Skocz do zawartości

Smrodek z syfonu


Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc


Dom jest podpięty pod ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Na piętrze wszystko jest OK. Jednak po spuszczeniu wody w toalecie na piętrze lub po opróżnieniu wanny, zasysa mi wodę z syfonu w kabinie prysznicowej na parterze. Smrodek jest intensywny i niestety zostaje z nami na dłużej. Z pionu kanalizacji mam wyprowadzone odpowietrzenie na dach 50-ką, ale po drodze jest kilka kolanek 90tek. To odpowietrzenie zrobiłem sam kilka dni temu bo firmie która mi robiła instalację coś się o tym zapomniało. Miałem nadzieję na rozwiązanie problemu ale dalej jest coś nie tak. Czytałem coś o napowietrzaczach ale gdzie się je montuje i czy to ma sens skoro syfon w kabinie jest najniższym punktem w odpływie do kanalizacji.

Może jakiś fachowiec coś mi doradzi?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Rura odpowietrzająca jest zdecydowanie za mała - powinna mieć średnicę przynajmniej 75 mm, a lepiej 110 mm.

Problem można też spróbować rozwiązać instalując na podłączeniu do brodzika zawór napowietrzający. Przed syfonem wstawić trójnik i wyprowadzić do góry kolankiem wlot do założenia zaworu.
Link do komentarza
Cytat

Rura odpowietrzająca jest zdecydowanie za mała - powinna mieć średnicę przynajmniej 75 mm, a lepiej 110 mm.

Problem można też spróbować rozwiązać instalując na podłączeniu do brodzika zawór napowietrzający. Przed syfonem wstawić trójnik i wyprowadzić do góry kolankiem wlot do założenia zaworu.



Dziękuję za pomoc

Na wymianę rury odpowietrzającej na większą niestety było już zbyt późno, tzn rura została zabudowana drogą mozaiką i tylko w ostateczności zdecydowałbym się na demolkę. Pomysł z zaworem napowietrzającym przeanalizowałem z instalatorem i jest to zdecydowanie najmniej inwazyjne rozwiązanie, problem jest bardziej natury estetycznej i tutaj jeszcze czeka nas trochę pracy projektowej.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry Mam działkę z domem ze starego budownictwa ogrodzoną prawie w całości prócz wjazdu, który należy do mnie. Ten fragment jest widoczny na mapie jednak nie jest ogrodzony dlatego, że 50 cm od granicy działki stoi dom sąsiada w którym umiejscowione są 2 okna wychodzące na moją działkę. Moje pytanie brzmi czy na swojej granicy mogę postawić płot - to jest 50 cm od domu sąsiada mimo tego, że ma okna ponieważ w tym momencie działka która należy do mnie nie jest w żaden sposób ogrodzona a zależałoby mi na tym aby ten metraż który dla mnie jest dosyć spory bo zmieszczą się tam spokojnie jedno za drugim 3 auta. Czy jest uzasadnienie prawne co do starych budownictw i grodzenia się płotem ? Zdecydowanie nie zależy mi na tym, żeby stawiać betonowy płot który zostawi im całkowicie okna tylko siatkę, która jedynie ma odgrodzić moją posesję od wsi gdzie każdy tak naprawdę na mój wyjazd może sobie wejść.
    • Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)  
    • Ale to zależy, czy można taką operację BEZPIECZNIE wykonać... Zależy od budynku, w którym mieszka nasz pytacz... W jednorodzinnym - przy zachowaniu pewnych zabezpieczeń - można swobodnie, ale już w wielorodzinnym - nie za bardzo, bo to zależy od układu wentylacji...   Samym odkurzaczem - nierealne, ale z pomocą szczotki kominiarskiej i odciągania urobku pracy kominiarza przemysłowym odkurzaczem - już tak...   I dlatego zapytowywuję  
    • W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da.     Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału  wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne.   Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość. 
    • Niestety były potrzebne pewne modyfikacje. Nie ze względu na wiatr ale na deszcze. Przy takiej powierzchni żagla nie pomoże super naciąg. Woda zbierała się w jednej częścią i stworzyła takie jajo pełne deszczu. Przez to sam materiał trochę się naciągnął i trzeba było dorobić jakąś podkonstrukcje   Teraz zwiększył się kąt a całość została podzielona na dwie czesci. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...