Skocz do zawartości

Budowa Domu


Recommended Posts

Witam,
Chciał bym się dowiedzieć wszystko po kolei jakie pozwolenia itd muszę mieć i co po kolei muszę zrobić.
Już rozglądam się za działką pod budowę, powiedzcie mi ile kosztuje przekształcenie z rolnej na budowlana i czy to się opłaca czy lepiej od razu budowlana, ile kosztuje uzbrojenie działki.
Powiedzmy ze kupiłem działkę budowlaną. Czy one już są wytyczone czy na dzień dobry muszę wynająć geodetę(ile bierze za wytyczenie działki) i na czym to polega co wkopie mi parę słupków która będzie wyznaczała moja ziemie tak?
Jakie papiery muszę wypełnić i do jakiego urzędu zgłosić kupno działki ile mam na to czasu czy płace jakiś podatek od działki ?
Interesuje mnie projekt domu oto i on http://www.tooba.pl/projekt-domu-Fiona-Ult...,idp,17558.html
ile geodeta weźmie za wytyczenie takiej chatki ? jakie pozwolenia muszę uzyskać i gdzie. i może ktoś się zna lub ma podobna chatę i określił by mniej więcej ile wydał za stan surowy czyli mury dach okna drzwi no i tynki na ścianach bez wykończeniówki.
a no ile kosztują i te pozwolenia i jakie koszta ponoszę podatki itd. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Chciał bym się dowiedzieć wszystko po kolei jakie pozwolenia itd muszę mieć i co po kolei muszę zrobić.
Już rozglądam się za działką pod budowę, powiedzcie mi ile kosztuje przekształcenie z rolnej na budowlana i czy to się opłaca czy lepiej od razu budowlana, ile kosztuje uzbrojenie działki.
Powiedzmy ze kupiłem działkę budowlaną. Czy one już są wytyczone czy na dzień dobry muszę wynająć geodetę(ile bierze za wytyczenie działki) i na czym to polega co wkopie mi parę słupków która będzie wyznaczała moja ziemie tak?
Jakie papiery muszę wypełnić i do jakiego urzędu zgłosić kupno działki ile mam na to czasu czy płace jakiś podatek od działki ?
Interesuje mnie projekt domu oto i on http://www.tooba.pl/projekt-domu-Fiona-Ult...,idp,17558.html
ile geodeta weźmie za wytyczenie takiej chatki ? jakie pozwolenia muszę uzyskać i gdzie. i może ktoś się zna lub ma podobna chatę i określił by mniej więcej ile wydał za stan surowy czyli mury dach okna drzwi no i tynki na ścianach bez wykończeniówki.
a no ile kosztują i te pozwolenia i jakie koszta ponoszę podatki itd. pozdrawiam



O kurka, dość obszerne pytanie trzeba powiedzieć. W odpowiedzi można by napisać podręcznik inwestora! Nie szarpnę się teraz na pisanie podręcznika, ale jeśli ma się już działkę (powiedzmy, że kupiłeś budowlaną) - polecam w pierwszej kolejności sprawdzić czy działka objęta jest planem miejscowym, a jeśli tak, to co ten plan mówi o możliwościach zabudowy. Obecnie dość często plany są publikowane w internecie, można poszukać. Jeśli planu nie ma, to trzeba by wystąpić o warunki zabudowy. Na szybko wygooglałem to:
http://nieruchomosci.wieszjak.pl/dom-dzial...h-zabudowy.html
Na pierwszy rzut oka da się z tego artykułu zorientować w temacie.
Powyższe może być istotne w kontekście wybierania projektu. Każdy zakupiony z katalogu projekt musi zostać adaptowany do danej działki przez architekta. Adaptacja może być bardziej lub mniej ingerująca w projekt, czytaj - droższa lub tańsza. Jeśli od razu zakupisz projekt, który będzie dopasowany do wymagań np. planu miejscowego oraz uwarunkowań działki (odległości od granicy itd.), nie będą potrzebne poważniejsze zmiany w trakcie adaptacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...