Skocz do zawartości

Plac zabaw dla dziecka


Recommended Posts

Sznurek lniany lub linka ok 60 zł
zjeżdzalnia 3m do 300 zł z allegro
huśtawka - stara opona - gratis
wkręty ciesielskie ok 100 zł
drewno - wg uznania
impregnat do drewna 120 zł
pędzel 6-10 zł
uchwyty mocujące do huśtawki 25 zł/szt x2

wkręty uchwyty mocujące w sklepie metalowym/hurtowni śrub i gwoździ
linki/sznurek w hurtowni budowlanej
impregnat / pędzel w markecie/sklepie z farbami
drewno w tartaku lub samemu
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Jakiś domek jest faktycznie bardzo dobrym pomysłem. Może to będzie inspiracją:


Jest tu drabinka, huśtawki, zjeżdżalnia, wspomniany domek, a pod nim miejsce na np. piaskownicę. Osobiście podoba mi się takie rozwiązanie choćby z tego względu, że piaskownica automatycznie jest zadaszona, więc w cieniu, co w letnie upalne dni się bardzo przydaje. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 8 miesiące temu...
Co prawda mam już zrobiony plac zabaw dla dzieci, domek na podwyższeniu, zjeżdżalnia, piaskownica. Dzieci się bawią niesamowicie i bardzo mnie to cieszy, ale w tym miejscu posiałem również trawę uniwersalną i niestety jest cała zniszczona i nie wygląda to ładnie. Proszę o poradę czym mogę wyłożyć ten teren, aby mimo częstego deptania wyglądał ładnie ? Czy wysypać kamyczki, piasek czy posiać trawę sportową np. kalnas, deptum itp. i to powinno wystarczyć ? Na pewno nie chcę tam wykładać kostką, bo jednak podczas upadku może stać się krzywda dziecku. Co radzicie ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Radzę posiać trawę odporną na deptanie, ponieważ właśnie podczas upadku nic się dziecku wielkiego nie stanie. Jest to najmiększa forma podłoża jaką znam. Jeżeli chodzi o rodzaj trawy moja siostra posiała trawę deptum i faktycznie ładnie się regeneruje mimo tego że biegają po niej dzieci i dwa duże psy. Zresztą z tej firmy są dobre mieszanki, sam jedną z nich posiałem. Tylko lepiej przełóż tą pracę na wiosnę, ponieważ w październiku jest to wręcz niewskazane.
Link do komentarza
Cytat

Radzę posiać trawę odporną na deptanie, ponieważ właśnie podczas upadku nic się dziecku wielkiego nie stanie. Jest to najmiększa forma podłoża jaką znam. Jeżeli chodzi o rodzaj trawy moja siostra posiała trawę deptum i faktycznie ładnie się regeneruje mimo tego że biegają po niej dzieci i dwa duże psy. Zresztą z tej firmy są dobre mieszanki, sam jedną z nich posiałem. Tylko lepiej przełóż tą pracę na wiosnę, ponieważ w październiku jest to wręcz niewskazane.


Bardzo dziękuję za poradę. Czy mógłbyś wysłać mi nazwę sklepu w prywatnej wiadomości gdzie kupiła Twoja siostra trawę deptum ?Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...