Skocz do zawartości

Nie wiem jak ocieplić swoje poddasze?!?


groser

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Jestem nowym uczestnikiem tego forum.
Mam mały problem z doborem technologii jak i doborem materiałów i grubości izolacji.

- Dach jest pokryty blachodachówką, jest ołacony i "zamembranowany".
- Dach nie jest deskowany,
- Wysokość krokiew wynosi 16 cm - 16,5 cm.
- Chcę zastosować płyty OSB, by:
1. wzmocnić (usztywnić) więźbę,
2. pominąć zastosowanie stelaży (czyli kręcic płyty K-G bezpośrednio do OSB),
3. jest to również dodatkowa izolacja.

Ponadto ścianka kolankowa jest mocno podniesiona, co spowodowało podniesienie jętek w więźbie, więc muszę znacznie opuścić sufit.
Nie wiem, cz wełnę dawać między jętki, czy kłaść ją na opuszczony sufit?

Nie wiem jak powinienem ocieplić swój dach, jak dokładnie i co dokładnie zrobić najpierw.
Chciałbym mieć co najmniej 20 cm izolacji, krokwy mają ok. 16 cm. Zdałoby się jakoś to poprzedłużać, ale jak to zrobić, żeby dało się poprzykręcać płyty OSB na "sztywno" do więźby?

Proszę o jakieś mądre podpowiedzi.

Pozdrawiam, Groser.
Link do komentarza
Montowanie płyt OSB nie ma sensu - konstrukcję dachową dostatecznie usztywniają łaty pod blachodachówką i ich ciepłochronność jest praktycznie żadna. Ponadto nie można mocować płyt g-k bezpośrednio do OSB, gdyż nie da
się w ten sposób uzyskać równej powierzchni skosów a płyta OSB na skutek braku wentylacji może gnić.

Konieczny jest więc stelaż, który odpowiednio odsunięty od krokwi pozwoli na ułożenie dodatkowej warstwy ocieplenia. Izolacje należy ułożyć na suficie, choć przy niewielkim opuszczeniu względem jętek całą przestrzeń można wypełnić wełną mineralną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...