Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
piotrk1978

Rodzaj działki - wpis w KW

Recommended Posts

Witam,
Jakiś czas temu postanowiłem uporządkować kwestie granic na działce budowlanej, jak się okazało ze względu na bałagan w ewidencji gruntów należało przeprowadzić postępowanie rozgraniczające w wyniku którego nastąpił przybytek gruntu.
W związku z czym aby z formalizować do końca złożyłem wniosek do Sądu o zmianę powierzchni działki również w Księdze wieczystej. Zmiana powierzchni działki w KW została wprowadzona, ale w rubryce o nazwie "6.Sposób korzystania" zmienił się wpis z "Działka budowlana" na "BP-zurbanizowane tereny niezabudowane" Dodam że od momentu kupna (czyli daty ostatniego wpisu/zmiany) działka została uzbrojona w wodę i prąd.
Proszę o poradę jaka jest różnica między tymi pojęciami ?
Jakie są konsekwencje formalno-prawne i finansowe takiej zmiany ?
Co to oznacza w praktyce ?
Czy taka zmiana jest dla mnie korzystna ?
Czy może mieć to jakiś związek ze zmianą Planów zagospodarowania przestrzennego w gminie ?
Czy mogą się zmienić WZ ?
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Piotr K


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpis w KW został dokonany na podstawie zapisów w ewidencji gruntów i zmiana w sformułowaniu nie ma wpływu na przeznaczenie działki - praktycznie oznacza to samo.

O konkretnych możliwościach zabudowy decydować będą zapisy MPZP lub określone w indywidualnych warunkach zabudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Też nie rozumiem, jak powstały, ale każdy szanujący się fachowiec wie, bo " dom pracuje". Te na suficie powstały dawno , nawet wykonawca raz przyjechał coś poprawić, jednak jak widać bezskutecznie. Te w narożnikach pojawiają się stopniowo. Może rzeczywiście połączenie ściany  murowanej z k-g pracuje? Dziękuję Ci za rysunek płotków śniegowych . Nie umiem znaleźć tego specyfiku, który podał Joks. Ani żadnego odpowiednika. Chyba że zadzwonię do producenta.  Brawo Uroborosie, to chytrusek. Wklejam zdjęcie, gdzie lepiej go widać.   Skuteczne .
  • To będzie musiało mieć temperaturę zawsze powyżej zera, bez względu na to, czy będziesz tam miał zamiar bawić się jutro, czy za tydzień..., chyba, że układ napełnisz płynem niezamarzającym (KASA!!!)     Zimno na podłodze, raczej wloty blisko podłogi, więc nadmuch, wentylator, hałas...
  • Tak, tylko  kiedy dojdziemy w naszym kraju do tego, by budownictwo pasywne było na porządku dziennym? Jak na razie mamy problem z likwidacjami kotłów węglowych.  Ale fakt... o ile grzałki są tanie i proste, o tyle ich zasilenie może słono kosztować, szczególnie w sezonie grzewczym. Warto zauważyć, że osoby inwestujące w pompy ciepła bardzo obawiają się właśnie tych kilku dni w roku, kiedy w pompie ciepła załączy się grzałka, a kolega Damian proponuje korzystanie z grzałek w ciągu całego roku. Odważne Poza tym dochodzi efektywność energetyczna - kable nie są efektywne, a przynajmniej są inne urządzenia które nasze środowisko i gospodarowanie energią traktują z szacunkiem. 
  • Olam, podstawą przy określaniu dochodu jest oświadczenie Wnioskodawcy, które osoby tworzą z nim gospodarstwo domowe. Jesteś właścicielem budynku, więc twój dochód powinien być wliczony w dochody, Tym bardziej, że podatnicy, którzy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski), są zobowiązani do rozliczenia tych dochodów również w Polsce i mogą przedstawić odpowiedni dokument PIT. Podatnik może również wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o zaświadczenie o uzyskanych dochodach. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie powinny być wyjaśnione z właściwym urzędem skarbowym.  
  • Dalej nie wiemy do czego ta ścianka ma służy. A zazbrojonej tak jak napisałem nic nie ruszy. Takie zbrojenie z płaskownika robi się zaś łatwo.
 • Popularne tematy

×