Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
groser

Nie wiem jak ocieplić swoje poddasze?!?

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Jestem nowym uczestnikiem tego forum.
Mam mały problem z doborem technologii jak i doborem materiałów i grubości izolacji.

- Dach jest pokryty blachodachówką, jest ołacony i "zamembranowany".
- Dach nie jest deskowany,
- Wysokość krokiew wynosi 16 cm - 16,5 cm.
- Chcę zastosować płyty OSB, by:
1. wzmocnić (usztywnić) więźbę,
2. pominąć zastosowanie stelaży (czyli kręcic płyty K-G bezpośrednio do OSB),
3. jest to również dodatkowa izolacja.

Ponadto ścianka kolankowa jest mocno podniesiona, co spowodowało podniesienie jętek w więźbie, więc muszę znacznie opuścić sufit.
Nie wiem, cz wełnę dawać między jętki, czy kłaść ją na opuszczony sufit?

Nie wiem jak powinienem ocieplić swój dach, jak dokładnie i co dokładnie zrobić najpierw.
Chciałbym mieć co najmniej 20 cm izolacji, krokwy mają ok. 16 cm. Zdałoby się jakoś to poprzedłużać, ale jak to zrobić, żeby dało się poprzykręcać płyty OSB na "sztywno" do więźby?

Proszę o jakieś mądre podpowiedzi.

Pozdrawiam, Groser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montowanie płyt OSB nie ma sensu - konstrukcję dachową dostatecznie usztywniają łaty pod blachodachówką i ich ciepłochronność jest praktycznie żadna. Ponadto nie można mocować płyt g-k bezpośrednio do OSB, gdyż nie da
się w ten sposób uzyskać równej powierzchni skosów a płyta OSB na skutek braku wentylacji może gnić.

Konieczny jest więc stelaż, który odpowiednio odsunięty od krokwi pozwoli na ułożenie dodatkowej warstwy ocieplenia. Izolacje należy ułożyć na suficie, choć przy niewielkim opuszczeniu względem jętek całą przestrzeń można wypełnić wełną mineralną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Też nie rozumiem, jak powstały, ale każdy szanujący się fachowiec wie, bo " dom pracuje". Te na suficie powstały dawno , nawet wykonawca raz przyjechał coś poprawić, jednak jak widać bezskutecznie. Te w narożnikach pojawiają się stopniowo. Może rzeczywiście połączenie ściany  murowanej z k-g pracuje? Dziękuję Ci za rysunek płotków śniegowych . Nie umiem znaleźć tego specyfiku, który podał Joks. Ani żadnego odpowiednika. Chyba że zadzwonię do producenta.  Brawo Uroborosie, to chytrusek. Wklejam zdjęcie, gdzie lepiej go widać.   Skuteczne .
  • To będzie musiało mieć temperaturę zawsze powyżej zera, bez względu na to, czy będziesz tam miał zamiar bawić się jutro, czy za tydzień..., chyba, że układ napełnisz płynem niezamarzającym (KASA!!!)     Zimno na podłodze, raczej wloty blisko podłogi, więc nadmuch, wentylator, hałas...
  • Tak, tylko  kiedy dojdziemy w naszym kraju do tego, by budownictwo pasywne było na porządku dziennym? Jak na razie mamy problem z likwidacjami kotłów węglowych.  Ale fakt... o ile grzałki są tanie i proste, o tyle ich zasilenie może słono kosztować, szczególnie w sezonie grzewczym. Warto zauważyć, że osoby inwestujące w pompy ciepła bardzo obawiają się właśnie tych kilku dni w roku, kiedy w pompie ciepła załączy się grzałka, a kolega Damian proponuje korzystanie z grzałek w ciągu całego roku. Odważne Poza tym dochodzi efektywność energetyczna - kable nie są efektywne, a przynajmniej są inne urządzenia które nasze środowisko i gospodarowanie energią traktują z szacunkiem. 
  • Olam, podstawą przy określaniu dochodu jest oświadczenie Wnioskodawcy, które osoby tworzą z nim gospodarstwo domowe. Jesteś właścicielem budynku, więc twój dochód powinien być wliczony w dochody, Tym bardziej, że podatnicy, którzy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski), są zobowiązani do rozliczenia tych dochodów również w Polsce i mogą przedstawić odpowiedni dokument PIT. Podatnik może również wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o zaświadczenie o uzyskanych dochodach. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie powinny być wyjaśnione z właściwym urzędem skarbowym.  
  • Dalej nie wiemy do czego ta ścianka ma służy. A zazbrojonej tak jak napisałem nic nie ruszy. Takie zbrojenie z płaskownika robi się zaś łatwo.
 • Popularne tematy

×