ardian Napisano 15 sierpnia 2011 #1 Napisano 15 sierpnia 2011 Witam, mieszkam na wsi moim sąsiadem jest market budowlany jego właściciel chce odkupić ode mnie 2ha pola będącego bezpośrednio za jego działką, ale odsuniętą od ulicy o długość obecnej działki marketu budowlanego, kazał zastanowić się nam nad ceną i dać mu odpowiedź dlatego też zakładam ten temat bo nie wiem jaką cenę powiedzieć żeby nie było za dużo, ani za mało. Podpowiedzcie mi. Działka jest położona w województwie mazowieckim oddalona od Wyszkowa 16km na północ.. Za pomoc z góry dziękuje i liczę na szybkie odpowiedzi.
retrofood Napisano 15 sierpnia 2011 #2 Napisano 15 sierpnia 2011 A to grunty orne, budowlane, las, jak się ma ten obszar do miejscowego MPZP...Czynników wpływających na cenę jest mnóstwo.Najprościej, jeśli to pole orne. To w Agencji Modernizacji Rolnictwa mogą Ci powiedzieć jak jest cena hektara gruntu w Twojej okolicy.
ardian Napisano 15 sierpnia 2011 Autor #3 Napisano 15 sierpnia 2011 Cytat A to grunty orne, budowlane, las, jak się ma ten obszar do miejscowego MPZP...Czynników wpływających na cenę jest mnóstwo.Najprościej, jeśli to pole orne. To w Agencji Modernizacji Rolnictwa mogą Ci powiedzieć jak jest cena hektara gruntu w Twojej okolicy. Obecnie jest to grunt orny.
retrofood Napisano 15 sierpnia 2011 #4 Napisano 15 sierpnia 2011 Cytat Obecnie jest to grunt orny. Ale wypadałoby poznać jego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Od tego cena zależy bardzo mocno.
ardian Napisano 15 sierpnia 2011 Autor #5 Napisano 15 sierpnia 2011 Cytat Ale wypadałoby poznać jego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Od tego cena zależy bardzo mocno. Jeśli w miejscowym planie zagospodarowania przeznaczony jest nadal na grunty orne to da się go przeklasyfikować na grunty budowlane, pod inwestycję czy coś takiego ?? Jakie warunki trzeba spełnić, ile czekać no i oczywiście jaki rachunek mi za to wystawią??
retrofood Napisano 15 sierpnia 2011 #6 Napisano 15 sierpnia 2011 (edytowany) Jesli MPZP jest już zatwierdzony, to bedzie raczej trudno.Ale zainteresowałbym się chęcią zakupu. Co nowy nabywca tam planuje? Bo chyba nie sadzenie kartofli...Jesli on chce coś budować, to znaczy, ze ma jakieś informacje o mozliwości innego wykorzystania gruntu. A wtedy cena rośnie... Edytowano 15 sierpnia 2011 przez retrofood (zobacz historię edycji)
ardian Napisano 16 sierpnia 2011 Autor #7 Napisano 16 sierpnia 2011 Cytat Jesli MPZP jest już zatwierdzony, to bedzie raczej trudno.Ale zainteresowałbym się chęcią zakupu. Co nowy nabywca tam planuje? Bo chyba nie sadzenie kartofli...Jesli on chce coś budować, to znaczy, ze ma jakieś informacje o mozliwości innego wykorzystania gruntu. A wtedy cena rośnie... Z tego co mówił chce ten teren utwardzić i magazynować tam różne materiały typu kostka, pustaki, tłuczeń, żwir itp itd
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się