Skocz do zawartości

coś (wykładzina?) do piwnicy?


Olleo

Recommended Posts

ma to wygladac jak gumoleum, albo cos w tym guscie, czyli ma sie dac sprzatac mopem i byc odporne na przecieranie, a jednoczesnie musi spelniac trzy warunki:
- byc nienasiakliwe
- byc paroprzepuszczalne
- byc w miare tanie, czyli maks do 20zl/m2

chce tym wylozyc podloge w piwnicy, ktora rzadko wysycha, ale jeszcze rzadziej jest calkowicie mokra - ot, typowa posadzka na gruncie bez hydroizolacji.

Macie jakies pomysly?

Jako alternatywy mam:
- glebokopenetrujacy grunt + farba do betonu (bez gwarancji, czy nie zacznie odlazic)
- zaryzykowac i polozyc plytki/gres (ale posadzka baardzo nierowna)
- uszczelnic hydrostopem (preparat mineralizuje beton, ma gwarancje przy parciu wody od wewnatrz, ale jest cholernie drogi) i na to plytki, farba lub jakas zywica
- polozyc zwykle gumoleum i wymieniac, jak zacznie gnic, ale grozi grzybem
Link do komentarza
Widziałem kiedyś u kogoś taką wykładzinę, która przypominała trochę gumoleum (łatwa do mycia), neistety nie znam się i ciężko mi powiedzieć co to mogło być. Chodziłeś po sklepach budowlanych: obi, castorama itd? Jestem pewien że znajdziesz tam coś odpowiedniego icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jako alternatywy mam:
- glebokopenetrujacy grunt + farba do betonu (bez gwarancji, czy nie zacznie odlazic)
- zaryzykowac i polozyc plytki/gres (ale posadzka baardzo nierowna)
- uszczelnic hydrostopem (preparat mineralizuje beton, ma gwarancje przy parciu wody od wewnatrz, ale jest cholernie drogi) i na to plytki, farba lub jakas zywica
- polozyc zwykle gumoleum i wymieniac, jak zacznie gnic, ale grozi grzybem




Cytat

W tej sytuacji najlepiej jest ułożyć płytki gresowe. Piszesz, że powierzchnia bardzo nierówna, możesz ją wygładzić wylewką poziomującą np. Mapei Novoplan 21. Pamiętaj o zagruntowaniu powierzchni.




Cytat

Aha i obnizyc i tak juz zbyt niski sufit tym samym?


Ale o co Ci chodzi ,masz pretensje do LInwestor-a ,że doradził Ci to co sam wymieniłeś?
Link do komentarza
Cytat

a co z tymi?

- glebokopenetrujacy grunt (epoksydowy lub PU) + farba do betonu (bez gwarancji, czy nie zacznie odlazic)
- uszczelnic hydrostopem (preparat mineralizuje beton, ma gwarancje przy parciu wody od wewnatrz, ale jest cholernie drogi) i na to farba do betonu


Grunt, gruntem przy tym czy przy innym rozwiązaniu musi być,ale farba to na równe podłoże ,a przede wszystkim cena tej farby,porządna farba do betonu na posadzkę trochę kosztuje.
Drugie rozwiązanie prze draża inwestycję a po drugie jakie tam będziesz miał parcie wody z wewnątrz? chyba że rura od wody pęknie.
Jak chcesz zrobić to tanio to kup gotowa zaprawę,dodaj plastyfikatora,wody szklanej, trochę włókien PP wylej aby wyrównać posadzkę (min 3-4 cm),zatrzyj na gładko i nic więcej nie trzeba,w końcu to piwnica.
Link do komentarza
przy założeniach inwestora
lepiej nic nie robić niż udawać ze się robi - zdecydowanie taniej


posadzka która nigdy nie wysycha ale jeszcze rzadziej bywa całkowicie mokra

połóż cokolwiek , a zaczniesz przed zejściem do piwnicy kalosze zakładać .


na hydrostopie masz gwarancję producenta na działanie (w warunkach laboratoryjnych ) ale gwarancji wykonawczej już producent Ci nie udzieli !!!!!!!

właściwa kolejność pytań jest następująca:
- co chcę osiągnąć ?
- czym ? (tu info w necie jest szerokie)
- jak to zrobić (tu info ma zdecydowane problemy - szczegółowe know how nie występuje , a pułapek po drodze od groma)
a na samym końcu za ile i do tego za ile trzeba dozbierać kasiorkę - wcześniej nie robiąc nic bo kasiorki szkoda.
pozdrawiam Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. W sprawie doboru polecam skontaktować się na przykłąd z https://www.saunierduval.pl
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...