Skocz do zawartości

renowacja izolacji poziomej


lewik7

Recommended Posts

Witam

ile czasu trwa (dni) wykonanie izolacji poziomej metodą:

1. iniekcji grawitacyjnej
2. iniekcji ciśnieniowej
3. mechanicznego podcinania murów
4. ręcznego podcinania murów

czytałem już o wszystkich plusach minusach każdej z wymienionych wyżej metod, interesuje mnie jedynie zakładany czas odnowienia izolacji poziomej dla przekroju ściany ok 24m^2
Link do komentarza
właściwa kolejność to :
projekt opis problemu względnie wizyta na obiekcie
jeśli nie to jakieś zdjęcia
chcesz dostać odpowiedź 3 dni a czekać na wykonanie miesiąc ???
gładź na ścianach potrafi mieć kilkudniową rozbieżność w wiązaniu w zależności od obiektu i panujących w nim temperatur.
czas wykonania to jedno czas schnięcia by można ruszyć z innymi pracami to 2, bez znajomości obiektu nikt nie odważy się żadnych konkretów serwować
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Metody Mechaniczne – najdroższe ze wszystkich dostępnych technologii, użycie specjalistycznych blach, rdzeni wiertniczych, podcinania i wymianę muru pociąga za sobą wysoką skuteczność ale również wysokie koszty.

Metody Chemiczne – iniekcje grawitacyjne, ciśnieniowe, wielostopniowe, impulsyjne parafinowe do których używa się związków bitumicznych, alkasilikatów, silikonatów, mikroemulsji cementowych, parafiny, polimetylakrylanu, oraz żywic poliuretanowych i epoksydowych odznaczają się dość prostą technologią ale za to wymagają bardzo dużej wiedzy materiałoznawstwa muru i doświadczeniem zawodowym

czas: wszystko zależy od grubości ściany i jej budowy oraz stopnia uszkodzenia
nie ma określonych przedziałów czasowych to nie jest robota na akord icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Metody Mechaniczne ? najdroższe ze wszystkich dostępnych technologii, użycie specjalistycznych blach, rdzeni wiertniczych, podcinania i wymianę muru pociąga za sobą wysoką skuteczność ale również wysokie koszty.



To zależy od skali zjawiska, rodzaju uszkodzeń i zaplanowanych prac, ale bym polemizował. Nawet na dachu smarowanym lepikiem można zostawić majątek.

Najpierw rozpoznanie a potem liczenie - tak to tylko zgadujemy - a w przypadku "odkrywek" to już niespodzianka za niespodzianką może się trafić.
Link do komentarza
Cytat

Szkoda, temat jest ciekawy ze względu na złożoność zagadnienia. Samo wyliczenie metod wydawało się ciękawym wstępem do dalszej rozmowy. Miejmy nadzieję, że założyciel tematu jeszcze tu wróci z nowymi danymi. Sprawa pozostaje zatem otwarta.



warto posiłkować się KNR-ami ale mało kto posiada taką wiedzę a może iniekcja kurtynowa
poczekamy może zainteresowany się odezwie
Link do komentarza
[quote name='IWB' date='28.02.2013, 10:33 ' post='341452']
warto posiłkować się KNR-ami ale mało kto posiada taką wiedzę.

Jeżeli nie będziemy mieli jasno określonych założeń, żadne wytyczne obliczeniowe nie usprawnią nam kalkulacji.

Nie ma założeń, nie ma żadnej wielkości, nie ma cyklu robót - jest tylko KNR.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...