Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kosztorys zawiera wykończenie do stany deweloperskiego + biały montaż.

Własnie tak mi coś nie gra za bardzo z tym kosztorysem, wychodzi około 2.000 netto za m2 (nie liczac garażu)

Z drugiej strony sama bryła i konstrukcja jest dość prosta, powierzchnia po podłodze równa użytkowej, jeden komin, blacha na dachu.

Mysle, że trzeba z 10% dodac do kosztorysu i pilnując wydatków można się zmieścić (w około 250tys)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość adiqq
niekoniecznie kosztorys jest do kitu...dom jest mały i prosty, jak do tej ceny netto dodać 23%, i to już jest 277000 prawie, uwzględnij wzrost cen na II kwartał 2012 i już jest prawie 300000
Link do komentarza
Zgadzam się ze brutto to brutto, do wydania to więcej o ok 30 tys (tylko częśc opodatkowana stawką 23%) , jednak większa część vatu i tak jest do zwrotu.

Nie wiem jak ze wzrostem cen w stosunku do 3 kwartału 2011 ale z tego co udało mi się zaobserwować to wzrost kosztów materiałów jest (przynajmniej częściowo) rekompensowany poprzez możliwość uzyskania niższej ceny na realizację

Czyżby złote czasy w budownictwie powoli mijały??
Utrudniony dostęp do finansowania (zarówno przez osoby prywatne jak i deweloperów), spadek siły nabywczej społeczeństwa , nowe obostrzenia w udzielaniu kredytów (Rekomendacja S dla Banków), kończące się duże projekty infrastrukturalne (dofinansowane przez UE)

Realnie patrząc kosztorys może być całkiem dobrze wyliczony:

225 netto (+10% ewentualnego wzrostu cen) = 247.500
247.500 (z tego 75% objęte 8% vat) = 200.475 + 76.106 = 276.581 - (zwrot vat) ~20 tys = 256.581 (+10% rezerwy) = 280.039


Link do komentarza
Gość adiqq
no tak to wygląda jak napisałeś...tyle że nie wliczaj tego zwrotu VAT do bilansu, bo te pieniądze musisz wydać, dostaniesz je z powrotem ze sporym opóźnieniem (a ulga też się za jakiś czas kończy) - raczej potraktowałbym to jako dodatkowy bonus na wykończenie domu icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam,

Marcin.a udało Ci się wystartowac z budową domu? jak Twoje obliczenia?? podjąłeś już jakies decyzje?

Zdecydowalismy się żoną na ten sam projekt co TY, chcemy na działkę (500m2 - 110 tys zł) + dom wydac maks 450 tys zl, razem juz z wykonczeniem bez mebli i agd.. myslisz ze jest szansa?
Elektryke, centralne i odkurzacz centralny zrobi nam Tata wiec robocizna odpada, tylko materiały.

Działkę już mamy upatrzoną... podeslij prosze jakies info na jakim jestes etapie. Edytowano przez maniakk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Kosztorys zawiera wykończenie do stany deweloperskiego + biały montaż.

Własnie tak mi coś nie gra za bardzo z tym kosztorysem, wychodzi około 2.000 netto za m2 (nie liczac garażu)

Z drugiej strony sama bryła i konstrukcja jest dość prosta, powierzchnia po podłodze równa użytkowej, jeden komin, blacha na dachu.

Mysle, że trzeba z 10% dodac do kosztorysu i pilnując wydatków można się zmieścić (w około 250tys)


Na stronie jest jak byk napisane, że to kosztorys do stanu surpwego zamkniętego, zadnego białego montazu tam nie wliczono
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...