Skocz do zawartości

Plan zagospodarowania przestrzennego, a stare studium


madzia9701

Recommended Posts

Witam,
dostałam działkę rolną 0,5 ha w 2012r. Chciałam wybudować na niej dom, więc złożyłam wniosek do gminy o warunki zabudowy (brak planu zagospodarowania przestrzeni). Odpowiedź którą dostałam od gminy brzmi: Postanawiam zawiesić postępowanie w sprawie warunków zabudowy (poniewaz zaczynaja opracowywac mpzp). Uzasadnienie: Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowan i kierunków zagospodarowania przestrzennego teren położony jest na terenie rolnym.

Kiedy tworzono studium (2010rok) działka miała ok.2,5ha (była ona przed podziałem). Mamy 2013r gdzie takiej działki już nie ma ponieważ jest ona podzielona na mniejsze i moje 0,5ha nie spełnia warunkow gospodarstwa rolnego (nie mogę być rolnikiem), a gmina twierdzi ze moja działa jest przeznaczona pod gosp. rolne.

Dodam, że moja działka spełnia wszystkie warunki konieczne do uzyskania pozwolenia na zabudowe (domek jednorodzinny).

Czy gmina tworzac mpzp moze opierac sie na studium sprzed 3 lat ?
Jak się bronić żebym mogła uzyskać pozwolenie?

Proszę o pomoc
Link do komentarza
Studium opracowywane jest po to, aby m. in. właściciele nieruchomości mogli zgłaszać swoje uwagi. Z opisu wynika, że jest to teren do użytkowania rolniczego, przy czym wielkość działki nie ma tu znaczenia. Prawdopodobnie jeśli MPZP uchwali takie wykorzystanie na działce nie będzie można nic zbudować jeśli właściciel nie będzie "rolnikiem".
Link do komentarza
Cytat

A czy można wprowadzić zmiany w studium przed uchwaleniem planu miejscowego?


MPZP przyjmowany jest uchwała gminy na posiedzeniu Rady Gminy, podczas którego rozpatrywane są wszelkie uwagi dotyczące planowanego przeznaczenia poszczególnych obszarów. Z reguły uwzględniane są jedynie drobne korekty,
a nie zmiana przeznaczenia pojedynczych działek. W szczególności wyłączenie terenów rolnych z produkcji musi być uzasadnione np. niską klasą gleb, pozyskaniem terenu pod istotne inwestycje i trudno spodziewać się zmiany w planie dla indywidualnych nieruchomości.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...