Skocz do zawartości

Dobry Polski system IB


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam,

Mam w planie budowę niewielkiego domu i chciałbym wyposażyć go w pewne elementy IB. Jestem właśnie na etapie szukania odpowiedniego, niedrogiego systemu. Czytałem już trochę o tym i podobno dobrym rozwiązaniem jest kupno systemu polskiego producenta, bo te zagraniczne są dosyć drogie. Poza tym wiadomo, że Polak potrafi icon_smile.gif Czy ktoś kto się orientuje w branży, mógł by mi coś polecić? Nie znam się na tym za bardzo, więc przydała by się jakaś opinia. Co sądzicie o nich: http://visionsystem.pl/ ? Jestem ze śląska, więc by mi pasowało bo mam blisko żeby pooglądać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam! Edytowano przez Saubers (zobacz historię edycji)
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Witam

Zagraniczne systemu automatyki już nie są takie drogie. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy swoje niezawodne rozwiązania z przemysłu przenoszą na grunt budynków i oferują moduły automatyki zgodne ze standardem KNX na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych - porównywalnych lub nawet lepszych od rozwiązań polskich. Polecam pytać o nie instalatorów.
Napisano
Cytat

Witam Zagraniczne systemu automatyki już nie są takie drogie. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy swoje niezawodne rozwiązania z przemysłu przenoszą na grunt budynków i oferują moduły automatyki zgodne ze standardem KNX na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych - porównywalnych lub nawet lepszych od rozwiązań polskich. Polecam pytać o nie instalatorów.



Temat dla mnie jest jeszcze abstrakcyjny. Nie moge sobie wyobrazić jak można nawet czajnikiem zarządzać przez panel dodykowy w przedpokoju/kuchni etc. Trochę mi to przywodzi na myśl filmy science fiction, gdy po wejściu do mieszkania zapala się swiatło, włącza muzyka itd.

Mam wrażenie, że to zwiększa koszty instalacji przynajmnmiej o dobre 50%. Nie wspomnę o sprzęcie agd, czujnikach, przekaznikach. Przecież taki kocioł gazowy musi mieć specjalny panel by "mógł się dogadać" z EIB. Piszę EIB bo tylko to mi się przychodzi do głowy. Laik ze mnie i tyle.
  • 6 miesiące temu...
Napisano
Polecam rodzimą produkcję.
Nie będę tu reklamował produktu (jak chcesz konkret to pisz na PW)
ale jest i taniej i wygodniej, masz kontakt do producenta, możesz zaliczyć odpowiednie szkolenie.
Generalnie dla "niewielkiego domu" nie ma z reguły wygórowanych wymagań.
Dobrze żebyś przemyślał do czego Ci to będzie potrzebne, bo trzeba przewidzieć na etapie projektowania odpowiednią instalację. Często ludzie kupują systemy po to, żeby posterować jakimś oświetleniem czy roletami - wydają na to majątek - a wykorzystują jakieś 25% lub mniej możliwości systemu (za które płacą!).
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Witam,

Mam w planie budowę niewielkiego domu i chciałbym wyposażyć go w pewne elementy IB. Jestem właśnie na etapie szukania odpowiedniego, niedrogiego systemu. Czytałem już trochę o tym i podobno dobrym rozwiązaniem jest kupno systemu polskiego producenta, bo te zagraniczne są dosyć drogie. Poza tym wiadomo, że Polak potrafi icon_smile.gif Czy ktoś kto się orientuje w branży, mógł by mi coś polecić? Nie znam się na tym za bardzo, więc przydała by się jakaś opinia. Co sądzicie o nich: http://visionsystem.pl/ ? Jestem ze śląska, więc by mi pasowało bo mam blisko żeby pooglądać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!



1. Co znaczy drogie.
2. Owszem Polak potrafi.
3. Moja rada, poszukaj firmy (a może nawet dwóch lub trzech) która określi twoje potrzeby i oczekiwania, wyceni całość inwestycji.
4. Przed wyborem rozwiązania zadaj wszystkie pytania i rozwiej wszelkie wątpliwości. Jaki to system, jak działa czy uszkodzenie jednego elementu może unieruchomić cały system. czy jest rozproszony czy scentralizowany?Jaka jest gwarancja że producent będzie istniał za dwa lata. Czy wymaga konserwacji i czy jesteś skazany wtedy na usługi tylko jednego serwisanta. A co się stanie jeśli serwisant/wykonawca umrze?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...