Skocz do zawartości

Odkurzacz przemysłowy do 1200 złotych


DawidC

Recommended Posts

Witam, poszukuje jakiegoś w miare przyzwoitego odkurzacza do sprzątania po robocie, tj. sprzątanie pyłu po szlifowaniu gipsu, zbieranie trocin z elektronarzedzi, czy pyłu z wiercenia itp. Oglądałem Karchera WD 3500 ale ma on worki papierowe które kosztują 50 złotych za 5 sztuk, a na odkurzenie pyłu po szlifowaniu niewielkiego domku (80m2) poszło takich worków 15. Z szybkiego przeliczenia wychodzi że po trzech takich domkach wartość worków przekroczy wartość odkurzacza. Czy są w tej cenie jakieś odkurzacze bezworkowe godne polecenia? Spodobał mi się odkurzacz Milwaukee AS 250 ECP, ale nie wiem czy działa on w technologii bezworkowej. Może moglibyście polecić coś półprofeslonalnego?

Link do komentarza
Proponuje poszukać bardziej profesjonalnych firm które zajmują się tylko i wyłacznie sprzętem do sprzątania.
Polecam CLEANFIX.
Jest to szwajcarska firma która zajmujesię nie tylko odkurzaczami ,a worki można dokupić od polskiego producenta, z dużo niższymi cenami.
Sam posiadam model SW 20 i od 14 lat nawet nie jęknął ,a raz czy dwa spadł ze schodów.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Również polecam Cleanfix, występujące również pod marką Ghibli. Co do worków, to praktycznie żaden nie nadaje się do odkurzania pyłów pogipsowych i budowlanych. Obecnie pojawiają się worki z mikrowłókniny (jednorazowe), które wytrzymują do 40% więcej od papierowych. Cudów nie ma, każdy materiał filtracyjny zapycha się podczas odkurzania. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w doborze worków to proszę pisać, ponieważ zajmuję się tym zawodowo - pracuję w firmie produkującej worki do odkurzaczy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jeśli polecono go do użytku domowego, to jest to jeden z najbardziej wdzięcznych odkurzaczy Philipsa. Z doświadczenia wiem, że seria Triathlon i Athena to jedne z lepszych odkurzaczy tej firmy. Jeśli chodzi o budowę, to od razu uprzedzam, że wydasz majątek na worki, żeby nie uszkodzić tego odkurzacza - 5-15 min odkurzania pyłu budowlanego i worek do wyrzucenia - brak wymiany worka w tym czasie równa się pęknięciu worka i potencjalnej naprawie odkurzacza. Odkurzacz jak najbardziej tak, ale nie na budowę - zresztą w instrukcji prawie każdego odkurzacza napisane jest, że pyły budowlane równają się utracie gwarancji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...