Skocz do zawartości

Projekt Bartek S-GL309 300 - 350 tys?


Recommended Posts

Napisano

Witam,
przymierzamy się z drugą połówką do budowy domu z projektu "Bartek S-GL309" http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...Bartek,338.html

Czy ktoś spotkał sięz takim projektem na żywo? Co sądzicie o nim?Jakieś sugestie? cos dodać, coś odjąć?

Będzie bardzo drogi w wykonaniu? Mamy zamiar budować systemem gospodarczym.
Myślicie, że damy radę wybudować domek za 300 tys? Nie chcielibyśmy brać kredytu, no ale jeśli będzie trzeba to co zrobić.
Koszt nie obejmuje działki ponieważ mamy uzbrojoną.

Budować będziemy na Śląsku w kolicach Tworoga.
Jeżeli przy okazji znacie jakąś tanią i solidną ekipę do fundametów lub dachu to nie pogniewam sie za namiary ;)

Za wszystkie mądre sugestie i informacji z góry dziękuję icon_biggrin.gif

560x373-1.jpg

Gość adiqq
Napisano
będzie ciężko - skomplikowany dach, wykusze,lukarny - to wszystko podraża budowę.
Napisano
1. łazienka na dole jest strasznie mała, skoro nie ma pokoju gościnnego/sypialni to chyba lepiej zostawić tam tylko kibelek i zlew, nikt nie będzie schodzić na dół brać prysznic
2. odrobinę zmniejszyłbym (skrócił) kotłownię na rzecz garażu, jakieś zbędne graty musisz gdzieś trzymać a nie masz nic na dole
3. daszek nad wejściem zrobiłbym jednospadowy i bardziej płaski
4. w garażu/kotłowni na elewacji są 3 okna, na rzutach tylko 2 icon_biggrin.gif
5. może okna dachowe w pokoju 6 na poddaszu zamiast malutkich lukarn?
Napisano
Macie projekt gotowy, więc po pierwsze będziecie potrzebować architekta adaptującego. Dobry architekt też może wam powiedzieć coś na temat kosztów budowy i doradzić coś w tej kwestii , w końcu projekty gotowe powtarzają się i są już mniej więcej znane także pod względem kosztowym. A dom faktycznie piekny, ale jeśli liczycie się z pieniędzmi, to faktycznie warto się zastanowić dobrze nad wyborem projektu.
Napisano
Tematy godne przemyślenia, dziękuje.
Jakiś czas temu znalazłem Panią, której domek do praktyczie zamieszkania wyszedł ok 410 tys. - budowala 2007-2008. Kto wie, może uda się tyle uzbierac.
Lukarnie to naprawdę taki duży koszt? co do dachu to chyba nie jest az taki skomplikowany - czytalem ze dwuspadowy jest najtańszy w wykonaniu - ten jest - no nie wspominając o zadaszeniu nad balkonem, ścięć na krawędziach też nie musi być jeśli spowodują powiekszenie wykonania dachu.

ciekawski83 - całkiem praktryczne i celne wskazówki. myslalem też o ewentualnym powiekszeniu garażu na długośc i trochę szerokośc, nie wiem czy jest sens zmniejszać kotłownie bo musze trzymac w koncu tam piec z osprzetem- pewnie dojdzie jeszcze wyposazenie kolektorów, które też troszke miejsca potrzebuje (nie wiem czy od razu ale przyszlosciowo nad tym myslimy).

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To trzeba zainteresować sprawą jakiegoś dziennikarza, najlepiej reportera.
    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...