Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
nad-ziemni

Pozwolenie na prace archeologiczne

Recommended Posts

Witam,
dla tych którzy nagle dowiedzieli się, że w trakcie swojej inwestycji budowlanej muszą współpracować z archeologiem, oraz dla tych, którzy się jeszcze nie spotkali z tym tematem - krótki opis problemu i porady.
To dopiero wstęp do tematu - jeżeli ktoś z Forumowiczów ma pytania dotyczące obsługi archeologicznej jego inwestycji lub samego tematu Pozwolenia - zapraszam do kontaktu.

Pozwolenie na prowadzenie prac archeologicznych jest niezbędne, gdy w warunkach zabudowy czytamy, że teren inwestycji położony jest w strefie ochrony konserwatorskiej lub w pobliżu stanowiska archeologicznego. Wówczas konieczny jest nadzór archeologiczny, czyli obecność archeologa podczas prac ziemnych, lub, bardziej skomplikowane, badania ratownicze wyprzedzające inwestycję.
Warunek o wynajęciu archeologa może też być umieszczony w Uzgodnieniu wydawanym przez Konserwatora Zabytków, na etapie uzgadniania projektu budowlanego.
Pozwolenie na prace archeologiczne w obydwu wypadkach jest warunkiem niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę. Najprościej zdobycie i złożenie odpowiedniej dokumentacji (wniosek wraz ze spisem załączników dostępny jest na stronach internetowych Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków) jest zlecić firmie archeologicznej. Wyboru takiej firmy i tak należy dokonać przed złożeniem wniosku na pozwolenie - należy wpisać wykonawcę, który dołącza komplet własnych dokumentów (naukowy program badań, oświadczenia). Wybrać trzeba także muzeum, do którego trafią ewentualne zabytki; niezbędne jest oświadczenie takiej jednostki.
Podsumowując - decydując się na samodzielne uzyskanie Pozwolenia na prace archeologiczne i tak musimy nawiązać współpracę z firmą archeologiczną. Najlepiej więc zlecić to uciążliwe, urzędowe zadania profesjonalistom.
Serdecznie zapraszam do współpracy z naszą firmą - specjalizującą się w obsłudze inwestycji budowlanych.
Pozdrawiam
Patrycja Burczak
NAD-ZIEMNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Działka rodziców ma ok 15 arów powierzchni, więc na pewno da się ją podzielić. A wjazd możliwy będzie do wykonania bliżej piekarni. Z zapewnieniem dostawy mediów nie powinno być kłopotów - wszak to prawie środek wielkiego osiedla w Twoim mieście...
  • Ma zakopane 3 kręgi betonowe. Do środka kręgów dochodzi rura PE które ma w przyszłości zasilać automatyczne nawodnienie.  Teraz z tego miejsca mają się rozchodzić rury do zasilenia nawodnienia. Na zdjęciu jest widoczna druga rura PE ale ta ma służyć do zasilenia w wodę budynku gospodarczego.  Czy to jest dobry pomysł żeby w tym miejscu zainstalować elektrozawory do automatycznego podlewania. Z tego miejsca ma wychodzić rura do zasilenia automatycznych zraszaczy oraz udzielna sekcja do podlewania kropelkowego.  Rury wprowadzone będą nisko w kręgach i będzie można z nich spuszczać na zimę wodę.  Czy jest gdzieś w necie dostępny schemat budowy automatycznego nawadnia ogrodu. Czy takie rozwiązanie ma szanse się sprawdzić?  
  • Gość
   Z chęcią zapłacę 100 zł za metr kwadratowy . Ale niestety dziś Pan dał mi ofertę aż mnie z nóg zniosło . Nie potrafił się określić w jaki sposób mi koszt obliczył .
  • A u mnie wujek Google jest innego zdania     Zresztą tak mnie kiedyś uczyli...   Ja zwykle montowałem sedes śrubami do posadzki, a silikonu używałem do przyklejenia sedesu do podłoża i - tak jak pisze mhtyl - i uważam na 99,9%, że a właściwie nie trzyma  uszczelka na złączu rury wylotowej z sedesu z rurą kanalizacyjną. Zdarza się to wtedy, gdy w trakcie korzystania z kibelka porusza się on, gdyż jest źle przymocowany. Trzeba zdemontować kibelek, wymyć dokładnie podłogę i sedes od dołu, kupić nowy zestaw do mocowania sedesu (w skład zestawu wchodzą po dwie sztuki: kołki rozporowe, długie wkręty, tulejki odpowiednio wyprofilowane i zaślepki), usunąć - jeśli były użyte - stare śruby i kołki, albo nawiercić nowe otwory w posadzce i od nowa zamontować sedes i ozdobić białym silikonem             Ooooo...    W linkowanym temacie czytam:   To chyba z rozpędu...
  • A podzielisz się, tak w skrócie, czym uzasadnia to że te szmaragdy tańsze? Bardzo mnie to zaintrygowalo. Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...