Skocz do zawartości

dywan do sypialni


Lodowiec

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Proszę o drobną pomoc
Nie chciałem się podczepiać pod istniejący temat o dywanach.

Szukam dywanu do sypialni.
Budżet do 1800zł, możecie polecić jakiś sprawdzony sklep, lub konkretny dywan? Mam białe ściany, ciemny parkiet. Myślę o jasnym dywanie, klasycznym (może być orientalny), nie duży (1,5 na 2,5 metra). Chcę go dać koło łóżka. Przy tym budżecie mam nadzieje na coś trwałego (nic się nie sypie itp.). Edytowano przez Lodowiec (zobacz historię edycji)
Napisano
W sumie tani ten dywan,a wygląda bardzo ładnie. Poza tym na forum masz co najmniej kilka wątków dotyczących dywanów,więc zajrzyj tam i na pewno znajdziesz coś dla siebie.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Jeśli chodzi o dywany również zaczęłabym od stacjonarnych sklepów. Jeśli coś Ci się spodoba, zawsze będzie można jeszcze poszukac w necie - czasami uda się coś taniej znaleźc.
Napisano
  Cytat

Podejrzanie tani ten dywan jak na taki rozmiar, a z czego on jest zrobiony? A roczna gwarancja to na paragon, czy masz jakiś inny dokument?

Rozwiń  

icon_eek.gif Czy mógłbyś z łaski swojej jeszcze napisać komu odpowiadasz.
Napisano
  Cytat

Proszę o drobną pomoc
Nie chciałem się podczepiać pod istniejący temat o dywanach.

Szukam dywanu do sypialni.
Budżet do 1800zł, możecie polecić jakiś sprawdzony sklep, lub konkretny dywan? Mam białe ściany, ciemny parkiet. Myślę o jasnym dywanie, klasycznym (może być orientalny), nie duży (1,5 na 2,5 metra). Chcę go dać koło łóżka. Przy tym budżecie mam nadzieje na coś trwałego (nic się nie sypie itp.).

Rozwiń  



A myślałeś o czymś w takim stylu?Bardzo fajnie prezentuje się na podłodze, a i ewentualne zabrudzenia nie są dzięki specyficznym przetarciom od razu widoczne. O ile się nie mylę, jest to chyba dywan Agnelli.

DSC01446.jpg

  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Dywan nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem,chociaż trzeba przyznać,że ma wiele zalet typowo dekoracyjnych i daje poczucie przytulności,ciepła. Jeżeli wybierzemy jakiś fajny,ciekawy motyw- czemu by nie spróbować.
  • 11 miesiące temu...
Napisano
Dokładnie najlepiej pochodzić po sklepach i coś wyszukać samemu, dotknąć. Mnie najbardziej do sypialni podobają się jasne dywany takie grube i puchate icon_smile.gif) wtedy jest tak przytulnie. NO ale wszystko zależy od koloru ścian by pasowało.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Jeżeli ma być szczery to mi osobiście najbardziej spodobał się wzór nr 1 w kolorze czarno złotym,myślę że to uniwersalna kompozycja pasująca do każdego rodzaju podłogi i koloru ścian czy mebli.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...