Skocz do zawartości

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe podjazdu


Recommended Posts

Instalacja grzejna na zjazdach i podjazdach ma gwarantować ich przejezdność w każdych warunkach atmosferycznych. System ogrzewania może być ułożony na całej powierzchni zjazdu, albo tylko w miejscach, które mają kontakt z kołami pojazdów.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/15145-ogrzewanie-przeciwoblodzeniowe-podjazdu

Link do komentarza
Gość Piotr Nicosia
fajne, praktyczne, ale niemiłosiernie drogie w użytkowaniu. żarówki zmieniamy ze 100W na 20W, a tu nagle podgrzewanie podjazdu. 300W na 1mkw, w terenie metry są ogromne czyli x10, x20, cały podjazd grzejemy jeżeli już, bo przecież nie pół Po zimie rachunek może być oszałamiający. Temat dla bogaczy, bo ich wyjdzie podobnie jak opłata portiera który miałby odśnieżać co rano..
Link do komentarza
Oczywiście, że to drogie koszty ale przecież grzejemy chyba tylko zimą i wtedy kiedy jest śnieg/lód ... i co ważniejsze - chyba z godzinę przed wyjściem wystarczy włączyć ? A takie ogrzewanie przed własnym domem to super pomysł przynajmniej zimą nie będziemy się bali o własne życie w tej najbliższej okolicy - a jak kogoś stać na dom to powinno być stać na takie ogrzewanie - no chyba, że zatrudni jak ktoś proponował dozorcę - ale jaka pewność, że on będzie się idealnie wywiązywał z obowiązków ?.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Oczywiście, że to drogie koszty ale przecież grzejemy chyba tylko zimą i wtedy kiedy jest śnieg/lód ... i co ważniejsze - chyba z godzinę przed wyjściem wystarczy włączyć ?
A takie ogrzewanie przed własnym domem to super pomysł przynajmniej zimą nie będziemy się bali o własne życie w tej najbliższej okolicy - a jak kogoś stać na dom to powinno być stać na takie ogrzewanie - no chyba, że zatrudni jak ktoś proponował dozorcę - ale jaka pewność, że on będzie się idealnie wywiązywał z obowiązków ?.



Elektryczne ogrzewanie podjazdu nie jest dla zwykłego zjadacza chleba. Koszty ogrzewania są wysokie bo aby działało to skutecznie to nie wystarczy włączyć na godzinę przed wyjściem. Dla takiego systemu automatyka to podstawa. Uruchamianie ogrzewanie już w chwili gdy zaczyna się opad śniegu lub przymarza gołoledź. Takie odpalanie na żądanie wymagało by dużo większych mocy niż 300W/m2.
W praktyce stosuje się tam gdzie jest sporty ruch - centra handlowe - parkingi w budynkach wielorodzinnych no w domach jednorodzinnych jak dla kogoś koszty energii nie stanowią problemu ;)
Link do komentarza
Na godzinę to możesz sobie czajnik uruchomić. Jak masz elektryczne ogrzewanie podjazdu wykonanego z kostki brukowej to przy minusowych temperaturach potrzeba kilku godzin aby to rozgrzać. Dlatego stosuje się automatykę która opala ogrzewanie już gdy zaczyna padać snieg.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...