Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
chris

Kłopoty z nadzorem

Recommended Posts

Potrzebuję porady, nadzór budowlany w urzędzie miasta nie chce wydać mi tzw. "warunków", nie chcą nawet spojrzeć na koncepcję rozbudowy przygotowaną przez dobrego architekta, projekt odmowy motywują "zaburzeniem harmonii architektonicznej", co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pytaniu jest wiele nieścisłości trudno więc ustosunkować się do problemu. Warunki zabudowy wydaje urząd gminy i na ich podstawie sporządzany jest projekt inwestycji. Następny krok to złożenie wniosku do wydziału architektury w starostwie powiatowym do którego dołącza się wymagane dokumenty. Urząd w ciagu 60 dni powinien wydać decyzję (pozytywna lub negatywną) od której można złozyć odwołanie do wojewody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, może skupię się na jednym aspekcie.
Urząd odmawia wydania warunków zabudowy powołując się na fakt, że domki w najbliższej okolicy wygladaja tak samo i twierdząc, że rozbudowa "zniszczy harmonię architektoniczną". Nie daje mi również prawa przedstawienia mojego projektu. Czy jest to zgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba po prostu złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy i urząd musi wydać jakąś decyzję, od której można będzie się odwołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obawiam sie że forumowicz przyszedł już z gotowym projektem który może być sprzeczny z zapisami obowiazujacego planu zagospodarowania
Dlatego była taka reakcja

Użyte sformułowie "nadzór budowlany w urzędzie miasta " jest niewłaściwe
Nadzór budowlany to organ zajmujący się kontrolą prac budowlanych i wydawaniem pozwoleń na użytkowanie
W urzędzie miasta (gminy) warunkami zabudowy zajmuje sie organ adminsitracji architektonicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry,   możemy polecić kompletny system na takie rozwiązanie: - (opcjonalnie) warstwę hydroizolacji weber.tec EP10 -> https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/zywice-epoksydowe/webertec-ep-10.html webe.tec EP10 zabezpieczy jastrych anhydrytowy przed oddziaływaniem wody, która może się dostać np. przez fugę, - elastyczny klej do płytek, o zmniejszonym pyleniu, do płytek wielkoformatowych, na ogrzewanie podłogowe: weber ZP414 -> https://www.netweber.pl/ukladanie-plytek/produkty/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414.html   Przed przyklejaniem płytek w systemach ogrzewania podłogowego, należy wygrzać podłoże, włączyć instalację grzewczą na 24 godziny, po czym wyłączyć i odczekać do ostygnięcia.
   Wilgotność jastrychów anhydrytowych nie powinna przekraczać 0,5% wagowo. Dokładne informacje na temat aplikacji weber ZP414 znajdzie Pan na stronie produktu.   W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.   Pozdrawiamy
  • Zakres prac i inne uwarunkowania, powodują, że rzeczone przedsięwzięcie budowlane wymaga pozwolenia na budowę - z pełną paierkologią. (czyli projekt budowlany, wypis z MPZP lub otrzymanie WZiZT, kierownik budowy.   Ps. Raczej nie ma żadnych przesłanek do uzyskania zgody ministra na odstępstwa od przepisów.
  • Czy metraż pokoju ma na to wpływ?Powierzchnia nadbudowy to 5mx10m , dzieląc na pół, gdyż mają powstać dwa pokoje na kondygnację.Jeśli korytarz musi być  od strony sąsiada to zabiera to 1,5m po długości  całej nadbudowy.Dodając łazienkę w pokoju o wymiarach 2,3 x 1,5 to zostaje śmieszny "tramwaj" w pokoju o wymiarach 2m x 5m....Kanalizacja również przebiega w pasie ziemi między moim budynkiem a granicą działki, więc kanalizacja musiała by przechodzić w posadzce pod korytarzem, czyli nadbudowa, prócz istniejącego stropu powinna mieć posadzkę podniesioną o co najmniej 15cm, co jest moim zdaniem absurdem.....Muszą być chyba jakieś odstępstwa , zwłaszcza , że powierzchnia pokoju przez ten przeklęty korytarz zmniejszy się znacząco co będzie miało bezpośredni komfort mieszkania w tym pokoju...Z drugiej  strony budynku, od podwórza zamiast korytarza to zrobić można galerię i wejścia od zewnątrz, pokoje będą powierzchniowo w jakieś normie.....
  • Witam serdecznie , dziękuję za informację ( mój tok myślenia był też w tą stronę ) . Pozostaje pytanie którą chemię / firmę wybrać w tym konkretnym wypadku ? Ma to jakieś znaczenie ? Czy te produkty są na tyle podobne,że nie będzie różnicy w tym ,który się zastosuje ?    
  • Wiesz, jak ktoś chce namieszać to namiesza, nawet udowodni że masło od krowy jest szkodliwe aby tylko sprzedać swój produkt. Spójrz na to z innej strony, ze strony praktycznej, mnóstwo domów szkieletowych jest obita płytami osb, mnóstwo podłóg, dachów jest opita płytami osb i to nie rok czy dwa lata temu tylko od kilkudziesięciu lat. Nie słyszałem aby ktoś z tego powodu chorował czy umarł.  Sam sobie odpowiedziałeś  dlaczego ktoś próbuje udowodnić, że płyty osb są szkodliwe, bo płyty bezpieczne jakieś tam E0  nie mają zbytu.  
 • Popularne tematy

×