Skocz do zawartości

Fuga na cegle klinkierowej


wolfik36

Recommended Posts

Witam

Jako dobry zięć wykonałem obudowę kominka u swojej teściowej. Aby efekt był ciekawy teściowa wymyśliła sobie, żeby fugi wykonać pod kolor obudowy i zostały wykonane za pomocą fugi Mapei. Teraz obudowa z cegły klinkierowej jest brudna i wymaga wyczyszczenia. Proszę o pomoc - czym mogę usunąć fugę ze zwykłej cegły klinkierowej?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam

Jako dobry zięć wykonałem obudowę kominka u swojej teściowej. Aby efekt był ciekawy teściowa wymyśliła sobie, żeby fugi wykonać pod kolor obudowy i zostały wykonane za pomocą fugi Mapei. Teraz obudowa z cegły klinkierowej jest brudna i wymaga wyczyszczenia. Proszę o pomoc - czym mogę usunąć fugę ze zwykłej cegły klinkierowej?

Pozdrawiam


No chłopie  nie zazdroszczę ci  teraz  dostaniesz łomot od teściowej,fugowanie to prosta czynność tylko trzeba wiedzieć jak zabrać się do tego . 

Źle wyfugowane cegły gorzej umyć niż zrobić nową fugę .Są środki do zmywania  po takich eksperymentach jak" Atlas szop " itd .leć do sklepu tam gdzie kupiłeś tą fugę Mapei.

Mapei Środek czyszczący do płytek KERANET 1kg

w 1 sklepie w cenie 14,20zł 
KERANET - płyn 1 litr ; Preparat na bazie kwasów do czyszczenia płytek ceramicznych. Szczególnie polecany do usuwania wykwitów oraz końcowego czyszczenia klinkieru.

Jeżeli nie dasz rady tymi środkami  wyczyścić ja od siebie polecam "rozpuszczalnik nitro ".
 
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...