Skocz do zawartości

Wypożyczaj i Pożyczaj sprzęt budowlany i narzędzia.


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym przedstawić wam nowy serwis który umożlia pożyczanie różnych rzeczy od kogoś lub dla kogoś. Zachęcamy was do korzystania z serwisu, jeśli macie dużo niepotrzebnych rzeczy ( w danej chwili) możecie je odstąpić na tydzień, dwa lub na 5 dni za określoną przez was sumę. A może poszukujecie narzędzi lub sprzętu budowlanego ? Ogłoście to, a ktoś z waszej okolicy się odezwie i wam to wypożyczy.

Czym jest Rentalo.pl ?
Krótko mówiąc: Rentalo.pl to serwis, który umożliwia użytkownikom pożyczanie rzeczy, które są w ich posiadaniu, innym osobom z najbliższej okolicy na określony czas oraz za określoną stawkę. Załóżmy, że chcesz wybrać się ze znajomymi na wycieczkę rowerową, ale nie masz roweru. Nic trudnego: dzięki Rentalo.pl możesz pożyczyć go od sąsiadów z najbliższej okolicy.
Wystawiaj i zarabiaj
Zajrzyj do szafy, piwnicy, garażu! Wystawiaj swoje przedmioty i pokaż je innym użytkownikom. Pozwól im, aby znaleźli i wypożyczyli je od Ciebie. Ty pomagasz innym, wypożyczając potrzebną im rzecz i zarabiasz na transakcjach.
Pożyczaj
Wyszukuj przedmioty, jakich potrzebujesz w danej chwili. Pożyczaj od osób z najbliższej okolicy i ciesz się z tego, że zaoszczędziłeś pieniądze.
Ogłaszaj
Nie znalazłeś, tego czego szukałeś?! Ogłoś to wszystkim użytkownikom Rentalo.pl. W chwilę potem ciesz się z otrzymanych propozycji.


http://rentalo.pl/

Serwis Rentalo.pl należy do Southpeople Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Konstutucji 43, posiadającej numer NIP: 6292462620, Regon: 242757075, KRS 0000405523.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Tak jak pisałem powyżej, portal jest wręcz świeżutki. Zachęcam do wypożyczania i pożyczania sprzętów budowlanych i narzędzi, idzie wiosna i remonty. Jeśli nie są one wam potrzebne to po co mają leżeć w piwnicy ? Jeśli można na nich zarobić

Jeśli będą mieli Państwo jakieś kłopoty lub pytania, proszę pisać śmiało Edytowano przez Rentalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Idea słuszna tylko mam pytania:

1) Jak z płatnością ?
2) Co jeżeli sprzęt nie zostanie oddany ?
3) Co jeżeli zostanie zniszczony ?




Na te pytania odpowiem w jednej odpowiedzi ponieważ są powiązane:

Mianowicie wystawiając swój przedmiot w Rentalo.pl, każdy ma możliwość ustalenia kaucji za jego wypożyczenie - czyli dokładnie tak jak w każdej stacjonarnej wypożyczalni. Osoba wypożyczając Wasze przedmioty musi Wam zapłacić za okres wypożyczenia oraz wpłacić kaucję. To własnie kaucja zabezpiecza Was przed kradzieżą lub znieszczeniem/uszkodzeniem przedmiotu. Pamiętajcie o tym, że należy ustalić kaucję na pewnym poziomie, który w przypadku jednym i drugim usatysfakcjonuje Was. Jesteśmy już po dwóch transakcjach - w gliwicach został wypożyczony box dachowy + belki dachowe na tydzień. Samo wypożyczenie to koszt 120zł natomiast kaucja wynosiła 1000zł - została wpłacona a po tygodniu sprzęt wrócił w nienaruszonym stanie i kaucja zostala zwrócona - obie strony były bardzo zadowolone.

Co do samego uszkodzenia to wygląda to tak: w przypadku zniszczenia przedmiotu lub jego uszkodzenia pozostawiamy Wam pierwszeństwo w celu dogadania sytuacji między dwoma stronami czyli ustalenia wielkości szkody i zadośćuczyniania z pobranej kaucji. W przypadku sporu, w którym obie strony nie mogą ustalić wysokości odszkodowania możecie poprosić nas o mediacje w sporze - wówczas to my prowadzimy mediacje między stronami i staramy się doprowadzić do pozytywnego zakończenia sprawy. W najgorszym przypadku sprawa trafi do sądu - ale miejmy nadzieje, że takich przypadków będzie jak na lekarstwo albo i wcale.

My cały czas pracujemy nad bezpieczeństwem i weryfikacją użytkowników - wkrótce będzie pare nowości, które mamy nadzieje wyeliminują kolejne możliwości nieuczciowości.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
    • dzięki za opinie @podczytywacz, dawka wiedzy tym bardziej kogoś z doświadczeniem, zawsze mile widziana. Nie mniej jednak jak coś wydaje mi się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem to idę w to, koszt w tym wypadku jest drugorzędny. Takie moje działania(z zewnątrz może wydawać się na wyrost) ma też drugie dno, chcę to z robić w ten sposób żeby nauczyć się tego na przyszłość, ponieważ liczę na to, że ta wiedza przyda mi się w przyszłości...jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie.  Okej dalsza część w 1/2", natomiast w większości materiałach spotkałem się, że dają otuline również dla zimnej wody hmmm.     @podczytywacz więc liczę na podzielenie się wiedzy z rozdzielaczy
    • Ta sprawa nie jest tak do końca ściśle określona w przepisach. Trzeba też uwzględnić pewną praktykę, która się wytworzyła.   Przede wszystkim zawsze wymagane jest sporządzenie opinii geotechnicznej. Mamy na to konkretny przepis, który zawiera Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz. 463)   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną   W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej sporządza ją projektant budynku lub projektant dokonujący adaptacji projektu gotowego. Z zastrzeżeniem, że najczęściej stosuje się tu coś co można nazwać najniższym poziomem wymagań. Wynika to ze specyfiki domów jednorodzinnych, czyli zwykle obiektów zaliczanych do tzw. pierwszej kategorii geotechnicznej. Mówiąc w ogromnym skrócie, są one niewielkie i o prostej konstrukcji, posadowione na gruntach nośnych, jednorodnych i przy poziomie wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia (proste warunki gruntowe). Teraz pojawia się pytanie na jakiej podstawie w takich sytuacji projektant ma określić kategorię geotechniczną konkretnego obiektu (domu)? W cytowanym powyżej rozporządzeniu zakres wymaganej dokumentacji różnicuje się przede wszystkim ze względu na kategorię obiektu budowlanego. Zgodnie z zasadą, że im trudniejsze warunki gruntowe i/lub bardziej skomplikowany obiekt, tym i wymagany zakres dokumentacji jest większy. Znajdziemy tam ogólny zapis:   § 4. 4 Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót geotechnicznych.   Swoiste doprecyzowanie stanowi tu kolejny przepis:   § 6. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych.   Najwyraźniej jednak powyższy zapis należy traktować jako zalecenie, nie zaś „sztywny” wymóg. Tym bardziej, że w przypadku obiektów zaliczanych do pierwszej kategorii geotechnicznej nie ma wymogu przedstawienia dokumentacji z przedstawionych badań. Wróćmy tu do § 7. 1., który należałoby interpretować wraz z kolejnymi punktami:   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną. 2. W przypadku obiektów budowlanych drugiej i trzeciej kategorii geotechnicznej opracowuje się dodatkowo dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny. 3. W przypadku obiektów budowlanych trzeciej kategorii geotechnicznej oraz w złożonych warunkach gruntowych drugiej kategorii wykonuje się dodatkowo dokumentację geologiczno-inżynierską, zgodnie z  przepisami ustawy z  dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. Nr 163, poz. 981).   W związku z tym wytworzyła się praktyka, w której projektant zawsze sporządza opinie geotechniczna, lecz w przypadku pierwszej kategorii geotechnicznej nikt nie wymaga od niego przedstawienia w tej opinii dokładnych danych na temat gruntu. Danych wziętych chociażby z opisu i interpretacji odwiertów. Projektant przecież i tak bierze za to wszystko odpowiedzialność, a ostatecznie kieruje się swoją wiedzą i doświadczeniem. To całkiem rozsądne, bo w praktyce w takich prostych przypadkach rozbudowane badania nie są do niczego potrzebne. Trzeba zachować umiar, rozsądek i pewną proporcję nakładów i korzyści. Ponadto projektant jest często w stanie sporo wywnioskować już po takich robotach jak zrobienie wykopów pod szambo, przyłącze wodociągowe czy wiercenie studni.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...