Skocz do zawartości

Jak i w jakich odstępach do ściany powinna być mocowana murłata?


Recommended Posts

Gość domeczek malutki
ja ma wieniec 11m dlugi co pol metra kotwe czyli jest ich 21sztuk z czego 5 szt,ma dlugosc 0,5metra preta fi 16 z zagietym na kilka centymetrow konce a reszta ma dlugosc 33cm z zagietym na 5 cm koncem czyli w betonie sa na jakies 10-15 cm zatopione czy to starczy?
Link do komentarza
Gość mhtyl
To o czym piszesz a raczej się pytasz nie ma nic wspólnego z mocowaniem murłaty.
Wieniec kolankowy nie zawsze występuje a wieniec stropowy powinien być,i to z wieńcem stropowym powinno był łączenie z murłata albo słupki żelbetonowe albo wieniec kolankowy ale on tez musi być powiązany z stropowym.
Jakich dach ,jaki spadek i jakie pokrycie - to są wytyczne do przekroju więźby dachowej a mocowanie murłaty jest ujęte w projekcie a i tak lepiej przed pogadać z murarzem i cieślą .
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

To o czym piszesz a raczej się pytasz nie ma nic wspólnego z mocowaniem murłaty.
Wieniec kolankowy nie zawsze występuje a wieniec stropowy powinien być,i to z wieńcem stropowym powinno był łączenie z murłata albo słupki żelbetonowe albo wieniec kolankowy ale on tez musi być powiązany z stropowym.
Jakich dach ,jaki spadek i jakie pokrycie - to są wytyczne do przekroju więźby dachowej a mocowanie murłaty jest ujęte w projekcie a i tak lepiej przed pogadać z murarzem i cieślą .



Mocowanie murłaty do wieńca jest zależne od więźby, skoro pyta się o kotwy to wnioskuję, że projektu nie ma, więc i więźba nie policzona...

Kto pyta- nie błądzi, nie krytykuj ironicznie.
Wkurza mnie, gdy zadaję pytanie, a odpowiada ktoś nie na temat i nie znający odpowiedzi na pytanie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wkurza mnie, gdy zadaję pytanie, a odpowiada ktoś nie na temat i nie znający odpowiedzi na pytanie.


To było trzeba wyraźnie napisać,że pytasz. Napisałeś to tak jakby Twoje pytanie odnosiło się do artykułu z tematu.
Jeżeli moja odpowiedź była nie temat (może nie w 100%) to Twoje pytanie było tak powierzchownie zadane że nie wiada gdzie je przyszyć.Jeżeli chciałeś zadać pomocnicze pytanie to było trzeba zacytować posta którego ma się tyczyć to pytanie.
To co napisał domeczek malutki ma aż za dobrze zrobione icon_smile.gif pomijając pytania o pokrycie ,dach czy spadek.
Ja na długości 10 m murłaty mam dane 8 szpilek i pokrycie dachówka ceramiczna i jak na razie wszystko się trzyma kupy icon_biggrin.gif więc szpilki co 0,5 są powiedzianym aż na wyrost.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

To było trzeba wyraźnie napisać,że pytasz. Napisałeś to tak jakby Twoje pytanie odnosiło się do artykułu z tematu.
Jeżeli moja odpowiedź była nie temat (może nie w 100%) to Twoje pytanie było tak powierzchownie zadane że nie wiada gdzie je przyszyć.Jeżeli chciałeś zadać pomocnicze pytanie to było trzeba zacytować posta którego ma się tyczyć to pytanie.
To co napisał domeczek malutki ma aż za dobrze zrobione icon_smile.gif pomijając pytania o pokrycie ,dach czy spadek.
Ja na długości 10 m murłaty mam dane 8 szpilek i pokrycie dachówka ceramiczna i jak na razie wszystko się trzyma kupy icon_biggrin.gif więc szpilki co 0,5 są powiedzianym aż na wyrost.



Najpierw był link do pytania i odpowiedź eksperta.

Później domeczek malutki zapytał o swoją budowę, więc zadałem pytanie pomocnicze.

W dalszym ciągu nie wiem, co to za wieniec, jaki dach się na nim opiera...

@mhtyl To tak jakbym się przyczepił do użytego przez Ciebie sformułowania "przekrój więźby dachowej"...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

W dalszym ciągu nie wiem, co to za wieniec, jaki dach się na nim opiera...


I chyba sie nie dowiesz i ja też,bo jakos nie skory ten Domeczek do pisania.
Cytat

@mhtyl To tak jakbym się przyczepił do użytego przez Ciebie sformułowania "przekrój więźby dachowej"...


Ale poprzedziłem to tymi słowami"Jakich dach ,jaki spadek i jakie pokrycie - to są wytyczne do przekroju więźby dachowej" czyli jasne chyba,że chodzi o drzewo.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

I chyba sie nie dowiesz i ja też,bo jakos nie skory ten Domeczek do pisania.

Ale poprzedziłem to tymi słowami"Jakich dach ,jaki spadek i jakie pokrycie - to są wytyczne do przekroju więźby dachowej" czyli jasne chyba,że chodzi o drzewo.



Bez odpowiedzi domeczek malutki nawet nie mam pewności, czy konstrukcja jest drewniana...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...