Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Według mnie znacznie zaniżono koszty,chociaż z informacji na stronie nie wynika co obejmuje ta szacunkowa kalkulacja.Może to stan surowy?Jeśli "pod klucz" to przegięcie pały.
Napisano
Kosztorys zawiera wykończenie do stany deweloperskiego + biały montaż.

Własnie tak mi coś nie gra za bardzo z tym kosztorysem, wychodzi około 2.000 netto za m2 (nie liczac garażu)

Z drugiej strony sama bryła i konstrukcja jest dość prosta, powierzchnia po podłodze równa użytkowej, jeden komin, blacha na dachu.

Mysle, że trzeba z 10% dodac do kosztorysu i pilnując wydatków można się zmieścić (w około 250tys)
  • 3 tygodnie temu...
Gość adiqq
Napisano
niekoniecznie kosztorys jest do kitu...dom jest mały i prosty, jak do tej ceny netto dodać 23%, i to już jest 277000 prawie, uwzględnij wzrost cen na II kwartał 2012 i już jest prawie 300000
Napisano
Zgadzam się ze brutto to brutto, do wydania to więcej o ok 30 tys (tylko częśc opodatkowana stawką 23%) , jednak większa część vatu i tak jest do zwrotu.

Nie wiem jak ze wzrostem cen w stosunku do 3 kwartału 2011 ale z tego co udało mi się zaobserwować to wzrost kosztów materiałów jest (przynajmniej częściowo) rekompensowany poprzez możliwość uzyskania niższej ceny na realizację

Czyżby złote czasy w budownictwie powoli mijały??
Utrudniony dostęp do finansowania (zarówno przez osoby prywatne jak i deweloperów), spadek siły nabywczej społeczeństwa , nowe obostrzenia w udzielaniu kredytów (Rekomendacja S dla Banków), kończące się duże projekty infrastrukturalne (dofinansowane przez UE)

Realnie patrząc kosztorys może być całkiem dobrze wyliczony:

225 netto (+10% ewentualnego wzrostu cen) = 247.500
247.500 (z tego 75% objęte 8% vat) = 200.475 + 76.106 = 276.581 - (zwrot vat) ~20 tys = 256.581 (+10% rezerwy) = 280.039


Gość adiqq
Napisano
no tak to wygląda jak napisałeś...tyle że nie wliczaj tego zwrotu VAT do bilansu, bo te pieniądze musisz wydać, dostaniesz je z powrotem ze sporym opóźnieniem (a ulga też się za jakiś czas kończy) - raczej potraktowałbym to jako dodatkowy bonus na wykończenie domu icon_smile.gif
Napisano
Jasne że to trzeba wydać - ale urządzić się za cos później tez trzeba icon_smile.gif

A jak wyglada sprawa z ulgą na materiały? - do kiedy można ponosić wydatki które podlegają odliczeniu z tyt vat?
  • 3 miesiące temu...
Napisano (edytowany)
Witam,

Marcin.a udało Ci się wystartowac z budową domu? jak Twoje obliczenia?? podjąłeś już jakies decyzje?

Zdecydowalismy się żoną na ten sam projekt co TY, chcemy na działkę (500m2 - 110 tys zł) + dom wydac maks 450 tys zl, razem juz z wykonczeniem bez mebli i agd.. myslisz ze jest szansa?
Elektryke, centralne i odkurzacz centralny zrobi nam Tata wiec robocizna odpada, tylko materiały.

Działkę już mamy upatrzoną... podeslij prosze jakies info na jakim jestes etapie. Edytowano przez maniakk (zobacz historię edycji)
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Kosztorys zawiera wykończenie do stany deweloperskiego + biały montaż.

Własnie tak mi coś nie gra za bardzo z tym kosztorysem, wychodzi około 2.000 netto za m2 (nie liczac garażu)

Z drugiej strony sama bryła i konstrukcja jest dość prosta, powierzchnia po podłodze równa użytkowej, jeden komin, blacha na dachu.

Mysle, że trzeba z 10% dodac do kosztorysu i pilnując wydatków można się zmieścić (w około 250tys)


Na stronie jest jak byk napisane, że to kosztorys do stanu surpwego zamkniętego, zadnego białego montazu tam nie wliczono

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...