Skocz do zawartości

BUDOWA DOMU A DOJAZD


Gość ECAPITALS

Recommended Posts

Gość ECAPITALS
MA TAKI KŁOPOT. W PRZYSZŁYM ROKU MAM OTRZYMAĆOD MAMY DZIAŁKĘ, NA KTÓREJ PLANUJĘ BUDOWĘ SWOJEGO DOMU. W CHWILI OBECNEJ NA TEJ DZIAŁCE ZLOKALIZOWANY JEST BUDYNEK MIESZKALNY I ZABUDOWA GOSPODARCZA. MÓJ DOM MA BYĆ DRUGIM BUDYNKIEM MIESZKALNYM. JEST JEDNAK PEWIEN KŁOPOT. DO DZIAŁKI TEJ NIE MA DROGI DOJAZDOWEJ. TZN JEST DOJAZD ALE DROGĄ, KTÓRA NIE JEST UNORMOWANA PRAWNIE CHOĆISTNIEJE OK. 40 LAT, ALE PRZECHODZI PRZEZ DZIAŁKI SĄSIADÓW. W TEJ CHWILI JEST NORMALNIE UŻYTKOWANA, WIDNIEJE NA MAPACH GEODEZYJNYCH, ALE JEST TO ALE. CZY W TAKIEJ SYTUACJI MOGĘ SKŁADAĆ WNIOSEK O POZWOLENIE NA BUDOWĘ CZY BĘDZIE Z TYM JAKIŚ KŁOPOT. OBAWIAM SIĘ TEŻ, ŻE JEDEN Z UCIĄŻLIWYCH SĄSIADÓW, PRZEZ KTÓREGO DZIAŁKĘ PRZECHODZI DROGA NIE ZGODZI SIĘ NA BUDOWĘ I UZASADNI TO WŁAŚNIE KWESTIĄ NIEUREGUKOWANIA DOJAZDU. JAK SIĘ NA TO ZAPATRYWAĆ??

DZIĘKUJĘ Z GÓRY ZA PORADĘ.
Link do komentarza
Przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, konieczne jest uzyskanie warunków zabudowy z urzędu gminy. W wydanych warunkach określone będą wymagania dotyczące planowanej inwestycji , choć zgoda na postawienie drugiego domu na jednej działce siedliskowej może nie zostać wydana. Problem drogi dojazdowej nie jest w tym przypadku istotny, gdyż w razie sporu można wystąpić do sądu o ustanowienie tzw. drogi koniecznej.
Link do komentarza
Miałem ten sam problem,czy zapytanie lecz z odwrotnej strony,a mianowicie ja jestem włascicielem drogi po której dojezdza sasiad do swojej posesji-przeczytaj posta https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=1182.
Jężeli bedziesz załatwiał sprawe w urzedzie daj znac jak wyglada to dokładnie a w szczególnosci chodzi mi o to jakie droga musi miec wymiary.
Pozdrawiam Tom
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Podobnie mam 2 takie działki do których mogę się dostać jedynie helikopterem (latając po czyimś niebie icon_biggrin.gif).
Na szczęście sąsiedzi są wyrozumiali i MUSZE im się nisko kłaniać.
Droga konieczna jest oczywiście do załatwienia ale koszty sprawy sądownej w moim przypadku są wyższe niż wartość działki.
Tymczasem podatki płace za coś gdzie nie mogę dojechać.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
    • Po pierwsze zastanów się skąd się ta para bierze i którędy przechodzi. Uważasz, że przechodzi przez strop? Pewnie jak czajnik włączysz na herbatę. Pytałem z czego ten strop, ale olałeś pytanie i odpowiedzi nie dajesz.  Sorry, ale skoro wiesz lepiej to działaj jak chcesz.
    • Zawsze myślałem, że ideą ocieplenia stropu jest PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ, czyli membrana pierwsza, warstwa wełny (w nowych rozwiązaniach aż dwie warstwy wełny: jedna między krokwiami, druga pod krokwiami na specjalnych wieszakach), obowiązkowa szczelina wentylacyjna 2,5 - 3 cm, membrana druga, blachodachówka. Czy pełne deskowanie nie zakłóca tej paroprzepuszczalności? Piszę o tym, bo mieszkam domu szeregowym i na I piętrze w przedpokoju mamy strasznie zimno, mimo sporego grzejnika żeliwnego, toteż docieplenie strychu to dla mnie priorytet. Kolega Redaktor wspomniał o przypadkach uszkodzenia więźby po zastosowaniu wełny między krokwiami. Czy ktoś z sz. Kolegów ma jakieś podobne doświadczenia? Czy to przypadkiem nie wynika w 100 % z podstawowego błędu jakim jest pominięcie szczeliny wentylacyjnej?   I druga sprawa: co jest tańsze: ocieplenie dachu wełną, czy stropu? Zaznaczam, że obie ww. czynności chcę wykonać sam na podstawie filmów instruktażowych i poradników producentów.   Maciek Linki: www.isover.pl/porady/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze infodeweloper.pl/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze-welna-mineralna-kompletny-poradnik-krok-po-kroku
    • Cześć, Mam problem z plamami po malowaniu na płytach karton gips. Pojawiły się na suficie i ściance coś jakby plamy. Tak właściwie wyskoczyły one po "podmalowaniu" farbą uzupełnień pęknięć akrylem. Przed samym malowaniem ściany były gruntowane i nałożone 3 warstwy farby, głównie wałkiem. Nie było plam, wyskoczyły one po ponownym malowaniu tam gdzie poprawiałem pęknięcia gk. Próbowałem już pojawiające się plamy zakryć przy wykorzystaniu szlifowania papierem ściernym, ponownym gruntowaniem miejscowym i na nowo malowaniu tych miejsc. Niestety za każdym razem pojawiają się widoczne plamy.    Zastanawiam się czy jeśli zagruntuje całość powierzchni ściany i pomaluje na nowo to uda się to poprawić? Ewentualnie jakie rozwiązanie spróbować 
    • Witam wszystkich te balkony od początku  do konca to moja robota  w razie pytań doradze 698 028 376  pracuje tylko na terenie  Małopolski. Okucia w łuku wyginam na wymiar na warsztacie i wysyłam kurierem lub odbiór osobisty. Podłorze  wykonuje z mębramy Protan którą zgrzewam do blachy hps 200. 20241031_114903.heic 20240606_123312.heic 20240229_162709.heic 20230727_182717.heic 20230215_150931.heic 20230331_172215.heic 20240327_160716.heic 20231010_122920.heic
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...