Skocz do zawartości

Jak zaizolowac drewniana podłogę w poniemieckiej kamienicy ?


Recommended Posts

Napisano
Witam wszystkich.
Latem szykuje się do remontu mieszkania w poniemieckiej kamienicy. Mój problem tkwi w podłodze. Mianowicie chodzi o ocieplenie owej drewnianej podłogi. Moje mieszkanie znajduje się na I piętrze. W mieszkaniu pode mną nikt nie mieszka , całkowita ruina. Co za tym idzie jest nie ogrzewana. Latem mi to nie przeszkadza ale jak przyjdzie zima to zaczyna się hardcore. Cała moja podłoga jest zimna, bez kapci nie da się chodzić. Rachunki za ogrzewanie ( gazowe ) kolosalne. Teraz moje pytanie - jak ocieplić podłogę ( najlepiej nie za drogi i w miarę szybki sposób , a jeszcze lepiej "wszystkie " opcje ).
Będę wdzięczny za pomoc. pozdrawiam
Napisano
Cytat

Witam wszystkich.
Latem szykuje się do remontu mieszkania w poniemieckiej kamienicy. Mój problem tkwi w podłodze. Mianowicie chodzi o ocieplenie owej drewnianej podłogi. Moje mieszkanie znajduje się na I piętrze. W mieszkaniu pode mną nikt nie mieszka , całkowita ruina. Co za tym idzie jest nie ogrzewana. Latem mi to nie przeszkadza ale jak przyjdzie zima to zaczyna się hardcore. Cała moja podłoga jest zimna, bez kapci nie da się chodzić. Rachunki za ogrzewanie ( gazowe ) kolosalne. Teraz moje pytanie - jak ocieplić podłogę ( najlepiej nie za drogi i w miarę szybki sposób , a jeszcze lepiej "wszystkie " opcje ).
Będę wdzięczny za pomoc. pozdrawiam




Nie znam się na podłogach, ale skoro to ładny parkiet to warto go zachować?

Na pewno będziesz musiał go rozebrać, zrobić izolację (nie wiem z czego, korek ?) i coś nowego położyć albo stara dobra poniemiecką dechę icon_smile.gif
Napisano (edytowany)
Buda niemłoda...
Opcje są dwie:
Pierwsza - na to co jest nałożyć to co ma być.
Zmniejszy się wysokość pomieszczeń i zrobi "próg" przy wejściu.
Druga - zerwać to, co jest i na tym, co tworzy podporę/strop parteru zrobić to, co trzeba.
Zwykle - są tam legary. Tylko czasem betonowy strop.

Trudno tu opisywać podejście do obu opcji, bo książka wyjdzie.
Przemyśl, wybierz coś i potem trzeba optymalizować ruchy.
W opcji pierwszej termoizolacja musi być cienka a dobra = droga raczej.
W opcji drugiej termoizolacja może być mniej wyrafinowana, ale jej założenie upierdliwe, bo połączone ze sporą dewastacją. Za to taniej i można solidniej.

Adam M. Edytowano przez adam_mk (zobacz historię edycji)
Napisano
Są to deski przybite do legarów. Myślałem nad zerwaniem desek , wybraniem tej całej polepy i założeniem wełny mineralnej. Pytanie tylko czy po założeniu wełny różnica będzie odczuwalna , i na stopach i na portfelu? A co do cienkiej izolacji - miałeś na myśli coś na podobieństwo podkładu pod panele?
Napisano
Zrób sobie pudełko z waty i spróbuj w nim utrzymać ciepłe powietrze...
Najlepiej na dworze i teraz (-15stC)
Strop drewniany to sito. Uszczelnia go polepa. A Ty chcesz ją wywalić.
Strop drewniany MUSI być wstępnie obciążony. (polepa to robi)
Watą go nie obciążysz.
Zrobisz bardzo nieszczelny bębenek. Pół budynku będzie wiedziało gdzie po tym mieszkaniu łazisz.
Poczytałbyś o problemie, o polepie i drewnianych stropach.

Adam M.
Napisano
Witam.
Poczytałem sobie o stropach drewnianych i wypełniających je polepach. Proponowana przez Ciebie wylewka ze styroboetonu nawet fajna sprawa. Mam tylko problem ze zdobyciem granulatu ( a ścierac bryt mi się nie chce ... ) . Mam jeszcze pytanie dotyczące właściwości izolacyjnych. Czy wylewka ze styrobetonu odizoluje mnie od zimna które bije z pustostanu pode mną ? Chce polożyc kafle na podlodze , w chwili obecnej gdybym to zrobił nie można by było na nich stanąc , ze wzgledu na na zimno przeszywające moje kończyny dolne. Próbuje ustalic czy wykonanie takiej izolacji da oczekiwany efekt , tzn. nie oczekuje że po tym zabiegu podloga będzie mnie grzac, ale fajnie by było móc stanąc gola stopa na kafelkach.
Będę wdzięczny za odpowiec.
Napisano
Fakt!
Masz problem, bo to tylko mieszkanie i do tego tylko remont...
Jakby budowa, to po ocieplaniu zostaje bardzo dużo styropianu do uzdatnienia.
Rozdrabniarka to nie skomplikowana maszynka a bardzo pożyteczna.
Kupować granulat?...
Chyba lepiej kupić perlit, bo efekt będzie z trzy razy lepszy!
Sprzedają w workach po 125 litrów.
Wtedy spokojnie będziesz mógł stanąć gołą stopą na kaflach.
Przy styrobetonie - też, ale perlit to szkło wulkaniczne i parametry (wszelkie) ma lepsze.

Adam M.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...