Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

goodidea

Uczestnik
 • Posty

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O goodidea

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam, odpowiednio dobrana moc ważna jest również ze względów ekonomicznych. Jeśli piec ma za małą moc, dom jest źle ogrzany, zużycie paliwa większe niż zakładane, a czas eksploatacji kotła krótszy. Kocioł o zbyt dużej mocy jest przeinwestowany, pracuje z obniżoną mocą nie wykorzystując swych możliwości. Zbyt duża moc wymusza częste włączanie się i wyłączanie palnika ? szybciej zużywają się elementy kotła.
 2. Witam, po zainstalowaniu solarów nie wymagają one obsługi serwisowej, działają niezawodnie, a ponadto pozyskują energię minimalnym kosztem i nie zanieczyszczają środowiska. Kolektory słoneczne stanowią uzupełnienie układu centralnego ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Wspomagając działanie kotła centralnego ogrzewania pozwalają na znaczną redukcję kosztów podgrzania wody w systemie. Instalacja słoneczne działają nie tylko w letnie, słoneczne dni, również z powodzeniem funkcjonują, gdy promienie słońca przebijają się przez chmury, jak i wtedy, gdy temperatura powietrza na zewnątrz j
 3. Witam, Wysokie koszty ogrzewania skłaniają do poszukiwania alternatywnych źródeł energii. W naszym kraju dobrze spisują się kolektory słoneczne wykorzystujące energię promieni słonecznych do ogrzewania.
 4. Witam, jeżeli masz wolny komin do odprowadzenia spalin i jeszcze jeden przewód do wentylacji, to może kominek z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza.Oraz miejsce na składowanie drewna.
 5. Witam, może zaproś do siebie dobrych fachowców żeby sprawdzili co nieco
 6. Witam, ja przez rok mieszkałam w apartamencie z ogrzewaniem elektrycznym. Rachunki przychodziły kosmiczne a w domu wiecznie zimno. Nigdy więcej ogrzewania elektrycznego.
 7. Witam, kominek z płaszczem wodnym, dzięki obecności tego płaszcza wodnego, staje się bowiem właśnie niczym innym jak kotłem na paliwo stałe. Warstwa wody, umieszczona między dwiema warstwami metalu, ogrzewa się od gorących gazów spalinowych. Pozwala to efektywnie wykorzystać ciepło ze spalania drewna.
 8. Witam, Bardziej niż filtr nadawałby się magnetyzer.Nie stosowałem takie wynalazku ale ponoć to działa (nawet w profesjonalnych układach zasilania - np. w drukarniach stosuje się magnetyzery "na kamień").
 9. Jeśli potrzebujemy klimatyzacji, ale nie możemy jej umieścić w każdym pomieszczeniu w domu, które latem wymaga schłodzenia, to warto przemyśleć, gdzie wolimy mieć komfort? Choć życie rodzinne koncentruje się w salonie, to jednak najwięcej domowego czasu spędzamy w sypialni. Jest też kilka innych argumentów przemawiających za klimatyzatorem właśnie w sypialni:ciężko się śpi w nagrzanym pomieszczeniu.
 10. Witam, nie wszystko, co stare, jest dobre. Jeśli mieszkamy w domu ze starą instalacją c.o., warto jak najszybciej ją zmodernizować. Będzie taniej i bezpieczniej.
 11. Witam, Nie jestem fachowcem od CO, ale podpowiem, że warto poszukać w internecie informacji na ten temat, koleżanka ostatnio kupiła kocioł /piec/ CO przez internet. Wyszło taniej, pomimo dostawy do domu i to z dalszej odległości.
 12. Witam, Wkład kominkowy z zamkniętą komorą spalania to sprawdzone rozwiązanie zapewniające jednocześnie piękno naturalnego ognia jak i ekonomiczne i wydajne ogrzewanie. W naszej ofercie są znajdują się wkłady następujących producentów: EdilKamin, Spartherm, Sparke, Blanzek, Tarnawa, KFD, Arysto. Każda z tych firm oferuje produkty wysokiej jakości objęte co najmniej 5 letnią gwarancją.
 13. Witam, komin pracuje w bardzo trudnych warunkach, zwłaszcza ta jego część, która wystaje ponad dach ? od zewnątrz działają na niego czynniki atmosferyczne (deszcz, śnieg, wiatr, upały i mrozy), od wewnątrz natomiast wysoka temperatura i spaliny. Materiały użyte do wykończenia jego wystającej części powinny być odporne na działanie wymienionych czynników, niepalne, nietopliwe, bardzo trwałe i dobrej jakości. Ta część komina powinna być również starannie i estetycznie wykończona, aby harmonizowała z pokryciem dachowym i stylistyką całego budynku. Rodzaj materiałów i ich kolorystyka zależą od wła
 14. Witam, w związku z corocznymi przypadkami zaczadzeń, które są wynikiem wadliwych w eksploatacji systemów grzewczych, SPIUG zgłosił do Ministerstwa Infrastruktury postulat ujednolicenia przepisów i wprowadzenia obligatoryjnych, corocznych przeglądów serwisowych urządzeń grzewczych wszystkich użytkowników, w tym m.in. właścicieli i zarządców budynków indywidualnego budownictwa jednorodzinnego i letniskowego.
 15. Witam,jeśli sieć gazowa jest zbyt daleko od budynku, mogą pojawić się kłopoty z warunkami technicznymi dostawy gazu. Gdy mimo to chcemy mieć instalację gazową, można zdecydować się na instalację zasilaną gazem płynnym pochodzącym ze zbiornika na terenie nieruchomości.Instalacja na gaz płynny jest zgodna z normą PN-98/C-96008 i może być zastosowana w budownictwie jednorodzinnym. Oprócz tego, że instalacja wewnętrzna (urządzenia) musi być dostosowana do zasilania gazem płynnym, wymagana jest instalacja zewnętrzna ? zbiornik na gaz płynny oraz przyłącze gazowe, łączące zbiornik z domem.
×
×
 • Utwórz nowe...