Skocz do zawartości

poprowadzenie kanalizy-piętro


Recommended Posts

Jestem tuż przed wylewaniem stropu. Aby w przyszłości nie kuć stropu chciałabym już teraz przeprowadzić piony kanalizacyjne. (robimy to sami bo hydraulicy w naszych okolicach to dziwni ludzie). Strop będzie miał grubość 15 cm i na to pójdzie jeszcze izolacja i wylewka z ogrzewaniem podłogowym - 10 cm.
Czy wystarczy aby przed wylaniem stropu umieścić w odpowiednich miejscach tuleje? Wydaje mi się że jeśli chodzi o pion 2 to tak (przechodzi bardzo blisko planowanego sedesu) ale mam wątpliwości przy pionie 3 - tam planuje zamiast brodzika murowaną kabinę - z tego co się zorientowałam to najmniejszy syfon do takiego brodzika ma 10 cm więc na rurę odpływową przydałby się trochę podkuć stropu (odległość od pionu ok 1 m). Dodatkowo umyśliłam sobie w pomieszczeniu na górze zrobić pralnie i podłączyć ją do pionu 1. Czy to może tworzyć jakieś problemy? Tutaj tym bardziej lepiej będzie zalać na początek tuleje gdyż projekt jest trochę skopany i przewiduje przejście tego pionu prawie po środku pokoju na górze więc i tak będę musiała go trochę przesunąć w stosunku do parteru.
Zastanawia mnie czy lepiej umieścić same tuleje i podkuwać trochę strop po wylaniu, czy też już teraz kłaść całą kanalizę tak jak trzeba? Do tego drugiego nie mam fachowca i mieć go nie będę przez najbliższy czas a wstrzymywać całą robotę tylko przez to byłoby mocno kłopotliwe.
Drugą kwestią są rury wodne i od ogrzewania podłogowego. Czy w jakimś miejscu powinny się znaleźć jakieś przepusty przez strop? Każdy "fachowiec" którego pytam mówi że kuje się strop już po wylaniu. Tylko że do tego kucia nikt się nie pali bo jak się pytam czy on później przyjdzie i w odpowiednim miejscu mi przekuje na te rury to odpowiada że on od kucia nie jest tylko od zakładania rur. Tacy są u nas fachowcy.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam

Instalacje wewnetrzne z reguły prowadzi się w szachtach - obudowanych kanałach instalacyjnych, w których układa się wszystkie rury. Oczywiście lokalizację kanałów trzeba tak dobrać, aby umożliwić prawidłowe podłączenie rur kanalizacyjnych. Natomiast przy wykonywaniu stropu w przewidzianych miejscach pozostawia sie otwory - najczęściej odeskowując ich przekrój.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...