Skocz do zawartości

Folia membranowa bezpośrednio pod blachę?


Recommended Posts

Witam. Stare pokrycie dachowe zmieniam na blachę trapezową. Więźba dachowa składa się z krokwi i łat bezpośrednio do nich przybitych. Chciałbym dać pod blachę folię membranową. Czy można ją zastosować na łaty bezpośrednio pod blachę? Wiem, że robi się to na krokwie i kontrłaty, ale nie chciałbym zrywać łat ze względu na ich dobry stan. Słyszałem, że umocowanie folii bezpośrednio pod blachą zakłóci wentylację, jednak wydaje mi się, iż w pewnym stopniu blacha byłaby wentylowana wzdłuż wytłoczeń trapezu. Proszę o pomoc i radę. Załączam rysunek. Pozdrawiam



http://img156.imageshack.us/img156/4872/dachv.jpg
Link do komentarza
Cytat

Witam. Stare pokrycie dachowe zmieniam na blachę trapezową. Więźba dachowa składa się z krokwi i łat bezpośrednio do nich przybitych. Chciałbym dać pod blachę folię membranową. Czy można ją zastosować na łaty bezpośrednio pod blachę? Wiem, że robi się to na krokwie i kontrłaty, ale nie chciałbym zrywać łat ze względu na ich dobry stan. Słyszałem, że umocowanie folii bezpośrednio pod blachą zakłóci wentylację, jednak wydaje mi się, iż w pewnym stopniu blacha byłaby wentylowana wzdłuż wytłoczeń trapezu. Proszę o pomoc i radę. Załączam rysunek. Pozdrawiam


Niestety nie ,już lepiej nie dawać jej wcale .

Łaty można zdemontować w całości obcinając szlifierką kontową łebki przybitych gwoździ   i zsunięciu łat ze szpilek .  
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...