Skocz do zawartości

Czy wystarczy??


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam,

Plan to zbudowac to:

http://gotowe-projekty-domow.pl/dom_przy_malowniczej.htm

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien) i drzwi oraz okna na najdłuższej ścianie (północna strona)
Działka jest, media na działce, trochę kosztów odpada (projekt po adaptacjach, po geodecie - czekam na pozwolenie), drewno na szalunki mam własne.

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze - standard bez szaleństw. Wg wstępnych wyliczeń powinienem zmieścić się w 2.200-2.300 za m pu. - z rezerwą 200 pln za m.

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??

Ogrzewanie to piec gazowy + kominek z płaszczem (wspomagający) i podłogówka po całosci, dach raczej blachodachówka

pozdrawiam Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Napisano
Nam tez się podoba tym bardziej, że krótszą ścianą garażu możemy zbliżyć się do granicy działki nawet na 0,5m (strona wjazdu od wschodu) a najdłuższą ścianą budynku nawet na 1,5 m do sąsiedniej działki.
  • 3 miesiące temu...
Napisano
mam kilka spostrzeżeń... icon_rolleyes.gif

Cytat

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien)



a co zamiast? czym doświetlisz poddasze?

Cytat

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze



nie licz na to, że wyjdzie dużo mniej bo piszesz że tylko dwie sypialnie na piętrze chcesz wykończyć ....
wykończenie to tylko farba i panele - TYLKO .... bo musisz na całej górze docieplić dach i skosy plus płyty k-g , rozłożyć instalacje , otynkować , zrobić schody na górę i hol na gotowo ... pozostała na górze do roboty jedna sypialnia i łazienka to pikuś - Pan Pikuś... takie groszowe sprawy .... icon_wink.gif

Cytat

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??



270.000zł systemem gospodarczym - nierealne ....
życzę jak najbardziej sukcesu , zaczynaj skoro już zdecydowałeś , ale już teraz zastanawiaj się jak zdobyć pozostałą kasę...
może zdeczka to okrutne, ale obstawiam, że się nie zmieścisz ...
chyba , że robocizna za free lub bardzo tanim, kosztem ...
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Fajny naprawdę podobający mi się projekt. Szkoda generalnie tych okien na poddaszu bo naprawdę przydały by się, ponieważ domek traci na swoim uroku. Co do kosztów to myślę że może Ci nie starczyć.

Pozdrawiam.
Gość arturo72
Napisano (edytowany)
Cytat

ja mam mniejszy i prostszy domek
miało mi wystarczyć 200k
a już przekroczyłem 300k i jeszcze końca nie widać icon_evil.gif
u mnie bez żadnych szaleństw


Prefabrykacja to jedno wielkie szaleństwo ;)
Mój dom wyceniany był przez Abakon na 350tys.zł za stan deweloperski a mam zamiar za 250tys.zł wprowadzić się i jest to na dobrej drodze ku temu ;)
Co najmniej stówka oszczędzona icon_smile.gif
Także,komu nie zalezy na kasie a chce szybko wybudować to idzie w keramzytowe praefabrykacje bez narzekania ;)
Jeśli ktoś zamierza tanio wybudować to nigdy nie polecę budowy z prefabrykatów !!! Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...