Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
bm_mi

Działka rolna klasa 3b

Recommended Posts

Witam.
Mam zamiar kupić działkę 10arową, która widnieje jako rolna klasy 3b.
Została ona niedawno wydzielona z większej działki, w miejscowości obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego i tam widnieje ona w terenie budowlanym.
Czy na takiej działce można się budować?

Proszę o poradę.

Ponieważ powierzchnia działki jest zbyt mała, aby podlegała przepisom o zabudowie siedliskowej gospodarstwa rolnego, budowa na niej wymagać będzie przeprowadzenia procedury odrolnienia w starostwie.

Podobno odrolnić można tylko 5 arów tej klasy gruntów (klasa IIIb) (bezpłatnie)
Czy ktoś się orientuje ile kosztowałoby odrolnienie pozostałek ilości tzn 5 arów gruntu??

Cytat

Podobno odrolnić można tylko 5 arów tej klasy gruntów (klasa IIIb) (bezpłatnie)
Czy ktoś się orientuje ile kosztowałoby odrolnienie pozostałek ilości tzn 5 arów gruntu??

Witam,
Nie musisz odralniać całej działki, nie musisz odralniać nawet 5 arów. Wystarczy powierzchnię jaką będzie zajmował budynek. Czyli ok 150-200 m2. W przyszłości płacisz mniejszy podatek. Podatek od roli to groszowa sprawa.

pozdr
icon_smile.gif

Zapytaj w gminie bo wg. mnie ta działka jest działką budowlaną i nie musisz już nic odralniać.

Nawet jeśli jest klasy IIIb?
Przeszukałem jak na razie internet i znalazłem jakieś info, że niby można tylko 5, ale nic nie wspominali o planie zagospodarowania,
będę musiał spytać w gminie.
Ale i tak dom nie zajmie mi więcej niż 500m2 powierzchni, więc nie ma się czym przejmować.

Wg. mnie jeżeli działka ujęta jest w aktualnym planie zagospodarowania przestrzennego jako pod budowę jednorodzinną ( mieszkaniową) to jest budowlaną i tyle.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Sam spadek terenu działki nie dyskwalifikuje. Budynek można do niego dostosować, np. na najniższej kondygnacji robimy garaż, pomieszczenia gospodarcze itp. Trochę jak piwnica zagłębiona tylko z jednej strony w gruncie.
    • Animus Ci napisał że akrylem. https://www.castorama.pl/produkty/budowa/silikony-piany-i-akryle/silikony-i-akryle/akryle/uszczelniacz-akrylowy-ceresit-280-ml-bialy.html?exactc=14976614ef48e5d8de74469b8d94e2e5&keyword=pla_budowa&gclid=EAIaIQobChMIsZbtr9um3wIVC4uyCh2x9Ac2EAYYBSABEgKHg_D_BwE
    • Dzień dobry,   pod styropianem powinna być paroizolacja, aby para wodna nie przechodziła z niższych pomieszczeń i się nie wykraplała przy zetknięciu z niższą temperaturą. Położenie foli paroprzepuszczalnej na styropianie mija się z celem – taka folię daje się w dachach aby usuwać wilgoć na zewnątrz.   Jeśli w tej chwili skrapla się tam wilgoć to nie polecamy stosowania płyt OSB lub GK, ponieważ pod wpływem wilgoci będą one ulegać zniszczeniu.    Aby nie zdejmować płyt styropianowych można zrobić trochę niezgodny system - na styropianie trzeba położyć folię paroizolacyjną  i zrobić wylewkę cementową. Folia zabezpieczy przed częściowym przenikaniem wilgoci a jastrych cementowy, nawet jeśli wykropli się wilgoć, nie ulegnie zniszczeniu.   Przekrój proponowanego systemu znajdzie Pan na stronie:
      https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/podloga-na-styropianie   Pozdrawiamy!
    • Większych bzdur dawno nie czytałem. We własnym domu płacimy 700zł rocznie za wodę? To jakiś żart? No chyba, że mam studnie głębinową, która i tak nie u każdego może być. Te koszty ogrzewania gazem to też z sufitu wzięte. Moi rodzice płacą niecałe 2000zł rocznie, w domu dzień i noc 23-24 stopnie i metraż ok 160m. Co do kosztów utrzymania mieszknia, to znowu autora mocno poniosło. Mieszkam w centrum Krakowa a apartamentowcu od Frontonu. Budynek nowoczesny, ocieplony. Za ogrzewanie płacę tyle co nic, bo ciepło utrzymuje się w mieszkaniu, a nie ucieka.    Podsumowując, artykuł reprezentuje żenujący poziom!
  • Popularne tematy