Skocz do zawartości

Pomocy, woda metna i zielona :-(


Recommended Posts

Witam. Prosze o pomoc z uzdatnieniem wody w basenie. Nalalem wody ze studni. Byla zoltawa i w 100% przezroczysta.
Dalem ph na 7,2 chloru dawke szokową (1kg) a mam 16,8m3 wody. Basenik 4,5 na 1,07. Po calej nocy nie bylo reakcji wiec dodalem srodka na glony tez jak pisali w uderzeniowej dawce. Woda w kolejnym dniu byla taka sama wiec kupilem metal magic i znowu kolejna dawka. Az teraz dodalem 50kg soli zeby miec slona i bardziej przyjazna dzieciom i woda jest metna i zielona. klaryfikator spowodowal tylko widzenie dna i brzegu naprzeciw ale woda jest zielona i wyglada okropnie.
Dodam ze kuzynka ma taki sam basen i tez slony i woda jest krysztalek. Sol raz na sezon i tabletka raz na tydzien i ma klopoty z glowy. Pomocy. Wymieniac wode czy da sie to jakos sklarowac aby byla przezroczysta???
Z gory dziekuje.
Link do komentarza

DSC01446.jpg

Woda była używana do podlewania ogrodu regularnie. wcześniej miałem mniejszy basen i wodę z sieci. Wczoraj dodalem chemii uzywanej w basenach kąpieliskowych i woda jest jak na zdjeciu. nie wiem czy da sie cos jeszcze zrobic. Na fotce nie widac ale woda jest przezroczysta, lecz zielona.
Link do komentarza
1. Zdecydowanie trzeba wiedzieć, co woda w sobie zawiera. Może ta barwa pochodzi od żelaza, a może od substancji humusowych, a może częściowo od chemii - badania jakości to podstawa, mimo, że tej wody się nie pije.
2. Zgadzam się, że z chemią nie można przesadzać. Sól może będzie przyjazna, ale cała reszta w dawkach szokowych to raczej nie...
3. Czy tą wodą był już kiedyś napełniany basen?
4. Lepiej wymienić wodę, lepszy kolor naturalny, niż z taką ilością chemii.
5. Czy na dnie nie pojawił się osad?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...