Skocz do zawartości

Makowo / Dom-Projekt


ardian

Recommended Posts

Napisano
Link do projektu...

Tak jak w temacie rozpoczynam dyskusję na temat domu Makowo, myślę nad realizacją tego projektu z kilkoma zmianami, niektóre są poważne, niektóre banalne, ale też się liczą... A więc, startujemy:

- materiał z którego dom zostanie wybudowany to drewno (bal, płaz 18cm)
- ściany działowe konstrukcja drewniana, wykończenie płyta g-k
- zmniejszenie kuchni na rzecz wiatrołapu i usunięcie ściany oddzielającej wiatrołap od schodów oraz schody w kształcie litery "L"
- pokrycie dachu blachodachówką
- zamiana drzwi balkonowych w kuchni na okno
- oddzielenie kuchni od salonu "barem"
- podział pokoju nad kuchnią i salonem na dwa równe
- likwidacja balkonu na rzecz powiększenia pomieszczeń (ale nad tym jeszcze rozmyślam) może coś doradzicie
- podłogę w salonie chcę zrobić z "plastrów" z kamienia tylko muszę znaleźć przedsiębiorstwo które potnie mi najpierw tak kamień

O pozostałych zmianach będę informował w przyszłości..
A was proszę o polecenie jakiejś dobrej firmy produkującej domy z bala, najlepiej w mazowieckim i firmy do cięcia kamienia..

I oceniajcie moje plany...

Mój fundusz to jakieś 80.000 zł, ale mam zamiar wiele zrobić samemu (no.. z rodzinkąicon_smile.gif) a mianowicie:

- zalać fundamenty
- instalacje elektryczną, c.o,  wodno kanalizacyjną
- wyłożenie g-k
- panele na podłogach
- deskowanie dachu i pokrycie membraną lub papą
- samodzielne wstawienie okien i drzwi
- i inne rzeczy które teraz nie przychodzą mi do głowy ale..( w domu którym obecnie mieszkamy wykonaliśmy wiele prac i nie szło nam to najgorzej)

A liczę jeszcze, że jak będę kupował różne materiały do wykończenia to dostanę spore rabaty ponieważ mam znajomego który posiada kilka hurtownie materiałów budowlanych i zawsze dostajemy spore upusty...

Nie chce jakiegoś super ekskluzywnego domu, ale teraz mieszkamy w starym domu z bala 11mx8,5m ale jest to kompletnie nieustawny dom, i chyba nie opłaca się w niego inwestować...

2548_wizualizacje1_dp_makowo_tmb4.jpg
2548_wizualizacje2_dp_makowo_tmb4.jpg
2548_rzuty1_dp_makowo_tmb1.jpg
2548_rzuty2_dp_makowo_tmb1.jpg
Napisano
ja tylko w kwestii balkonu. Połowa uroku tego domu to balkon. Nie zabijaj uroku i zostaw balkon. Bez balkonu to będzie prawie stodoła. A tak, jest całkiem ładny domek icon_smile.gif
Napisano
  Cytat

ja tylko w kwestii balkonu. Połowa uroku tego domu to balkon. Nie zabijaj uroku i zostaw balkon. Bez balkonu to będzie prawie stodoła. A tak, jest całkiem ładny domek icon_smile.gif

Rozwiń  

Co racja to racja jednak balkon sporo uroku dodaje:)
Napisano
  Cytat

ja mam
blachodachówka przy balu i kamieniu, to jakbyś wciągnął porządny garniak, a na łeb - pikielhauba

Rozwiń  



No zgoda ale mam kamień i liczę że taniej mnie to wyjdzie od podłogi z desek chyba że się mylę to mnie uświadomcie... Bo chodzi mi tu o redukcję kosztów a nie dlatego że mam takie widzimisię...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Napisano
Mysmy wybudowali ten projekt domu tak jak jest w planie,znalezlismy jedna usterke brak miejsca na kominek icon_cry.gif zrobilismy sobie dzwi do kuchni z wiatrolapu. w sprawie budżetu to jest wielki znak zapytania wszysko zalezy jak go w srodku wykonczysz, kasa plynie jak woda w wisle(w naszym kraju ceny sa kosmiczne) moja zona twierdzi ze dom buduje sie tylko raz i dla siebi wiec warto kupic lepsze zeczy jak za pare lat je wymieniac.
Pozdrwwiam

DSC01446.jpg

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
  Cytat

Buduje ktoś ten dom?
Nikt nie chce podzielić swoimi opiniami na jego temat??

Rozwiń  

Ja kończę bardzo podobny domek z tej samej pracowni - Dąbrówka.
Z oryginału zmieniłem
- podwójne drzwi balkonowe u góry zastąpiłem drzwiami zespolonymi z oknem
- zrobiłem przejście z domu do garażu
- w projekcie kaloryfer w pokoju nad wejściem był w drzwiach balkonowych - oczywiście został przesuniety

Balkon nad wejściem jak najbardziej zostawiłem.
  • 8 miesiące temu...
Napisano
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "MAKOWO"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry ! Czy ktoś jest w stanie polecić ekipę które przeprowadzi renowację kabiny prysznicowej, włącznie z czyszczeniem śladów po kamieniu na szybie kabiny prysznicowej? A może ktoś w Was wie jakie mocne środki użyć, aby albo usunąć smugi kamienia na dole drzwi kabiny? Nie wiem czy wymiana szyby jest konieczna, bo może nie. Podobno są jakieś specjalistyczne środki, które pozostawia się na szybie na kilka godzin. Środki typu Cif nie dają rady. Dzięki za pomoc!
    • Powiedz to tym w bloku, co malowali pokój.     Też pytałem grok-a i zalecał odwożenie do PSZOK-u (oczywiście, oddzielne postępowanie z brudami niebezpiecznymi), ale co drugie zdanie zalecał zapoznanie się z zasadami lokalnymi segregacji, bo mogą to regulować odmiennie. Do doopy więc z takimi zasadami, które w każdej gminie mogą być inne. Naprawdę, mam dość robienia doktoratu z segregacji odpadów przy każdej dupereli. Kiedy wreszcie producenci zaczną oznaczać wyroby i ich opakowania jakimiś kodami, żeby nie mieć wątpliwości w tym zakresie? To producent wie jakie materiały wchodzą w skład i co się z nimi da zrobić. Dlaczego ten obowiązek zrzuca na mnie i to bez wynagrodzenia?
    • Czemu, przecież nikt  Cię nie zmusza, żeby bujać się do  PSZOK z jedna para rękawic po malowaniu. Wrzucasz do reklamówki i leży w garażu, aż się uzbiera odpowiednia porcja odpadów do samodzielnego wywozu. Wywieziesz razem z tekstyliami, ale w osobnym worku, albo z meblami, elektroodpadami, oponami lub innymi odpadami, których nie odbierają na miejscu. Trzeba tylko w głowie sobie to zakodować.         
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...