Skocz do zawartości

Projekt domu LUANA II


Recommended Posts

Czesc

Napiszcie prosze, co sądzicie o projekcie domu Luana II?

http://www.extradom.pl/projekt-domu-luana-ii-woe1012.aspx

Czy cena
"Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji: 159000 zł."

Jest realna?

Wydaje się być calkiem ciekawy biorac pod uwage, ze na dole sa 3 pokoje sypialniane, a na gorze można jeszcze spokojnie dorobic w przyszłości 2-3 dodatkowe

pozdrawiam
Link do komentarza
Mi nie podoba się to, że z garażu trzeba iść przez pół domu do sieni żeby się rozebrać. Pomieszczenie gospodarcze będzie pewnie kotłownią, więc wolałabym mieć raczej z garażem. Z kolei kominek w salonie gdyby był na przeciwnej stronie, to można by z niego ogrzać trochę pokoje a nie tylko ścianę zewnętrzną.
pozdrawiam Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czym będziesz ogrzewał dom? jeśli gaz /prąd - kotłownia może być .... jeśli węglowe , projekt odpada .

W ogóle ta kotłownia w tym miejscu mi nie pasuje ....



Domyślnie ogrzewanie gazowe ma być.
W sumie szukałem tego projektu z myslą o domku w ktorym na parterze sa salon i 3 pokoje a na górze do adaptacji i poza tym w takiej "cenie" nie znalazłem nic konkurencyjnego.
Link do komentarza
razorr, nie wybrałabym tego konkretnie projektu. Z zewnatrz- ok, prosty domek, może być. Nie będzie drogi, to napewno. Ale kotłownia przy kuchni to wogóle porazka i niemozliwe. To od razu skreśl:) Nie ma garderoby- to punkt drugi. Kuchnia jest za mała, będzie bardzo mało zabudowy. I kominek nie może być na ścianie zewnetrznej, to jest istotny błąd. Jeśli decydujesz się na ogrzewanie gazowe, zaplanuj nawiewy z kominka- koszt niewielki a ogrzewanie kominkowe bardzo ci obniży koszty. Czy chcesz koniecznie dom parterowy czy może być z pięterkiem w podobnej powierzchni?
zobacz ten. Fajny domek hortensja, też prosty, może troszke wiekszy i może wyjdzie ciut drożej ale też nie powinien być drogi a ma wszystko co jest w domu potrzebne! Kurcze naparwde mi sie podoba:) http://www.archdom.pl/hortensja.htm
zobacz też ten- hiacynt. Jest mniejszy, napewno będzie tani. Tez ma wszystko na swoim miejscu:)
http://www.archdom.pl/hiacynt.htm
jeszcze jeden mam dla ciebie- ten jest mały i będzie tani. TYlko ja bym wycieła garderobę a tej najwiekszej sypialni http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m410757176ec1b
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
Projekt o który pytasz jest jakiś taki nijaki. Moja przyjaciółka przeprowadziła się do nowego domku kilka miesięcy temu. Ma ma mały domek dla 4-5 osobowej rodziny. Na parterze pokój dzienny z kuchnią, łazienka z pralnią, kotłownia i sypialnia, a na piętrze 3 sypialnie, garderoba i łazienka. Sami wykańczają dom, więc zrobili parter i zamieszkali, a piętro w miarę możliwości robią. Są bardzo zadowoleni, a ja lubię ich odwiedzać w ich nowym domku. Gorąco polecam
Link do komentarza
Też szukamy podobnego typu domu jak ty. Bardzo dużo nowych projektów ostatnio dodała pracownia Mg Projekt. Wg nas ciekawe są :
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/domdlatr...omdlatrojga.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/cypisek3/cypisek3.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/niezapominajka/index.php
i wiele innych...

My szukamy jeszcze bo wymogiem naszym są 3 pokoje + salon na parterze, schody i kotłownia dostępne z wiatrołapu. A każdemu typowemu projektowi czegoś brakuje :/ Jeżeli niczego nie znajdziemy to zostanie projekt indywidualny.

Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czy w projekcie luna można dorobić jakieś sypialnie na górze, to zależy jaka jest więźba normala czy wiązarowa, jak wiązarowa to raczej się nie da tam nic zrobić, ale niby piszą że coś się jednak da zrobić.
W lunie nie bardzo podoba mi się to że wejśie do garażu jest przy sypilani, to nie jest mit, przy jednych drzwiach między domem a garażem czuć spaliny, nie fajnie jest po umyciu zębów w drodze do sypialni wdychać spaliny;) chociaż jako dziecko uwielbiałem wdychać spaliny wyrzucane przez komarka mojego dziadka, ale to co innego tamto to był prawdziwy dwusów;)...eh co to były za czasy;) nie było ścigaczy itp. conajwużej wsk`i jawki;))...ale odbiegłem trochę od tematu;))))
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...