Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
madzia9701

Plan zagospodarowania przestrzennego, a stare studium

Recommended Posts

Witam,
dostałam działkę rolną 0,5 ha w 2012r. Chciałam wybudować na niej dom, więc złożyłam wniosek do gminy o warunki zabudowy (brak planu zagospodarowania przestrzeni). Odpowiedź którą dostałam od gminy brzmi: Postanawiam zawiesić postępowanie w sprawie warunków zabudowy (poniewaz zaczynaja opracowywac mpzp). Uzasadnienie: Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowan i kierunków zagospodarowania przestrzennego teren położony jest na terenie rolnym.

Kiedy tworzono studium (2010rok) działka miała ok.2,5ha (była ona przed podziałem). Mamy 2013r gdzie takiej działki już nie ma ponieważ jest ona podzielona na mniejsze i moje 0,5ha nie spełnia warunkow gospodarstwa rolnego (nie mogę być rolnikiem), a gmina twierdzi ze moja działa jest przeznaczona pod gosp. rolne.

Dodam, że moja działka spełnia wszystkie warunki konieczne do uzyskania pozwolenia na zabudowe (domek jednorodzinny).

Czy gmina tworzac mpzp moze opierac sie na studium sprzed 3 lat ?
Jak się bronić żebym mogła uzyskać pozwolenie?

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studium opracowywane jest po to, aby m. in. właściciele nieruchomości mogli zgłaszać swoje uwagi. Z opisu wynika, że jest to teren do użytkowania rolniczego, przy czym wielkość działki nie ma tu znaczenia. Prawdopodobnie jeśli MPZP uchwali takie wykorzystanie na działce nie będzie można nic zbudować jeśli właściciel nie będzie "rolnikiem".
 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A czy można wprowadzić zmiany w studium przed uchwaleniem planu miejscowego?


MPZP przyjmowany jest uchwała gminy na posiedzeniu Rady Gminy, podczas którego rozpatrywane są wszelkie uwagi dotyczące planowanego przeznaczenia poszczególnych obszarów. Z reguły uwzględniane są jedynie drobne korekty,
a nie zmiana przeznaczenia pojedynczych działek. W szczególności wyłączenie terenów rolnych z produkcji musi być uzasadnione np. niską klasą gleb, pozyskaniem terenu pod istotne inwestycje i trudno spodziewać się zmiany w planie dla indywidualnych nieruchomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A czy można wprowadzić zmiany w studium przed uchwaleniem planu miejscowego?MPZP musi być zgodny ze Studium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Też nie rozumiem, jak powstały, ale każdy szanujący się fachowiec wie, bo " dom pracuje". Te na suficie powstały dawno , nawet wykonawca raz przyjechał coś poprawić, jednak jak widać bezskutecznie. Te w narożnikach pojawiają się stopniowo. Może rzeczywiście połączenie ściany  murowanej z k-g pracuje? Dziękuję Ci za rysunek płotków śniegowych . Nie umiem znaleźć tego specyfiku, który podał Joks. Ani żadnego odpowiednika. Chyba że zadzwonię do producenta.  Brawo Uroborosie, to chytrusek. Wklejam zdjęcie, gdzie lepiej go widać.   Skuteczne .
  • To będzie musiało mieć temperaturę zawsze powyżej zera, bez względu na to, czy będziesz tam miał zamiar bawić się jutro, czy za tydzień..., chyba, że układ napełnisz płynem niezamarzającym (KASA!!!)     Zimno na podłodze, raczej wloty blisko podłogi, więc nadmuch, wentylator, hałas...
  • Tak, tylko  kiedy dojdziemy w naszym kraju do tego, by budownictwo pasywne było na porządku dziennym? Jak na razie mamy problem z likwidacjami kotłów węglowych.  Ale fakt... o ile grzałki są tanie i proste, o tyle ich zasilenie może słono kosztować, szczególnie w sezonie grzewczym. Warto zauważyć, że osoby inwestujące w pompy ciepła bardzo obawiają się właśnie tych kilku dni w roku, kiedy w pompie ciepła załączy się grzałka, a kolega Damian proponuje korzystanie z grzałek w ciągu całego roku. Odważne Poza tym dochodzi efektywność energetyczna - kable nie są efektywne, a przynajmniej są inne urządzenia które nasze środowisko i gospodarowanie energią traktują z szacunkiem. 
  • Olam, podstawą przy określaniu dochodu jest oświadczenie Wnioskodawcy, które osoby tworzą z nim gospodarstwo domowe. Jesteś właścicielem budynku, więc twój dochód powinien być wliczony w dochody, Tym bardziej, że podatnicy, którzy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski), są zobowiązani do rozliczenia tych dochodów również w Polsce i mogą przedstawić odpowiedni dokument PIT. Podatnik może również wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o zaświadczenie o uzyskanych dochodach. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie powinny być wyjaśnione z właściwym urzędem skarbowym.  
  • Dalej nie wiemy do czego ta ścianka ma służy. A zazbrojonej tak jak napisałem nic nie ruszy. Takie zbrojenie z płaskownika robi się zaś łatwo.
 • Popularne tematy

×