Skocz do zawartości

Makowo / Dom-Projekt


ardian

Recommended Posts

Link do projektu...

Tak jak w temacie rozpoczynam dyskusję na temat domu Makowo, myślę nad realizacją tego projektu z kilkoma zmianami, niektóre są poważne, niektóre banalne, ale też się liczą... A więc, startujemy:

- materiał z którego dom zostanie wybudowany to drewno (bal, płaz 18cm)
- ściany działowe konstrukcja drewniana, wykończenie płyta g-k
- zmniejszenie kuchni na rzecz wiatrołapu i usunięcie ściany oddzielającej wiatrołap od schodów oraz schody w kształcie litery "L"
- pokrycie dachu blachodachówką
- zamiana drzwi balkonowych w kuchni na okno
- oddzielenie kuchni od salonu "barem"
- podział pokoju nad kuchnią i salonem na dwa równe
- likwidacja balkonu na rzecz powiększenia pomieszczeń (ale nad tym jeszcze rozmyślam) może coś doradzicie
- podłogę w salonie chcę zrobić z "plastrów" z kamienia tylko muszę znaleźć przedsiębiorstwo które potnie mi najpierw tak kamień

O pozostałych zmianach będę informował w przyszłości..
A was proszę o polecenie jakiejś dobrej firmy produkującej domy z bala, najlepiej w mazowieckim i firmy do cięcia kamienia..

I oceniajcie moje plany...

Mój fundusz to jakieś 80.000 zł, ale mam zamiar wiele zrobić samemu (no.. z rodzinkąicon_smile.gif) a mianowicie:

- zalać fundamenty
- instalacje elektryczną, c.o,  wodno kanalizacyjną
- wyłożenie g-k
- panele na podłogach
- deskowanie dachu i pokrycie membraną lub papą
- samodzielne wstawienie okien i drzwi
- i inne rzeczy które teraz nie przychodzą mi do głowy ale..( w domu którym obecnie mieszkamy wykonaliśmy wiele prac i nie szło nam to najgorzej)

A liczę jeszcze, że jak będę kupował różne materiały do wykończenia to dostanę spore rabaty ponieważ mam znajomego który posiada kilka hurtownie materiałów budowlanych i zawsze dostajemy spore upusty...

Nie chce jakiegoś super ekskluzywnego domu, ale teraz mieszkamy w starym domu z bala 11mx8,5m ale jest to kompletnie nieustawny dom, i chyba nie opłaca się w niego inwestować...

2548_wizualizacje1_dp_makowo_tmb4.jpg
2548_wizualizacje2_dp_makowo_tmb4.jpg
2548_rzuty1_dp_makowo_tmb1.jpg
2548_rzuty2_dp_makowo_tmb1.jpg
Link do komentarza
Cytat

ja mam
blachodachówka przy balu i kamieniu, to jakbyś wciągnął porządny garniak, a na łeb - pikielhauba




No zgoda ale mam kamień i liczę że taniej mnie to wyjdzie od podłogi z desek chyba że się mylę to mnie uświadomcie... Bo chodzi mi tu o redukcję kosztów a nie dlatego że mam takie widzimisię...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Mysmy wybudowali ten projekt domu tak jak jest w planie,znalezlismy jedna usterke brak miejsca na kominek icon_cry.gif zrobilismy sobie dzwi do kuchni z wiatrolapu. w sprawie budżetu to jest wielki znak zapytania wszysko zalezy jak go w srodku wykonczysz, kasa plynie jak woda w wisle(w naszym kraju ceny sa kosmiczne) moja zona twierdzi ze dom buduje sie tylko raz i dla siebi wiec warto kupic lepsze zeczy jak za pare lat je wymieniac.
Pozdrwwiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Buduje ktoś ten dom?
Nikt nie chce podzielić swoimi opiniami na jego temat??


Ja kończę bardzo podobny domek z tej samej pracowni - Dąbrówka.
Z oryginału zmieniłem
- podwójne drzwi balkonowe u góry zastąpiłem drzwiami zespolonymi z oknem
- zrobiłem przejście z domu do garażu
- w projekcie kaloryfer w pokoju nad wejściem był w drzwiach balkonowych - oczywiście został przesuniety

Balkon nad wejściem jak najbardziej zostawiłem.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "MAKOWO"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...