Skocz do zawartości

Wykończenie sciany w systemie YTONG(wewnatrz)


sailor-ro

Recommended Posts

Panie Wentylek jeśli okleimy dom folią to po ścianach będą spływać strugi wody - chyba, że ma Pan jakiś pomysł na usuwanie wilgoci z domu, ale wtedy to i tynk nie będzie chłonął jak gąbka - może wystarczy odpowiednia wentylacja?
Oprócz tynków maszynowych są też tynki do układania ręcznego. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Kompletnie nie zna Pan fizyki, to po co Pan takie bzdury pisze. Folia i wełna od środka powoduje, że wilgoć nie dostaje, się do punktu rosy!! A sama folia ma temperaturę od tego punktu wyższą. Czy z dachowej foli Panu kapie?? Czy w szkielecie woda cieknie po foli? Zastanów się Pan chwilkę zanim napiszesz. A wentylacja jest konieczna niezależnie od jakości izolacji termicznej. Proszę zapoznać się z wykresen Moliera.
Link do komentarza
Przyznaję, że troszeczkę nie łapię.
Dlaczego jeśli w pomieszczeniu jest wilgoć to na folii nie osiądzie, a w tynk gipsowy wniknie.
To co dzieje się z wigocią w pomieszczeniu "owiniętym" szczelnie folią - wisi sobie w powietrzu i nie zbliża się do folii? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Popayrzyłem i dalej nie wiem dlaczego wilgoć ma wstręt do folii i wisi sobie na środku pokoju nie zbliżając się do ściany oklejonej szczelnie foliią, natomiast z upodobaniem wnika w każdą inną ścianę.
Poza tym o wiele przyjemniej popatrzeć na inną "fizykę" - już wiosna. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
MAM ŚCIANY Z YTONGA 36,6 I WEWNĄTRZ MAM TYNK GIPSOWY Z AGREGATU NA ZEWNĄTRZ MAM TYNK CEMENTOWO -WAPIENNY Z AGREGATY I NA TO STRUKTURA PAROPRZEPUSZCZALNA TO WSZYSTKO ZROBIŁEM W TYM ROKU JAK BĘDZIE W ZIMIE TO SIĘ PRZEKONAM . A ODNOŚNIE TEGO NASIĄKANIA TYNKÓW GIPSOWYCH JAK JEST NIEWIETRZONE NO I NISKA TEMPERATURA W ŚRODKU , TO ZAWSZE BĘDZIE WILGOĆ A W KONSEKWENCJI GRZYBEK.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
mam zamiar zbudowac dom z ytonga 40 cm ,ciesze sie że ktoś już taki dom wybudował i może coś ciekawego
doradzić .szczególnie interesuje mnie ilość zużytej energii do ogrzewania w sezonie zimowym (choć zima była lekka) , z czego zbudował pan ścianki działowe czy też z ytonga (czy z silki lub innego materiału )każda podpowiedź mile widziana .a może mógłbym obejżeć pana domek (mieszkam w dąbrtowie górniczej )marek
zamierzam zainstalować w nim ogrzewanie podłogowe -czy to dobry pomysł ?
Link do komentarza
Tynki gipsowe na gazobeton we wnętrzu sprawdzają się dosyć dobrze. Przetestowałam dwie zimy w domu budowanym w technologii Hebel (całościowo) z ogrzewaniem fundamentowym Legalett. W domu był przyjemny mikroklimat, żadnych grzybów czy wilgoci. Niestety pierwsza zima nie należała do tanich :wink:

--------------------------
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...