Skocz do zawartości

Dla posiadaczy kominka


Recommended Posts

Cytat

Ps.i prosze wytlumaczcie mi,co jest nie tak z jego dolem dla mnie wszystko ok.


Przy przenoszeniu drewna często podłoga się brudzi od resztek kory, albo drzazg. Drewno ułożone na wózku wystaje częściowo za jego obrys, więc pewnie znowu się coś obsunie. Przy szerszym dole nie powinno by tego problemu.
Link do komentarza
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=372...e=1&theater - proszę link chyba najbardziej ogólny.



Cytat

Przy przenoszeniu drewna często podłoga się brudzi od resztek kory, albo drzazg. Drewno ułożone na wózku wystaje częściowo za jego obrys, więc pewnie znowu się coś obsunie. Przy szerszym dole nie powinno by tego problemu.



Szerokość podstawy razem z kółkami 60 cm natomiast samego spodu na drewno to 50 cm. To i tak 10 cm więcej niż wózki w ofercie na rynku. Może na zdjęciu wygląda na węższy. W każdym razie mamy zapas większy aby resztek na podłodze uniknąć.



http://www.prospektinwestycje.pl/?stal-nierdzewna,24

Cytat

i boki gumą obite, by futryn w drzwiach nie obijać icon_wink.gif



Duże wentylowane kółka, pompowane z bieżnikiem. Tylko takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się gdy drewno przewieźć musisz z oddalonego od domu składziku. Piasek, nierówna ziemia czy kostka brukowa nie stanowią żadnej przeszkody, podobnie jak schody. Pompowane kółka dodatkowo amortyzują załadowany drewnem kosz, nie oddziaływując negatywnie na jego konstrukcje. Cenna uwaga z tymi ościeżnicami których się nie obije.

Zawartość wózka wystarczy na co najmniej kilka romantycznych czy rodzinnych wieczorów.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Co prawda pogoda w końcu poprawia się i temperatura wzrasta chciałbym usłyszeć wasze opinie. Załączam zdjęcie i link do reszty galerii dla wózka na drewno kominkowe ze stali nierdzewnej. Co sądzicie o takim produkcje, czy podoba wam się design tego akcesorium?



więcej zdjęć u mnie na stronie w dziale stal nierdzewna.


A ja powiem inaczej. fajny kominek, naprawdę. Może wreszcie znalazłem pomysł. Co do wózka to ręce mam od noszenia a ponadto syn by nim jeździł po całym pokoju:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...