Skocz do zawartości

coś (wykładzina?) do piwnicy?


Olleo

Recommended Posts

ma to wygladac jak gumoleum, albo cos w tym guscie, czyli ma sie dac sprzatac mopem i byc odporne na przecieranie, a jednoczesnie musi spelniac trzy warunki:
- byc nienasiakliwe
- byc paroprzepuszczalne
- byc w miare tanie, czyli maks do 20zl/m2

chce tym wylozyc podloge w piwnicy, ktora rzadko wysycha, ale jeszcze rzadziej jest calkowicie mokra - ot, typowa posadzka na gruncie bez hydroizolacji.

Macie jakies pomysly?

Jako alternatywy mam:
- glebokopenetrujacy grunt + farba do betonu (bez gwarancji, czy nie zacznie odlazic)
- zaryzykowac i polozyc plytki/gres (ale posadzka baardzo nierowna)
- uszczelnic hydrostopem (preparat mineralizuje beton, ma gwarancje przy parciu wody od wewnatrz, ale jest cholernie drogi) i na to plytki, farba lub jakas zywica
- polozyc zwykle gumoleum i wymieniac, jak zacznie gnic, ale grozi grzybem
Link do komentarza
Widziałem kiedyś u kogoś taką wykładzinę, która przypominała trochę gumoleum (łatwa do mycia), neistety nie znam się i ciężko mi powiedzieć co to mogło być. Chodziłeś po sklepach budowlanych: obi, castorama itd? Jestem pewien że znajdziesz tam coś odpowiedniego icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jako alternatywy mam:
- glebokopenetrujacy grunt + farba do betonu (bez gwarancji, czy nie zacznie odlazic)
- zaryzykowac i polozyc plytki/gres (ale posadzka baardzo nierowna)
- uszczelnic hydrostopem (preparat mineralizuje beton, ma gwarancje przy parciu wody od wewnatrz, ale jest cholernie drogi) i na to plytki, farba lub jakas zywica
- polozyc zwykle gumoleum i wymieniac, jak zacznie gnic, ale grozi grzybem




Cytat

W tej sytuacji najlepiej jest ułożyć płytki gresowe. Piszesz, że powierzchnia bardzo nierówna, możesz ją wygładzić wylewką poziomującą np. Mapei Novoplan 21. Pamiętaj o zagruntowaniu powierzchni.




Cytat

Aha i obnizyc i tak juz zbyt niski sufit tym samym?


Ale o co Ci chodzi ,masz pretensje do LInwestor-a ,że doradził Ci to co sam wymieniłeś?
Link do komentarza
Cytat

a co z tymi?

- glebokopenetrujacy grunt (epoksydowy lub PU) + farba do betonu (bez gwarancji, czy nie zacznie odlazic)
- uszczelnic hydrostopem (preparat mineralizuje beton, ma gwarancje przy parciu wody od wewnatrz, ale jest cholernie drogi) i na to farba do betonu


Grunt, gruntem przy tym czy przy innym rozwiązaniu musi być,ale farba to na równe podłoże ,a przede wszystkim cena tej farby,porządna farba do betonu na posadzkę trochę kosztuje.
Drugie rozwiązanie prze draża inwestycję a po drugie jakie tam będziesz miał parcie wody z wewnątrz? chyba że rura od wody pęknie.
Jak chcesz zrobić to tanio to kup gotowa zaprawę,dodaj plastyfikatora,wody szklanej, trochę włókien PP wylej aby wyrównać posadzkę (min 3-4 cm),zatrzyj na gładko i nic więcej nie trzeba,w końcu to piwnica.
Link do komentarza
przy założeniach inwestora
lepiej nic nie robić niż udawać ze się robi - zdecydowanie taniej


posadzka która nigdy nie wysycha ale jeszcze rzadziej bywa całkowicie mokra

połóż cokolwiek , a zaczniesz przed zejściem do piwnicy kalosze zakładać .


na hydrostopie masz gwarancję producenta na działanie (w warunkach laboratoryjnych ) ale gwarancji wykonawczej już producent Ci nie udzieli !!!!!!!

właściwa kolejność pytań jest następująca:
- co chcę osiągnąć ?
- czym ? (tu info w necie jest szerokie)
- jak to zrobić (tu info ma zdecydowane problemy - szczegółowe know how nie występuje , a pułapek po drodze od groma)
a na samym końcu za ile i do tego za ile trzeba dozbierać kasiorkę - wcześniej nie robiąc nic bo kasiorki szkoda.
pozdrawiam Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...