Skocz do zawartości

dylemat ogrzewanie elektryczne czy gazowe ?


doman_bdg

Recommended Posts

witam

mam dylemat, bo nie wiem na jakie ogrzewanie się zdecydować

mianowicie...
w lipcu się żenię, i jest opcja żeby pomieszkiwać (około 3ch lat) u ciotki w domu na gorze...

jest taki problem, że tam nie ma ogrzewania, jest tylko piec kaflowy który i tak nadaje się tylko do rozbiórki

ciotka na parterze ma ogrzewanie gazowe (miejskie), jednak na górze tylko wspomniany piec...

opcja wynajmu jest taka że płace za remont i za media jakie zużyje, brak za wynajem

orientowałem się już, jak sprawa by wyglądała z podłączeniem góry, no i nie jest tak ciekawie

po 1wsze: koszta.... 1000zl rurki miedziane + około 1500 kaloryfery + 1000zl robocizna

po 2gie: najlepiej wyjść rurkami od razu z pieca...., ale ciotka się nie godzi bo ma wyremontowaną kuchnię (gdzie znajduje się piec) a z kaloryferów na pewno będą straty ciepła.... bo za daleko trzeba będzie prowadzić rurki

po 3cie: po rozmowie z hydraulikiem ciotka ma źle zamontowaną czujkę temperatury... bo ma założona w najcieplejszym pomieszczeniu..... a powinno być w najzimniejszym ..... i boje się że nie będzie na górze ciepło.

dlatego tez szukam innej alternatywy na ogrzewanie

i zacząłem przeglądać opinie użytkowników ogrzewania elektrycznego

myślę o konwektorach elektrycznych montowanych na ścianie

- do plusów na pewno można zaliczyć łatwość montażu
- brak kosztów założenia/robocizny ( - 3500zł)
- wygoda

jedynym minusem (lub nie) jest opinia na temat kosztów zużycia energii?

dodam że za parter, tej zimy opłaty za gaz (C.O. + woda + kuchenka) za miesiąc to 700zl

jak by to wyglądało orientacyjnie na gorze?

pokój 20m2 + pokój 9m2 + kuchenka 6m2 i wc 3m2
wysokość 2,5m
w każdym pomieszczeniu prócz wc okno plastikowe
strop drewniany
ostatnia kondygnacja
dom z lat 60-tych

ponadto wodę podgrzewał by mi boiler
kuchenkę bym mial z butli

liczę na pomoc i opinie na temat ogrzewania elektrycznego
czy w 1000zł zmieszczę się z opłatami za prąd (co 2 miesiące)??

pozdrawiam
Link do komentarza
Jeśli dobrze pamiętam to ogrzewanie prądem ma sens tylko wtedy, gdy masz drugą taryfę, a ta będzie zależeć od gospodarza... z tego co wiem to jeszcze kilka lat temu ceny były porównywalne z ogrzewaniem gazowym, nie sądzę, żeby się to zmieniło.
Ale z drugiej strony...

Nie lepiej przekonać ciotkę, by przełożyła sterownik? To naprawdę niewiele roboty (na pewno mniej niż z zamontowaniem kotła czy pakowaniem się w ogrzewanie prądem icon_smile.gif). Po drugie - dlaczego miedziane rurki - nie lepiej dać rury PEX? Koszt inwestycji od razu maleje.

Acha - i co na ogrzewanie prądem by powiedziała instalacja elektryczna? Czy bezpieczniki są do tego dostosowane? Bo jak zacznie Wam chodzić na raz kilka grzejników - to pobór mocy może być spory...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam, ja przez rok mieszkałam w apartamencie z ogrzewaniem elektrycznym. Rachunki przychodziły kosmiczne a w domu wiecznie zimno. Nigdy więcej ogrzewania elektrycznego.


Co to znaczy "kosmiczne" można jakiś konkret? I jeszcze jedno... rachunki to płacimy raczej za izolację , wentylację cwu,,, czyli uzupełnienie strat. Jeżeli mieszkanie jest zbudowane by zużywało 30kWh/m2 --- to rachunki łatwo policzyć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...