Skocz do zawartości

Wykończenie sciany w systemie YTONG(wewnatrz)


sailor-ro

Recommended Posts

Panie Wentylek jeśli okleimy dom folią to po ścianach będą spływać strugi wody - chyba, że ma Pan jakiś pomysł na usuwanie wilgoci z domu, ale wtedy to i tynk nie będzie chłonął jak gąbka - może wystarczy odpowiednia wentylacja?
Oprócz tynków maszynowych są też tynki do układania ręcznego. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Kompletnie nie zna Pan fizyki, to po co Pan takie bzdury pisze. Folia i wełna od środka powoduje, że wilgoć nie dostaje, się do punktu rosy!! A sama folia ma temperaturę od tego punktu wyższą. Czy z dachowej foli Panu kapie?? Czy w szkielecie woda cieknie po foli? Zastanów się Pan chwilkę zanim napiszesz. A wentylacja jest konieczna niezależnie od jakości izolacji termicznej. Proszę zapoznać się z wykresen Moliera.
Link do komentarza
Przyznaję, że troszeczkę nie łapię.
Dlaczego jeśli w pomieszczeniu jest wilgoć to na folii nie osiądzie, a w tynk gipsowy wniknie.
To co dzieje się z wigocią w pomieszczeniu "owiniętym" szczelnie folią - wisi sobie w powietrzu i nie zbliża się do folii? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Popayrzyłem i dalej nie wiem dlaczego wilgoć ma wstręt do folii i wisi sobie na środku pokoju nie zbliżając się do ściany oklejonej szczelnie foliią, natomiast z upodobaniem wnika w każdą inną ścianę.
Poza tym o wiele przyjemniej popatrzeć na inną "fizykę" - już wiosna. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
MAM ŚCIANY Z YTONGA 36,6 I WEWNĄTRZ MAM TYNK GIPSOWY Z AGREGATU NA ZEWNĄTRZ MAM TYNK CEMENTOWO -WAPIENNY Z AGREGATY I NA TO STRUKTURA PAROPRZEPUSZCZALNA TO WSZYSTKO ZROBIŁEM W TYM ROKU JAK BĘDZIE W ZIMIE TO SIĘ PRZEKONAM . A ODNOŚNIE TEGO NASIĄKANIA TYNKÓW GIPSOWYCH JAK JEST NIEWIETRZONE NO I NISKA TEMPERATURA W ŚRODKU , TO ZAWSZE BĘDZIE WILGOĆ A W KONSEKWENCJI GRZYBEK.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
mam zamiar zbudowac dom z ytonga 40 cm ,ciesze sie że ktoś już taki dom wybudował i może coś ciekawego
doradzić .szczególnie interesuje mnie ilość zużytej energii do ogrzewania w sezonie zimowym (choć zima była lekka) , z czego zbudował pan ścianki działowe czy też z ytonga (czy z silki lub innego materiału )każda podpowiedź mile widziana .a może mógłbym obejżeć pana domek (mieszkam w dąbrtowie górniczej )marek
zamierzam zainstalować w nim ogrzewanie podłogowe -czy to dobry pomysł ?
Link do komentarza
Tynki gipsowe na gazobeton we wnętrzu sprawdzają się dosyć dobrze. Przetestowałam dwie zimy w domu budowanym w technologii Hebel (całościowo) z ogrzewaniem fundamentowym Legalett. W domu był przyjemny mikroklimat, żadnych grzybów czy wilgoci. Niestety pierwsza zima nie należała do tanich :wink:

--------------------------
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jednak jest, bo nie ma innego powodu. Ja mam w łazience futrynę papierową. Tak jak wszystkie inne w mieszkaniu. I mam ok. Ale u mnie prysznic jest prysznicem, a nie sauną. Dzieci próbowały mi robić parówkę przy okazji mycia się, ale zapowiedziałem, że obciążę kosztami (dorosłe są) i się skończyło. Kontroluj wilgotność w łazience higrometrem.  
    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...