Skocz do zawartości

Ranking odkurzaczy z filtrem HEPA


Recommended Posts

Ranking nie ma jednoznacznych zwycięzców, ponieważ każdy użytkownik ma nieco inne potrzeby (jak również dlatego, iż część producentów nie udostępnia niektórych istotnych danych na temat swoich urządzeń), jednak postaramy się wskazać w każdej z kategorii model, którego wybór jest naszym zdaniem najrozsądniejszy, wraz z krótkim uzasadnieniem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/12065-ranking-odkurzaczy-z-filtrem-hepa

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość przemek
gościu nie wiem na jakiej podstawie porównujesz odkurzacze ale wejdz do byle jakiego sklepu i porównaj model zelmera solaris i philips 9170 i zobacz róznice bo jak narazie robisz ranking gdzie wszedzie opisujesz ze zelmer jest najlepszy a wystarczy troche posiedziec w sklepie i popatrzec jak dziala jeden i drugi.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Problem polega na tym że na podstawie tej tabeli nie jesteś w stanie ich porównać bo najbardziej interesujących danych (moc ssania) zelmer nie podaje. Jestem ciekawa na jakiej podstawie wysnułeś swój zarzut ;P.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Electrolux UltraOne Z8870. Odkurzacz posiadam od 1 roku, jest ciężki aczkolwiek solidny, spory zasięg kabla, w miarę cicha praca, cena worków też bez większego dramatu jak się je dostanie - sa duże problemy , sterowanie odkurzaczem z pilota w rączce rewelacja choć włącznik jest troche nie w tym miejscu bo sie go czesto naciska i po odkurzaniu , no i elektroszczotka jeżeli działa to świetna sprawa - właśnie jeżeli działa ... bo póki co mój odkurzacz jest w serwisie 4 raz i czeka na jej naprawę.Tak na prawde to nie wiadomo co sie z nim dzieje - wymieniony wąż , rura , dalej coś nie łaczy i za każdym razem zgłaszana jest elektorszczotka do naprawy , niby działa tylko na parkiecie i na wykładzinie bez włosia , jak wykladzina ma troszke dłuższy włos to przestaje krecić się szczotka ( w instrukcji jest że można odkurzać z włączoną elektroszczotką dywany do 15mm , a mój ma ok 10mm i lipa). Odkurzacz kosztował sporo pieniędzy i fakt, że po roku trafił pierwszy raz do serwisu to jakieś nieporozumienie . gwarancja też jest sprytnie napisana , nie przedluża sie o okres pobytu sprzetu w serwisie, a żeby wymienili sprzet na nowy to musza odbyć sie 4 naprawy elementu i tylko ten element jest wymieniany nie cały odkurzacz.Mieszkanie moje jest spore 70 m2 , ale posiadam tylko, a może , aż 3 dywany, nie mam zwierząt także tak naprawdę nie był intensywnie użytkowany. Stosunek jakości do ceny przesadzony.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja polecam wszsytkim mój nowy zakup, kosmiczny odkurzacz Sebo. Ogromną zaletą jest to iż ten odkurzacz nie posiada wyrzutu powietrza. Wciągane powietrze rozchodzi się całą powierzchnią obudowy na zasadzie wyrównywania ciśnień. Szczelny system redukuje do minimum hałas podczas działania silnika. Sebo posiada pozytywną opinię British Allergy Foundation przez co są polecane dla alergików. Inne parametry: moc silnika 1300 W, 3 stopniowy układ filtracji, wielowarstwowy worek, elektroszczotka.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Ciekawe na jakiej podstawie ten ranking? Czyżby na podstawie danych znamionowych podawanych przez producenta? Moglibyście przynajmniej zadzwonić do Zelmera i zapytać o moc ssania, producent celowo ich nie podaje, gwarancja nie obejmuje żadnych części plastikowych...z powodu? Bardzo kiepskich tworzyw sztucznych. Ładne są tylko lakiery aby zachęcić do zakupu. Filtry hepa stosowane tylko wymienne co podraża eksploatację oraz psujące się rury teleskopowe. Prawdę mówiąc nie wiem co kupić!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Łukasz
Zgadzam sie ze Sławkiem . Szukam odkurzacza bo mój zelmer po 4 latach nagle przestał działać. Mowa tu o odkurzaczu wodnym za 700zl. Rura teleskopowa odmówiła już po pół roku, częsc nienaprawialna.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Ciekawe na jakiej podstawie ten ranking? Czyżby na podstawie danych znamionowych podawanych przez producenta? Moglibyście przynajmniej zadzwonić do Zelmera i zapytać o moc ssania, producent celowo ich nie podaje, gwarancja nie obejmuje żadnych części plastikowych...z powodu? Bardzo kiepskich tworzyw sztucznych. Ładne są tylko lakiery aby zachęcić do zakupu. Filtry hepa stosowane tylko wymienne co podraża eksploatację oraz psujące się rury teleskopowe. Prawdę mówiąc nie wiem co kupić!


Niestety ale to prawda icon_cry.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Firrka
Z zelmerem miałam dobre doświadczenia, jakiś czas temu zmieniałam i polecam model eco power z filtrem hepa, dałam niecałe 240zl i jestem zadowolona, niewielkie średniej mocy ale naprawdę w porządku sprzęt
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Niestety, zalecany Philips FC9256 nie jest wyposażony w H13 a jedynie jak podaje producent (http://www.philips.pl/c-p/FC9256_01/ergofit-odkurzacz-bezworkowy-z-uchwytem-postureprotect/dane-techniczne)H10(E10).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czy te odkurzacze naprawdę są tak dobre i warte swojej ceny? Co możecie mi o nich powiedzieć? Przymierzam się do kupna własnego, ale nie jestem przekonana. Z jakim filtrem hepa, jakiej firmy najlepiej? Dobra jakość w dobrej cenie.

Pomóżcie :)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Dociekliwy Grzegorz
Moim zdaniem opartym na testach domowych roboty sprzątające fajna rzecz tylko na pewno nie mogą być podstawowym odkurzaczem w domu jak się ma zwierzaka w domu i trochę wykładziny bądź dywanu.Tutaj fajnym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe ale te lepsze jak to nazywają w sklepach multicyklonik. Rzeczywiście odkurzają z taką samą mocą przy pustym zbiorniku jak i przy pełnym często maja na wyposażeniu Turboszczotkę (fantastyczna do sierści). Widziałem dwie fajne marki takich odkurzaczy VAX i Dyson przy czym ten pierwszy jest dużo cichszy i o dziwo mocniejszy natomiast wygląd Dysona powala odjazd, kosmos.
Obie firmy do tanich nie należą Vax ok 1000zł Dyson jeszcze droższy no cóż nie ma rzeczy tanich i dobrych.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Magda
Zgadzam się z komentarzem kuby1739, im więcej bajerów tym szybciej odkurzacz się psuje. Ja od kilku lat korzystam z workowego odkurzacza furio invest z filrem hepa. Tradycyjny odkurzacz, żadnych wydziwianych funkcji a najważniejsze żeby dobrze odkurzał
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
    • dzięki za opinie @podczytywacz, dawka wiedzy tym bardziej kogoś z doświadczeniem, zawsze mile widziana. Nie mniej jednak jak coś wydaje mi się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem to idę w to, koszt w tym wypadku jest drugorzędny. Takie moje działania(z zewnątrz może wydawać się na wyrost) ma też drugie dno, chcę to z robić w ten sposób żeby nauczyć się tego na przyszłość, ponieważ liczę na to, że ta wiedza przyda mi się w przyszłości...jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie.  Okej dalsza część w 1/2", natomiast w większości materiałach spotkałem się, że dają otuline również dla zimnej wody hmmm.     @podczytywacz więc liczę na podzielenie się wiedzy z rozdzielaczy
    • Ta sprawa nie jest tak do końca ściśle określona w przepisach. Trzeba też uwzględnić pewną praktykę, która się wytworzyła.   Przede wszystkim zawsze wymagane jest sporządzenie opinii geotechnicznej. Mamy na to konkretny przepis, który zawiera Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz. 463)   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną   W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej sporządza ją projektant budynku lub projektant dokonujący adaptacji projektu gotowego. Z zastrzeżeniem, że najczęściej stosuje się tu coś co można nazwać najniższym poziomem wymagań. Wynika to ze specyfiki domów jednorodzinnych, czyli zwykle obiektów zaliczanych do tzw. pierwszej kategorii geotechnicznej. Mówiąc w ogromnym skrócie, są one niewielkie i o prostej konstrukcji, posadowione na gruntach nośnych, jednorodnych i przy poziomie wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia (proste warunki gruntowe). Teraz pojawia się pytanie na jakiej podstawie w takich sytuacji projektant ma określić kategorię geotechniczną konkretnego obiektu (domu)? W cytowanym powyżej rozporządzeniu zakres wymaganej dokumentacji różnicuje się przede wszystkim ze względu na kategorię obiektu budowlanego. Zgodnie z zasadą, że im trudniejsze warunki gruntowe i/lub bardziej skomplikowany obiekt, tym i wymagany zakres dokumentacji jest większy. Znajdziemy tam ogólny zapis:   § 4. 4 Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót geotechnicznych.   Swoiste doprecyzowanie stanowi tu kolejny przepis:   § 6. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych.   Najwyraźniej jednak powyższy zapis należy traktować jako zalecenie, nie zaś „sztywny” wymóg. Tym bardziej, że w przypadku obiektów zaliczanych do pierwszej kategorii geotechnicznej nie ma wymogu przedstawienia dokumentacji z przedstawionych badań. Wróćmy tu do § 7. 1., który należałoby interpretować wraz z kolejnymi punktami:   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną. 2. W przypadku obiektów budowlanych drugiej i trzeciej kategorii geotechnicznej opracowuje się dodatkowo dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny. 3. W przypadku obiektów budowlanych trzeciej kategorii geotechnicznej oraz w złożonych warunkach gruntowych drugiej kategorii wykonuje się dodatkowo dokumentację geologiczno-inżynierską, zgodnie z  przepisami ustawy z  dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. Nr 163, poz. 981).   W związku z tym wytworzyła się praktyka, w której projektant zawsze sporządza opinie geotechniczna, lecz w przypadku pierwszej kategorii geotechnicznej nikt nie wymaga od niego przedstawienia w tej opinii dokładnych danych na temat gruntu. Danych wziętych chociażby z opisu i interpretacji odwiertów. Projektant przecież i tak bierze za to wszystko odpowiedzialność, a ostatecznie kieruje się swoją wiedzą i doświadczeniem. To całkiem rozsądne, bo w praktyce w takich prostych przypadkach rozbudowane badania nie są do niczego potrzebne. Trzeba zachować umiar, rozsądek i pewną proporcję nakładów i korzyści. Ponadto projektant jest często w stanie sporo wywnioskować już po takich robotach jak zrobienie wykopów pod szambo, przyłącze wodociągowe czy wiercenie studni.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...