. Z wałka się wręcz lało. Malowałem tym razem bez kija, z drabiny. Nakładem obficie i rozprowadzałem tylko na tyle, żeby nie porobić zacieków. Po skończonym "zalewaniu" sufitu farbą, wygląda to dosyć obiecująco. Jutro z rana podrzucę fotki, niech to sobie wyschnie na spokojnie.
    • Sam jesteś Bzdura ! Pisze jak byk że ma grzejniki, czytać nie umiesz ?   Nikt nic nie będzie wiedział o co chodzi z tym termostatem i korektą, pewnie ty sam też tego nie wiesz. A o krzywej grzewczej pisałem.
    • No niestety ale pękły 3.
      Uderzenie w róg i poszedł pajączek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Ta dobudówka przerosła moje wyobrażenie. Pomyliłem się w ocenie sytuacji. Jak pisze @joks, ta dobudówka może być warta tych pieniędzy, choć sprawa nie jest jeszcze przesądzona. 
  • Popularne tematy