Skocz do zawartości

Wybór wkładu stalowego .....


Recommended Posts

Po poprzedni temacie czas na drugi. Jaki wybrać wkład stalowy ? Jakiego producenta polecacie ? Jaką stal do wkładu kominkowego opalanego drewnem ? Pytanie na "boku" - Czy umieszczony wkład ze stali kwaso-żaroodpornej w środku ceramiki po rozgrzaniu nie będzie powodował skraplania się wody na ceramice ? (ceramika wewnątrz 200 - w środku system oparty na w/w stali 180).
Link do komentarza
Technik - ale zadziałam jak marketingowiec: Schiedel Prima Plus (gr blachy 0,6 mm) lub Schiedel Prima 1 (grubość 1,0 mm). Teraz mniej marketingowo: oba kominy są z tego samego gatunku stali (1.4404), a okres gwarancji ten sam (10 lat), logiczne jednak, że jednomilimetrowy będzie miał większą żywotność. Nie wydaje mi się, aby któraś z konkurencyjnych firm udzielała dłuższej gwarancji. W większości przypadków to 2-5 lat. nie chciałbym jednak dyskredytować konkurencji, na pewno u kogoś jest również 10 lat, tylko nie kojarzę w jakiej firmie.

http://www.schiedel.pl/produkty/schiedel-p...opis-techniczny
Link do komentarza
Jedno pytanie.
Czy ten zapis:

Cytat

Po zastosowaniu uszczelki z wytrzymałego Vitonu system doskonale nadaje się do pracy w nadciśnieniu do 200 Pa, przy zachowaniu maksymalnej temperatury pracy 200oC.


dotyczy samej uszczelki, czy wkładu?
W opisie nie ma żadnej innej wzmianki o temperaturze pracy wkładu, a dla paliw stałych powinna ona wynosić 500-600oC.

Stal gatunku (DIN 1.4404) lub jak kto woli AISI 316L jest materiałem powszechnie stosowanym przy wkładach (kominach) stalowych, także jako płaszcze wewnętrzny przy systemach dwuściennych.
Link do komentarza
Co do temperatury pracy: w tej wielowątkowej klasyfikacji u dołu zlinkowanej strony jest o tym mowa przy literce T (T600 w "najcieplejszym" przypadku - czyli 600 st Celsiusa; ale to nie dotyczy sytuacji z uszczelką). Co do uszczelki to jej zastosowanie determinuje temperaturę spalin dla całego systemu (max 200 C) i jest typowym rozwiązaniem dla zastosowania komina we współpracy z gazowym kotłem kondensacyjnym (stąd również wzmianka o nadciśnieniu). Po ludzku pisząc (a cała ta sytuacja z wielorakimi klasyfikacjami jak dla mnie nie ma ludzkiego charakteru): wkład wytrzyma dużo więcej, ale poddawany "badaniu typu" na etapie procedury dopuszczającej do stosowania, gdy w swojej budowie miał zastosowane witonowskie uszczelki, temperatura badawcza nie była podnoszona powyżej tej związanej z potencjalnym uszkodzeniem uszczelki
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...