Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jarovnik

Co to za materiał?

Recommended Posts

Ściany nadziemia w nowo zakupionym domu są z płyt systemowych prefabrykowanych wielowarstwowych. Nie mogę nic znależć na ten temat. Z czym to się je? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopdobnie chodzi o prefabrykowane elementy betonowe, podobne technologicznie do tzw. wielkiej płyty. Konstrukcja takiego domu składa się z wielkowymiarowych płyt żelbetowych montowanych na budowie, a następnie ocieplanych od zewnątrz styropianem i tynkiem cienkowarstwowym lub też od środka z wykończeniem ścian płytami gipsowo-kartonowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy lepiej jest ocieplić od środka (w lutym planuję zrywanie starej boazerii), czy też od zewnątrz (elewacja też jest do odświeżenia) interesuje mnie opcja jakość-cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z poprzedniego postu wynika, że dom jest już izolowany termicznie (sciana warstwowa) więc prawdopodobnie nie ma potrzeby montowania dodatkowego ocieplenia. Jeśli jednak istniejaca warstwa ocieplająca jest niewystarczająca, to dodatkowe ocieplenie należy ułożyć na zewnątrz domu, choć z reguły będzie to droższe niż ocieplenie od wewnątrz. Ocieplenie zewnętrzne nie powoduje jednak zmniejszenia powierzchni użytkowej domu i zabezpiecza przed mostkami cieplnymi na styku ścian działowych i stropu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zewnętrzne ocieplenie oczywiście zabezpiecza przed mostkami termicznymi, lecz nie bezwarunkowo! Podstawowym warunkiem 9wg mnie trudnym do spełnienia) jest kierunek przepływu energii cieplnej w ciele stałym. Jeżeli jest on z "zimnego" do "ciepłego" to zgoda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jesteś, jak łajno na bucie. Trudno się ciebie pozbyć! I nachalny, jak niektóre panienki. A nastepne zdanie nie jest odpowiedzią na moje pytanie - ale możesz nie ogarniać, rozumiem. Dlatego nie pytam ciebie. Nie znasz się na tym. Nie dość, że krytykujesz, gdy ktoś ma inne zdanie - to jeszcze nie pozwalasz pytać. Nawet Eksperta. Starcze fanaberie?    Pytałem Eksperta Pruszyński. Eksperta. I czekam na odpowiedź.
  • Gdybyś przeczytał następne zdanie: nie musiałbyś się odnosić... Wilgoć, resztki obumarłych roślinek, rozwój następnych pokoleń roślinek, wrastanie roślinek, penetracja w pokrycie dachowe... Faktycznie, jesteś obiektem, na którym warto się skupić
  • Gaweł potwierdza:) A mam pytanie o ile te PV poprawiają wymagane parametry budowlane/techniczne o których wspomniałeś?
  • A dlaczego za małe? Skąd takie twierdzenie? BTW U mnie wychodzi 40% dofinansowania 5k+ulga termo od pozostałości , jak Olek powyżej pisał podobnie. Czas zwrotu spokojnie 3,5 roku przy niezmiennych cenach prądu lub szybciej jak zdrożeje  
  • Witam, posiadam kocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny ZWB 28-5C. Dom 100m, z cegły, ocieplony styropianem 10cm. Regulator pogodowy CW400 z regulacją wg temperatury zewnętrznej. Ustawienia kotła: Ogrzewanie 7:00 - 21:00 (ustawione na 21C), obniżenie 21:00-7:00 (ustawione na 20C), Krzyzwa grzewcza (bez punktu początkowego): Temp. projektowa: 55C, maks temp. zasilania: 55C, wpływ pomieszczenia 8K, Korekta pomieszczenia 1K. Temp. zewnętrzna: +10C (+/-5C) Pytania: 1) podczas trybu grzania (7:00-21:00) palnik w kotle pracuje bardzo rzadko, ale kocioł pracuje prawie cały czas bez przerwy, pali się niebieska lampka na kotle, wyświetla się symbol kaloryfera, czyli grzania. Czy to normalne, że mimo to, że palnik nie jest załączony kocioł cały czas pracuje? 2) problem z przygotowaniem CWU. Temp ustawiona na 43C: Gdy kocioł pracuje w trybie obniżenia, lub w trybie letnim, gdy ogrzewanie jest wyłączone, ciepła woda w kranie pojawia się prawie natychmiast i temp. wody jest stabilna cały czas. Natomiast gdy kocioł znajduje się w trybie grzania,  na ciepłą wodę w kranie trzeba długo czekać, trzeba odlać ok 10l zimnej wody, zanim popłynie ciepła woda. Po zakręceniu kurka i odczekaniu ok 1minuty w kranie ponownie leci zimna woda i znów trzeba odlać sporo zimnej wody. Czy to normalne?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...