Skocz do zawartości

Balkon i podcien (wejscie do budynku)


Recommended Posts

Napisano
Probuje jakos zaplanowac wejscie do domu (konkretnie wykonczenie powierzchni) i balkon.

1. Balkon

Chcialbym miec podloge balkonu wykonczona deskami, jak taras ponizej. Sek w tym, ze mam tam parenascie cm od plyty balkonu do poziomu zero, a musze w tym zmiescic ocieplenie, dwie warstwy hydroizolacji, deski, legary i ewentualna wylewke ze spadkiem i sie robi bardzo ciasno.

Dlatego wymyslilem, zeby na plyte balkonu dac:
- hydroizolacje na plyte balkonu (ewentualnie wczesniej zrobic spadek jakas cienka wyleweczka) wywinieta na sciane
- na to polozyc styrodur (to najtwardszy material izolacyjny, czy sa twardsze?),
- na styrodur pape na osnowie polipropylenowej wywinieta na sciane
- na to kontrlegary
- legary
- deski

Kontrlegary i legary, bo kontrlegary musza isc wzdluz spadku, zeby deski tez byly prostopadle do sciany (jak w tarasie).

Co o tym myslicie i jak ewentualnie polozyc/przymocowac kontrlegary do papy?

2. Wejscie do domu jest w podcieni (widoczne za orzechem, zdjecie sprzed 2 lat):


W podcieni jest wylewka betonowa, przez ktora nie ma w ogole ocieplenia fundamentow w tym miejscu. Przydaloby sie dlatego polozyc styrodur poziomo i wylac na tym wylewke. Poniewaz wszyscy twierdza, ze plytki klejone do wylewki nie wytrzymaja dluzej, niz 10 lat, to zastanawiam sie nad podobnym rozwiazaniem do powyzszego z balkonu:

- papa wywinieta na sciane
- styrodur
- papa wywinieta na sciane
- cienka podsypka piasku z cementem
- plyty betonowe dekoracyjne

Co o tym myslicie?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Średnice samych rur to nie wszystko. W przypadku tych warstwowych (PEX-Al-PE) problemem są złączki. To one najbardziej zwężają średnicę zewnętrzną. W efekcie z 12 mm średnicy wewnętrznej rury 16×2 mm zostaje mniej więcej grubość ołówka. Jednak nawet przy zbyt małych średnicach nie powinno być takiego szumu. Jaka złączka (trójnik) jest na połączeniu naczynia wzbiorczego z rurą zasilającą zbiornik c.w.u.? Czy gdzieś tam nie ma jakichś dodatkowych zwężek, kolan, zaworów? Krótko mówiąc innych elementów zaburzających przepływ? Tak przy okazji, to jaka jest średnica rury na wyjściu z zaworu bezpieczeństwa? I czy z tym zaworem nie ma problemów (nie cieknie itp.)?
    • Skrobiesz nożykiem po pęknięciach  , czyścisz rowki i dalej już chyba tak samo trzeba robić.    
    • Średnica wewnętrzna rury przyłącza do grupy bezpieczeństwa, jest zbyt mała. Rura PP 16 mm ma średnicę wewnętrzną ok. 10 mm.   Zmierz średnicę wewnętrzną króćca naczynia przeponowego i zastosuj odpowiednią  średnicę wewnętrzną  rury PP równą lub większa średnicy króćca.      Sprawdź też grupę bezpieczeństwa czy nie ma mniejszej średnicy wewnętrznej od króćca naczynia       Typowa średnica przyłącza (rura stalowa) naczynia przeponowego w domu jednorodzinnym to 3/4 cala (DN20, średnica wewnętrzna ok. 18–20 mm) lub 1 cal (DN25, ok. 25 mm).    Jeżeli chcesz mieć względną ciszę, to zastosuj gradację średnic o jeden skok, czyli jest zasilane   rurą PP 32 mm to przyłącze naczynia przeponowego powinno być rurą PP 25 mm.   Zastosuj trójnik redukcyjny 32/25/32 PP na rurze zasilającej. Poprowadź rurę PP 25 mm do grupy bezpieczeństwa. Zastosuj grupę bezpieczeństwa z  króćcami 3/4-1". Zastosuj naczynie przeponowe z  króćcem  3/4-1".    
    • pytanie ktore rury maja nieodpowiednia srednice ??   Naczynie jest wpiete na zasilaniu bojlera zimna woda. Zasila go rura 32 mm natomiast naczynie jest polaczone rura 16 mm
    • Odpryski to nie jest to samo co pęknięcia. Chyba, że pęknięcia doprowadzimy do odprysków. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...