Skocz do zawartości

Stropy gęstożebrowe - zalety i wady


Recommended Posts

  • 11 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość areks1967
hej od kiedy to sie uklada belki bezposrednio na murze!??jakis idiota niedouczony pisal ten artykol!!!A pozniej problemy bo belki ,,klafiszuja,,i robie sie rysy na kazdej belce!!jesli niema sie o czyms pojecia to poco wprowadzac ,,ludzi,,w blad!!idz do szkoly P Antkiewicz!!!!!!!!!!!!..
Link do komentarza
Cytat

hej od kiedy to sie uklada belki bezposrednio na murze!??jakis idiota niedouczony pisal ten artykol!!!A pozniej problemy bo belki ,,klafiszuja,,i robie sie rysy na kazdej belce!!jesli niema sie o czyms pojecia to poco wprowadzac ,,ludzi,,w blad!!idz do szkoly P Antkiewicz!!!!!!!!!!!!..



pozwól, że zacytuję:
Cytat

idz do szkoly P areks1967!!!!!!!!!!!!..

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 3 lata temu...

Co to znaczy strop o skomplikowanych kształtach? Tak naprawdę 90% stropu załatwia się prefabrykowanymi belkami. Otwór schodowy (w większości projektów jest tylko jeden) trzeba zazbroić samodzielnie, ale nie jest to jakaś szczególna trudność - tym bardziej, że belki stropowe od początku układa się z uwzględnieniem takiego otworu. U mnie jest wykonany strop gęstożebrowy z wypełnieniem z pustaków ceramicznych i robienie tzw. wymianu zajęło może cztery godziny. Dla płyt smart problem jest zresztą identyczny jeśli chodzi o zbrojenie otworów schodowych... Także to żadna wada tego rozwiązania.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...