Skocz do zawartości

Odpływ liniowy


ewamariusz

Recommended Posts

Witam. Chciałbym w domu zamontować odpływ liniowy, ale nie wiem dokłanie jak dobrze go wykonać. Czy odpływ zamontować przed wylaniem podłogi czy może zostawić miejsće na odpływ i zamontować go przed płytkami.
Czy tak będzie dobrze:
1- folia
2- styropian
3- folia
4- podłogówka
5- wylewka
6- folia w płynie łącznie ze ścianami prysznica
7- płytki

8 - jak zrobić spadek do odpływu żeby nie powstał za duży "próg" po położeniu płytek


czy może robi się to inaczej /czytałem że zostawia się posadzkę nie wylaną pod miejsce prysznica i póżniej osobno ze spadkiem montuje sie odpływ i zalewa miejsce prysznica, tylko wtedy nie da sie zrobić podłogówki w tym miejscu/ a mój plan jest błedny, proszę o sugestie i rady jak dobrze go zrobić.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Robi się tak jak napisałeś na końcu, czyli zostawia się miejsce nie zalane i płytkarz sobie ustawi odpływ i wyprowadzi spadki.Takie rozwiązanie nie wyklucza ogrzewanie podłogowego, część rurek jest nie zalana.

U mnie posadzkarzom pięć razy tłumaczyłem że nie zalewamy pod prysznic, był położony styropian, oczywiście jak wszedłem na drugi dzień okazało się, iż ładnie wszystko na równo wylane. No to koniec z odpływem liniowym.
Ale przyszli kafelkarze i skuli całą posadzkę w miejscu prysznica, pomimo rurek OP, nic nie uszkodzili, ale stresa miałem dużego.

Podsumowując, proponuję ułożyć ogrzewanie podłogowe i nie wylewać w tym miejscu posadzki, płytkarze dadzą sobie radę

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. A jakie zrobiłeś spadki, tylko przy samym odpływie, czy na całej powierzchni prysznica.
dzięki pozdrawiam



Jest to odpływ liniowy kątowy TECEdrain Platte znajdziesz go w cennikach do pobrania na http://www.tece.pl/

Spadek zrobiłem dwustronny po przekątnej ( płytkami ) 1% 1 cm na 1m - na całej powierzchni od obu ścian. Może nawet trochę za dużo woda spływa dość szybko rynna ładnie odbiera. Dziś zrobiłbym tak 0,5 - 0,8 cm.Pozdrawiam Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam. Chciałbym w domu zamontować odpływ liniowy, ale nie wiem dokłanie jak dobrze go wykonać. Czy odpływ zamontować przed wylaniem podłogi czy może zostawić miejsće na odpływ i zamontować go przed płytkami
czy może robi się to inaczej /czytałem że zostawia się posadzkę nie wylaną pod miejsce prysznica i póżniej osobno ze spadkiem montuje sie odpływ i zalewa miejsce prysznica, tylko wtedy nie da sie zrobić podłogówki w tym miejscu/ a mój plan jest błedny, proszę o sugestie i rady jak dobrze go zrobić.
Pozdrawiam


Miałem podobne dylematy przy wylewkach i montażu odpływu. Zgodnie z sugestiami płytkarza pozostawiłem w łazience nie wylaną część podłogi wraz z rurami podłogówki w miejscu, gdzie miały być kładzione płytki pod prysznicem. Dopier płytkarze wykonywali wylewki oraz izolacje.
Jeżeli chodzi o spływ, to ma on nachylenie 1-1,5% w jednym kierunku do odpływu. Nachylenie takie jest wystarczające dla odprowadzenia wody. Czy mniejsze nachylenie wystarczy? Trudno mi powiedzieć, w każdym razie u mnie jest dobrze icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja u siebie w małej łazience (około 5m2) w ogóle nie wylałem podłogi przy wylewkach bo w domu lałem anhydryt a anhydrytu nie chce w łazience. Ogrzewanie podłogowe mam ułożone, odpływ liniowy będę miał w wejściu do prysznica i wylewkę będę pewnie sam lał dbając o spadek 1-1,5% i to spokojnie wystarczy, to jest 1-1,5cm na szerokości 1m. Odpływ będzie na końcu spadku a później 1-1,5cm stopień nad drzwiami do prysznica by woda się nie przelewała. A później oczywiście folia w płynie z narożnikami pewnie Tytana.

Taki coś opisują tutaj
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/13259-sposob-montazu-odwodnienia-liniowego

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...