Skocz do zawartości

Błędy podczas remontu instalacji grzewczej


Recommended Posts

Gość dobry wujek
Pan,który pisał artykuł nie zna Polskich przepisów. Nie zrozumiał Pan punktów rozporządzenia w paragrafie 136, trzeba przeanalizować par 136, wiedzieć jakie to pomieszczenia "techniczne" oraz "nie będące pomieszczeniami mieszkalnymi" i dopiero zabierać się za redagowanie przepisów. ARTYKUŁ WPROWADZA LUDZI W BŁĄD W ZAKRESIE KUBATURY KOTŁOWNI NA PALIWO STAŁE!!!!!!.
Link do komentarza
Cytat

Pan,który pisał artykuł nie zna Polskich przepisów. Nie zrozumiał Pan punktów rozporządzenia w paragrafie 136, trzeba przeanalizować par 136, wiedzieć jakie to pomieszczenia "techniczne" oraz "nie będące pomieszczeniami mieszkalnymi" i dopiero zabierać się za redagowanie przepisów. ARTYKUŁ WPROWADZA LUDZI W BŁĄD W ZAKRESIE KUBATURY KOTŁOWNI NA PALIWO STAŁE!!!!!!.W części o kotłowniach gazowych wszystko o.k., a w tych na paliwa stałe faktycznie jest błąd. Te przytoczone warunki to §136.2a Warunków Technicznych, a tam jest mowa o kotłach o mocy do 10 kW instalowanych w pomieszczeniach niemieszkalnych, a nie kotłach na paliwo stałe w ogóle. Tak na marginesie, to identyczne warunki określono w przypadku kominków (§132).
No i tu sie pojawia "zagwozdka". Poza tym paragrafem §136.2a ani w Warunkach Technicznych ani w Polskiej Normie nie ma określenia minimalnej kubatury kotłowni z kotłem na paliwa stałe. Dla gazu jest. No i jaką wartośc przyjąć? teoretycznie możnaby dowolnie mała.Ta z §136.2a jest sensowna, tym bardziej, że kotły na węgiel czy drewno zawsze mają komorę otwartą, a płomienia nie da się błyskawicznie wygasić (jak w kotłach gazowych i olejowych). A dopóki się w nim pali powstają spaliny i zużywane jest powietrze z pomieszczenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...