Skocz do zawartości

Karta informacyjna przedsięwzięcia


Kasiulka

Recommended Posts

Witam serdecznie czy ktoś wypełniał juz kartę informacyjną przedsięwzięcia do budowy bomku jednorodzinnego?? Karta taka jest potrzebna do przedlożenia Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska. Mam wzór jak wypełnic ale są tu potrzebne takie dane o których nie mam pojęcia icon_sad.gif Czy mógłby mi ktoś pomóc???
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

      Co do zasady karta informacyjna przedsięwzięcia dla budowy domku jednorodzinnego nie jest potrzebna. Skoro RDOŚ zażądał takowej to inwestycja jest prawdopodobnie na obszarze chronionym (np Natura 2000). Właściwy miejscowo urząd zapewne ma na swojej stronie internetowej (BIP) wzór karty informacyjnej przedsięwzięcia z krótkim opisem jak ją wykonać, aczkolwiek bardzo często samodzielne sporządzenie takiego dokumentu powoduje problemy i bardzo wydłuża procedurę uzyskania decyzji środowiskowej, w związku z wezwaniami do uzupełnienia jej treści.

            O ile większość obligatoryjnych elementów  KIPa można sporządzić samemu (opisać umiejscowienie inwestycji, jej zakres, rodzaj i ilość materiałów budowlanych wykorzystanych do budowy, ilość odpadów i sposób ich zagospodarowania, zapotrzebowanie w energie i wodę na etapie budowy jak i po zakończeniu, sposób odprowadzania ścieków i wód opadowych, sposób ogrzewania budynku itd. ) o tyle osobie bez doświadczenia i odpowiedniego wykształcenia będzie bardzo ciężko wypełnić kolejne obowiązkowe elementy karty, którymi są:

- informacja o oddziaływaniu skumulowanym,

- informacje o obszarach podlegających ochronie i lokalizacja przedsięwzięcia pod ich względem,

- informacja o JCWP - jednolita część wód powierzchniowych,

- inwentaryzacji przyrodniczej danego terenu, którą powinien przeprowadzić botanik i która w skrócie polega na spisaniu i kwalifikacji wszystkich gatunków zwierząt i roślin z danej działki oraz odpowiedniego postępowania z nimi w trakcie realizacji przedsięwzięcia.

 

w przypadku problemów ze sporządzeniem kip służę pomocą i zapraszam do kontaktu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Zakupiłem dom, w którym wybiłem otwór okienny, który był w nim pierwotnie przewidziany, jednak później został zamurowany. W związku z tym, że otrzymałem okno, które pierwotnie zostało zakupione, musiałem zorganizować montaż na własną rękę (nie przez producenta). Nie mając pojęcia o temacie, posłuchałem wykonawcy i zrobił to tak, że wykuł otwór od wewnątrz, nie usuwając ocieplenia z zewnątrz, a następnie podkuty został porotherm poniżej wylewki, do warstwy izolacji poziomej ściany. Na izolację poziomą ściany została wylana wylewka betonowa, a następnie usunięte zostało z zewnątrz ocieplenie i na klinach i osadzone zostało okno (200kg) i zapianowane, Wygląda na to, że nie została zastosowana żadna podwalina pod oknem. Czy taki montaż można jeszcze jakoś poprawić aby zniwelować mostek termiczny od spodu i uniknąć przemarzania? Czy tutaj na plus wpływa to, że do gruntu jest około 50-60cm? Bardzo proszę o poradę.
    • Nie rozumiem, na co mam im dać czas? Co w tym czasie powinni zrobić ze swojej strony? "Bezboleśnie" miałem na myśli żeby było jak najmniej potrzeby kontaktu z nimi z mojej strony, bo z nimi nie da się dogadać w żaden sposób. Może czegoś nie zrozumiałem - jeżeli ja zawnioskuje o nowe przyłącze i każe by stare odłączyli, to sąsiedzi nie będą mieli swojego przyłącza, a co za tym idzie - prądu. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania, oni powinni ogarnąć swoje przyłącze? 
    • Zlecić wykonanie nowego przyłącza dla siebie (bo teraz się nie da inaczej, zgodnie z przepisami każdy musi mieć oddzielne i nowego przyłącza dla siebie i sąsiada nikt Ci nie wykona), a jeśli ma być bezboleśnie dla sąsiadów, to daj im termin. Dwa, trzy miesiące chyba im wystarczy. I po tym okresie zawnioskuj do Energi, aby Ciebie przepięli na nowe, a stare odłączyli od zasilania i zlikwidowali. 
    • Witam serdecznie  Przychodzę z problemem z którym ostatnio się borykam. Mieszkam w bliźniaku na wsi, który konstrukcyjnie został zrobiony tak, że na strychu po mojej stronie jest główny bezpiecznik prądu, podłączony do przyłącza elektrycznego. Obsługuje on oba mieszkania. Każdy ma swój licznik i bezpiecznik dla mieszkania, ale główny jest u nas, przez co jeżeli coś się stanie to obaj nie mamy prądu. statnio mieliśmy problemy z tym bezpiecznikiem, były przeciążenia i ciągle ten bezpiecznik się wywalał. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że dostęp do strychu na którym znajduje się bezpiecznik główny, mamy tylko my.  Chcę zrobić tak, by każdy miał własne przyłącze, żeby takiego problemu nie było. Byłem w enerdze, czyli u mojego operatora, powiedziano mi tylko żebym zawnioskował o nowe przyłącze.  Niestety z sąsiedami nie da się dogadać, nikt tam nie pracuje i nie są skorzy do płacenia za cokolwiek. A może w końcu dojść do pożaru przez to, dlatego przyszedł czas by to załatwić. Ale jak to zrobić najbezboleśniej?   
    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...