Skocz do zawartości

WB-3927 - Agrobisp


Dagmara

Recommended Posts

Napisano

DSC01446.jpg



Witam serdecznie!
Razem z mężem podjeliśmy decyzję, o rozpoczęciu na wiosnę budowy naszego wymarzonego domu, którego odzwierciedlenie znaleźliśmy właśnie w tym projekcie. W związku z tym, że nie znamy się na budowaniu i wszystkiego musimy się uczyć proszę o cenne wskazówki od osób, które już mają za sobą budowę takiego domku i są bogate teraz w wiele doświadczeń z tym związanych.

Pozdrawiam

Dagmara Ś.
Napisano
Witamy
Podobnie jak Wy, planujemy z wiosną rozpocząć budowę domku WB 3927, projekt naszego wymarzonego domku już kupiony więc o zmianie nie ma mowy, z resztą jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, szukaliśmy małego i funkcjonalnego domku i takim on jest, a przy tym niskie koszty budowy. Jeszcze w tym miesiącu, może w listopadzie planujemy przygotować grunt pod budowę czyli splantować działkę, a na wiosnę ruszyć z budową. Miło, że jest ktoś, kto buduje ten sam domek. icon_cool.gif Budujemy pod Olsztynem.
pozdrawiamy serdecznie
Wiola i Wojtek
Napisano
No to strasznie się cieszę, że będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami. My z powodu papierków nie mamy jeszcze projektu, ale żaden inny nie wchodzi już w rachubę. Między innymi właśnie ze względu na funkcjonalność i niewysokie koszty budowy. Jedno co na pewno muszę dodać, to kominek !!! Nie wyobrażam sobie salonu bez kominka. I już nawet mam miejsce! Przedłużę komin przy kuchni do poziomu ściany od pom. gosp (tej między pom. gosp. a salonem) i na tej ściance postawię swój wymarzony kominek. A może Wy też coś w tym temacie wymyśliliście? A jakie ogrzewanie zastosujecie?
Napisano
Domyślam się, że przewód kominowy do kominka rozbudowujecie w stronę salonu, dokładnie w miejscu wejścia do spiżarni, rezygnujecie ze spiżarni? i powiększacie pomieszczenie gospodarcze? Kominek też mi się marzy, myśleliśmy jednak o kominie zewnętrznym, ale jeszcze nie mam koncepcji, jeżeli technicznie wyszedłby Wasz pomysł byłoby ok, nie chcę jednak rezygnować ze schowka przy kuchni. A może komin przedłużacie tylko górą nad wejściem do schowka? co do ogrzewania to raczej tradycyjne, ale poważnie myślimy o gruntowej pompie ciepła. tymczsem jesteśmy umówieni na poniedzieli na plantowanie gruntu. Działkę mamy dużą i bardzo nierówną, góry i doliny, dwa, trzy dni roboty DETem i pewnie na tym się nie skończy, zobaczymy co dalej.
Napisano
Oczywiście komin przedłużamy w stronę salonu. Nie zależy mi jakoś specjalnie na wejściu do spiżarki przy kuchni, tak więc wszystkie potrzebne rzeczy przechowywane będą w powiększonym pomieszczeniu gospodarczym. Ustawienie kominka właśnie w tym miejscu zaproponował mi architekt z Agrobispu. Pierwotnie też chciałam komin zewnętrzny, pomiędzy tarasem, a oknem w salonie. Lecz Pan architekt zasugerował mi, że trzeci komin i to baaaardzo duży, może zeszpecić cały dom. I ja się z nim zgadzam. Na nasza działeczka właśnie jest w trakcie wydzielania przez geodetę.mam nadzieję, że szybo skończy, bo musimy starać się już o pozwolenia. A czas goni ...
Pozdrawiam
Napisano

DSC01446.jpg



Witam
Jeżeli udało mi sie załączyć zdjęcie naszej działki to właśnie tak ona wygląda, dokładnie w tym miejscu gdzie ustawiłam aparat wyrośnie nasz domek. to widok od tyłu domu, totalny spokój. Co do kominka to ciągle się zastanawiamy nad jego miejscem, ale wasz pomysł jest niezły. My czekamy na finał papierkowej roboty już 4 miesiące,( miesiac czekania na warunki zabudowy i już ponad dwa na pozwolenie na budowę w tym czas na przygotowanie dokumentów przez Pana z uprawnieniami ), gdyby nie małe poprawki pozwolenie już byśmy mieli, a tak to myślę, że może jeszcze ze dwa tygodnie. Na plantowanie działki chyba nie trzeba pozwolenia. jutro, pojutrze zaczynamy. niech grunt uleży się do wiosny. Już ustaliłam parę detali, ale większość jest pod znakiem zapytania jak to wszystko ma wyglądać, ciągle szukam , oglądam katalogi, wyposażenia....
Napisano
No działeczkę macie przepiękną! A to jeziorko (czy stawik) też należy do was? Na naszej "posiadłości" jeszcze rosną sobie buraczki, ale już niedługo. Pan, który ją od nas dzierżawi będzie je zbierał, a jak pozbiera, to już teren będziemy mieli przygotowany. Teraz czekamy na geodetkę, aż przyjdzie powbijać paliki rozgraniczające działeczki.
Mam nadzieję, że wszystkie formalności uda nam się załatwić w max 3 m-ce. Notarialnie działkę przepiszemy w styczniu (ze względu na zmianę prawa podatkowego od spadków i darowizn, a działkę dostajemy właśnie w darowiźnie), a od marca chcemy już ruszać z fundamentami (o ile pogoda pozwoli icon_smile.gif )
A co do katalogów, to ... Mój mąż stwierdził, że już po wszystkim jak to wystawimy na allegro, to zbijemy majątek icon_smile.gif))
Pozdrawiam
Napisano
Działeczka jest ładna, ale żeby doprowadzić ją do stanu działki po buraczkach to trzeba włożyć dużo pracy, działka jest duża ponad 50 arów , a sięga aż za staw (staw jest nasz), kiedyś planujemy go zagospodarować, ale to po budowie domu. Wczoraj Pan dostarczył nam pozwolenie na budowę, możemy budować!!! icon_smile.gif
Umawialiśmy się z DETem w celu niwelacji terenu na poniedzieli, ale Pan się nie odzywa, a jutro już czwartek, jak ci fachowcy będą się tak ociągać przez cały okres budowy to będzie kiepsko. Wprawdzie nie śpieszy się nam, ale lepiej byłoby to zrobić przed mrozami. Podobnie jak Wy planujemy zacząć od wiosny, myślimy o kwietniu. Macie media ma działce? My nie mamy ani wody, ani kanalizacji, ani gazu, mamy tylko energię. Będziemy wiercić studnię i budować minioczyszczalnię, a i ogrodzenie trzeba zrobić, bo działka z żadnej ze stron nie ogrodzona.
Nie wiem jak jest u Was z czasem przez który udaje sie załatwić sprawy papierkowe, co kraj to obyczaj, a z tego co sie zorientowaliśmy to mieszkacie daleko na południu, okolica piekna!

icon_arrow.gif efka
to miło, że działeczka sie podoba
jest jeszcze jedna w sąsiedztwie do kupienia icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

pozdrawiamy
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Witam Was.
Również buduję WB 3927-odbicie lustrzane. Buduję 40 km od Wrocławia. W przyszłym tygodniu odbieram pozwolenie na budowe. Ze zmian które wprowadziłem to dobudowa zadaszonego tarasu do strony pokoju dziennego na całej długości domu. Rezygnujemy z małego tarasu. Bardzo dużo czasu lubimy spędzać w lecie na zewnątrz(kawa, obiady). Druga istotna zmiana to dobudowa garażu od strony dwóch sypialni, również na całej długości. Tam chcemy miec garaż i kotłownię. Minus to ciemna łazienka, i brak bezpośredniego przejścia z domu do kotłowni. Nie będziemy mieli ogrzewania gazowego, a mamy teraz kotłownie w domu i jesteśmy bardzo niezadowoleni(kurz, brzydki zapach). Po przeczytaniu postu Dagmary zastanawiam sie gdzie umieścić kominek, miał być przy ścianie sypialni w rogu, ale ten wysoki komin trochę mnie martwi bo faktycznie może oszpecić budynek. Czekam na wasze opinie.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Robert1 Witaj w klubie icon_smile.gif. Widzę, że Twoja budowa już niedługo się zacznie. Ja niestety ze względów formalno-prawnych mogę starać się o wszystkie niezbędne pozwolenia dopiero od dzisiaj, więc do pozwolenia na budowę jeszcze trochę mi brakuje. Ale projekt już mam icon_wink.gif ! Ja nie wprowadzam żadnych zmian, bo dla mnie jest idealny! No, oczywiście drobne powiększenie komina, w celu umożliwienia montażu kominka. To, co proponujesz (róg od strony sypialni) uważam za nie do końca najlepszy pomysł. Jak już wcześniej wspomniałam BIG KOMIN!!! Tragedia. Ale rozwiązanie, które podsunął mi architekt, tj. powiększenie istniejącego komina, tj. od strony kuchni i wyciągnięcie go do końca ściany (w stronę salonu) umożliwi zainstalowanie kominka w bardzo mi odpowiadającym miejscu, tzn. na ścianie pom. gosp., frontem do okna. Ze spiżarni rezygnuję, i powiększam przez to pomieszczenie gospodarcze (piec dwufunkcyjny /gaz/, pralka, proszki i różne klamoty, a także zlew na brudy z ogrodu, itp. itd) Rezygnuję również ze schowka w korytarzu, tzn. wejście robię od str. gabinetu i tym sposobem będę miała sypialnię z garderobą (oszczędzam na szafie icon_wink.gif ). A tak serio dla mnie bombowe rozwiązanie. W zamian w wiatrołapie będzie KOMANDOR. Nam wystarczy. Co do garażu, to nie wyobrażam sobie niszczyć tak ładnej i symetrycznej bryły budynku jakąś "dostawką". Bez urazy, ale wizualnie nie będzie już to taki miły domek. No ale oczywiście to tylko moje, jak dla was mało ważne zdanie (przynajmniej powinno być, bo gusta są baaaaaaaaaaaardzo różne icon_wink.gif ) My stawiamy (o ile nam starczy kaski) garaż wolnostojący, o podobnym charakterze jak sam dom, tj. symetryczny prostokącik z czterospadowym dachem. Taka trochę klasyka, ale mi odpowiada. Acha. Przemyślcie sobie, czy aby na pewno to dobry pomysł z tym zadaszonym tarasem. Zaciemcicie salon i obie sypialnie. Na pewno nie będzie już tam wtedy słonecznie. Proponowałabym raczej jakiś fajniusi pawilonik pare metrów od domku (niedaleko, ale za to ile zyskujecie na świetle). Ale to tylko sugestia icon_smile.gif
Dobra, to ja się staram o papierki, a Wy dajcie znać jak idą wasze prace. Tak apropo's mam nadzieję, że żadny urzędnik nie popsuje mi moich planów i najpóźniej od początku kwietnia zacznę wylewać fundamenty icon_wink.gif Robert1 a w którą stronę od Wrocławia się budujesz? Może moje okolice ?! Ja w stronę Oławy (5 km od Wrocka).
Życzę powodzenia

P.S. Wiola i Wojtek!!!!!!!!!!!!!!
Jak tam wasze postępy?
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez inżynier Mirek: Niestety w artykule zapomniano o podstawowym zadaniu jaki ma spełniać dach - szczelność, pełna ochrona przed warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim opadami, aby wnętrze budynku było bezpieczne. Każdy wie, że obecnie układane dachówki, blachodachówki, blacha czy inne pokrycia dachowe nie są szczelne. Zwłaszcza w narożach, koszach praktycznie nie ma szans na szczelne wykonanie pokrycia. Dlatego ważne jest aby pod tą dachówką, blachą, blachodachówką wykonać w 100% szczelną warstwę. Niestety membrany paroprzepuszczalne nie nadają się do wykonania takiej szczelnej izolacji. Mają bardzo małą odporność na promieniowanie UV, przeważnie 2-3 miesiące, a najlepsze do 6 miesięcy. To nic w porównaniu do pap czy membran bitumicznych, które mają odporność na kilka a nawet kilkanaście lat. Poza tym podczas układania takiej membrany paroprzepuszczalnej często dochodzi do naderwań, rozdarć, które ciężko załatać. A poza tym trzeba pamiętać, że każda membran jest przebijana przez setki gwoździ, którymi przybijamy kontrłaty i łaty. A każde przebicie membrany paroprzepuszczalnej gwoździem to dziura, która jest potencjalnym miejscem przecieku wody. Przy papach nie ma takiego problemu - gwóźdź przebija papę, ale bitum uszczelnia się wokół tego gwoździa i nie ma zagrożenia, że woda będzie przeciekała. A co do paroprzepuszczalności to oczywiście jest ona ważna i potrzebna, ale tylko w niektórych przypadkach. Ogólnym założeniem jest, że izolacja termiczna nie może być narażona na zawilgocenie. Skoro od strony pomieszczenia ocieplenie jest chronione folią paroizolacyjną, która ma za zadanie nie przepuszczać wilgoci, pary wodnej to izolacja termiczna jest dobrze chroniona od spodu (od strony wnętrza budynku). A od góry ? No właśnie, żadna membrana paroprzepuszczalna nie ochroni izolacji termicznej przed wilgocią a nawet wodą. Potrzebna jest szczelna izolacja, która daje 100% gwarancji szczelności. Dlatego stosowanie membrany paroprzepuszczalnej montowanej tylko na krokwiach to igranie z wilgocią. A zawilgocona izolacja termiczna to strata ciepła, bo wilgotna izolacja termiczna przepuszcza ciepło. A to kosztuje. Więc to, że deskowanie i dobra papa czy membrana bitumiczna nieco zwiększają koszt budowy, to w bardzo krótkim czasie ten koszt zostaje odrobiony przez oszczędność na ogrzewaniu. I na koniec coś, co żadna membrana paroprzepuszczalna nigdy nie wytrzyma. Chodzi o ostatnio występujące gwałtowne burze i mocne porywy wiatru. Nie ma roku abyśmy w mediach nie widzieli tragedii ludzi, którzy doświadczyli zerwania dachu. Jak wygląda zerwany dach wykonany w wersji ekonomicznej to chyba każdy widział. Zerwana dachówka, blacha, membrany paroprzepuszczalnej praktycznie nie ma, widać strzępy ocieplenia. A deszcz pada i zalewa wnętrze. Tragedia. Natomiast dach wykonany w technologi pełnego deskowania po zerwaniu dachówek, blachy pozostaje sprawny i nadal zabezpiecza wnętrze przed deszczem. Takie pełne deskowanie z dobrą papą czy membrana bitumiczną jest praktycznie drugim dachem. Czy wobec tego stać nas na ekonomiczny dach z membraną paroprzepuszczalną? Czy jednak lepiej wybrać bezpieczne rozwiązanie dachu z pełnym deskowaniem i papą lub membraną bitumiczną? Odpowiedź jest prosta. Każdy potrafi wskazać bezpieczne rozwiązanie.
    • 💰 Opłaty urzędowe – pozwolenie na budowę garażu: 1. ✅ Opłata skarbowa za wydanie pozwolenia na budowę: 0 zł – jeśli garaż budujesz na własne potrzeby (na działce prywatnej, nie zarobkowo). 112 zł – jeśli garaż ma być użytkowany komercyjnie (np. wynajem, działalność gospodarcza). 2. ✅ Mapa do celów projektowych (potrzebna do projektu): od 800 zł do 2 000 zł, w zależności od lokalizacji i geodety. 3. ✅ Wypisy i wyrysy z MPZP lub decyzja o WZ (jeśli nie ma planu): Wypis i wyrys z MPZP: ok. 50–150 zł Decyzja o warunkach zabudowy (WZ): 0 zł – ale może zająć 2–3 miesiące. 4. ✅ Warunki przyłączy mediów (jeśli potrzebne): zwykle bezpłatne, ale mogą być długie terminy oczekiwania. Za przyłącze energii elektrycznej możesz zapłacić od 100 do 200 zł za warunki, natomiast budowa przyłącza to już osobny koszt (nawet kilka tys. zł, jeśli garaż ma być z prądem). 5. ✅ Opłata za wpis do dziennika budowy: od 50 zł do 100 zł (czasem geodeta lub projektant załatwia to w pakiecie). 💰 Koszt projektu garażu – orientacyjne ceny w 2025: 1. ✅ Projekt gotowy (typowy) + adaptacja: Projekt gotowy garażu: od 500 zł do 1 500 zł Adaptacja przez lokalnego architekta: od 1 000 zł do 3 000 zł 🔹 Łącznie: 1 500–4 000 zł 2. 🛠 Projekt indywidualny (na zamówienie): od 3 000 zł do 6 000 zł (zależnie od wielkości, konstrukcji – np. murowany, z płaskim dachem, z poddaszem itp.)   https://chatgpt.com/
    • Witam Serdecznie.Panowoe pytanie mam ,ponieważ od czasu do czasu leci dużym strumieniem woda z WC .Gdy nacisne parę razy przycisk i naładuje wodę to przestaje lecieć .WC pod zabudową.Czy winny temu wszystkiemu jest pływak ?Nie wyciągałem tego przycisku to nie wiem co tam jest . https://zapodaj.net/plik-Gq429kMu9L
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...