Skocz do zawartości

Działka rolna a budowa studni


vip42

Recommended Posts

Witam,
Jestem właścicielem działki rolnej na terenie w trakcie uchwalanie MPZP. W projektowanym planie jest zakaz budowy własnych ujęć wody, a ja planowałem wybudowanie własnej studni wpierw do celów budowy, a później do wody użytkowej i podlewania działki (do celów spożywczych woda z butli). I teraz mam pytania:
- czy jeśli wybuduję studnię przed uchwaleniem planu to później mogą kazać mi ją zasypać?
- jakie formalności muszę spełnić by wybudować studnię (nie głębinową)
- kiedy muszę rozpocząć budowę studni od zgłoszenia?
- kiedy muszę zakończyć budowę studni od zgłoszenia (czy najpóźniej do dnia uchwalenia MPZP)
- czy taka studnia może przeszkodzić (w jakikolwiek sposób) w podziale działki?
- jak znaleźć wodę bez wjeżdżania samochodem (brak drogi)?
- czy jeśli będzie studnia na działce to mam prawo (mimo zakazu w MPZP) wskazać ją jako źródło zaopatrzenia budynku w wodę aby uzyskać PnB?


Studnia ma być przede wszystkim przeznaczona do podlewania działki.
Brak pozwolenia na budowę, brak WZ, brak MPZP, brak mediów, brak drogi, brak studni w pobliżu, droga publiczna z mediami w odległości około 250-300 m.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam,
Jestem posiadaczem działki rolnej na terenie w trakcie uchwalanie MPZP. W projektowanym planie jest zakaz budowy własnych ujęć wody. I teraz mam pytania:
- czy jeśli wybuduję studnię przed uchwaleniem planu to później mogą kazać mi ją zasypać?
- jakie formalności muszę spełnić by wybudować studnię (nie głębinową)
- kiedy muszę rozpocząć budowę studni od zgłoszenia?
- kiedy muszę zakończyć budowę studni od zgłoszenia (czy najpóźniej do dnia uchwalenia MPZP)

Brak pozwolenia na budowę, brak WZ, brak MPZP


Raczej jest to nie wykonalne. Jeżeli chcesz wykopać studnię to należy ten fakt zgłosić do starostwa i po 30 dniach jeżeli nie będzie sprzeciwu możesz kopać. Jeżeli starostwo zezwoli to no problem,ale jak piszesz że będzie zakaz budowy własnych ujęć to wątpię abyś takie pozwolenie uzyskał. Piszę z własnego doświadczenia,może inni coś więcej wiedzą.
Link do komentarza
Cytat

Raczej jest to nie wykonalne. Jeżeli chcesz wykopać studnię to należy ten fakt zgłosić do starostwa i po 30 dniach jeżeli nie będzie sprzeciwu możesz kopać. Jeżeli starostwo zezwoli to no problem,ale jak piszesz że będzie zakaz budowy własnych ujęć to wątpię abyś takie pozwolenie uzyskał. Piszę z własnego doświadczenia,może inni coś więcej wiedzą.


Zakaz będzie w MPZP, którego jeszcze nie ma. Więc wymyśliłem, że jeśli teraz wybuduję studnię to później mogą mi skoczyć ;)

Tylko czy dobrze wymyśliłem?
Link do komentarza
Cytat

literalnie - składasz zgłoszenie - dostaniesz decyzję - sprzeciw zakazujący budowy
ale jak umotywujesz właściwie, to mogą nie wnikać


a możecie pomóc we właściwym umotywowaniu?

W związku z tym, że brak sieci wodociągowej w najbliższym otoczeniu działki, chciałbym wybudować studnię w celu poboru wody do podlewania upraw na tej działce.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...