Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Dom z ogrzewaniem dynamicznym

Recommended Posts

Bardzo przypadł mi do gustu ogród pana Wójcika i niektóre elementy wykończenia domu....
np. kamienne wykończenie pokoju w przyziemiu....

Pełna treśc pod....
http://www.budujemydom.pl/component/option...472/Itemid,263/

A jeszcze pełniejsza treśc icon_biggrin.gif w gazetowym wydaniu na str.30 06/2010

Gość Robert
mysle ze mam podobnie jak pan chociaz jestem mlodszy,tez bardzo pociagaja mnie wszelkie ciekawe i praktyczne rozwiazania w domu.zbudowalem dom,tez do wszystkiego sam doszedlem.w domu i na podworku sam wymyslalem doslownie wszystko i uwazam ze jest jak mialo byc a jednak nazbieralo by sie tych rzeczy ktore zrobil bym inaczej i czesto tez mysle o nie poprawianie tego w tym domu(zreszta nie wszystko sie da juz zmienic)tylko wlasnie o budowie nastepnego.dynamiczne ogrzewanie jest potrzebne ale skupil bym sie tym razem na bardziej ekonomicznym ogrzewaniu i wogole funkcjonowaniu domu."krecą"mnie zrodla odnawialnej energi i mysle ze jest mozliwe zbudowac dom ktory nic z zewnatrz nie bedzie potrzebowal a bedzie mial cieplo i prąd.pewnie i tak skonczy sie na marzeniach,ale marzenia tez fajna rzecz :).

Cytat

mysle ze mam podobnie jak pan chociaz jestem mlodszy,tez bardzo pociagaja mnie wszelkie ciekawe i praktyczne rozwiazania w domu.zbudowalem dom,tez do wszystkiego sam doszedlem.w domu i na podworku sam wymyslalem doslownie wszystko i uwazam ze jest jak mialo byc a jednak nazbieralo by sie tych rzeczy ktore zrobil bym inaczej i czesto tez mysle o nie poprawianie tego w tym domu(zreszta nie wszystko sie da juz zmienic)tylko wlasnie o budowie nastepnego.dynamiczne ogrzewanie jest potrzebne ale skupil bym sie tym razem na bardziej ekonomicznym ogrzewaniu i wogole funkcjonowaniu domu."krecą"mnie zrodla odnawialnej energi i mysle ze jest mozliwe zbudowac dom ktory nic z zewnatrz nie bedzie potrzebowal a bedzie mial cieplo i prąd.pewnie i tak skonczy sie na marzeniach,ale marzenia tez fajna rzecz icon_smile.gif.

Marzenia... Dlaczego? Tylko należy zmienić podejście! Nie szukać kwadratowych jaj w energii odnawialnej, bo to drogie i złudne, a zmniejszyć potrzeby domu. Są pewne zasady budowania domów energooszczędnych -
1-Izolacja termiczna musi być umieszczona między ty co chcemy ogrzewać a tym co ogrzewać nie ma sensu
2-Zadaniem izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania
3-Ekonomiczna grubość izolacji to taka, przy której nieekonomiczne są centralne systemy ogrzewania
4-Zadaniem hydroizolacji jest by izolacja termiczna była sucha ( do 1% zawilgocenia)

Gdy dom ma bardzo małe zapotrzebowanie a przy tym jest zdrowy i komfortowy, znalezienie źródła odnawialnego jest dużo prostsze, albo jak się popatrzy na rachunki... nieopłacalne.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Mam 20 lat i nie wiem co ze sobą zrobić, mam dziwne myśli a wszystko to przez narkotyki pale marihuane od 3 lat. Na początku było tak że się paliło raz na tydzień, raz na miesiąc później nowe znajomości i palenie trawki stało się codziennością, paliłem praktycznie codziennie przez okres ok 1 roku później ograniczylem palenie do ok 2,3 razy w tygodniu. Czasami były okresy w których nie paliłem tydzień, lub dwa. Straciłem kontakt z rodziną czuje to. Nie darze ich taką sympatią jak kiedyś, czasami widywalem w nich wroga gdy byli za bardzo dociekliwi, czułem się jak bym był bez uczuć bez empatii. Próbowałem wyjść z nalogu. Udało mi się ale wpadłem w inny. Narkotyki twarde. A dokładniej amfetamina oraz tzw pixy na początku wciągalem co parę tygodni a skończyło się tak ze przez kilka miesięcy co weekend byłem stale nawciagany wracałem do domu o 6,7 na chwilę obecną nie biorę żadnego z tych gowien tylko mam inne problemy, wyrzucono mnie ze szkoły za nieobecności, nie mam zawodu, pracy niczego, straciłem prawo jazdy za jazdę pod wpływem środków odurzających nie rozmawiam z siostrą od roku a poklucilismy się o bzdety a teraz nie potrafimy się do siebie odezwać nie dla tego że jesteśmy na siebie źli po prostu z biegiem czasu staliśmy się dla siebie obojętnymi osobami, i ciężko zacząć rozmowę, przyjaciele się odsuneli w momencie gdy zaczęły się problemy, naprawdę zastanawiam się nad sensem życia 
    • Gość Tomek
      Dopracowany siłownik. Moja brama coś koło 700kg. Bramą nie szarpie, otwierana jest płynnie. Siłownik z dużą kulturą pracy jak można tak napisać
    • Flagowy produkt BULL 8OM, siłownik do bram przesuwnych do 800 kg wagi bramy, o sile ciągu 940N jest najmocniejszym produktem dostępnym na polskim rynku.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/garaz/20973-silownik-bull8om-marki-beninca-najmocniejszy-na-rynku
    • Wybierasz humus, usuwasz niepewne fragmenty nawierzchni, potem układasz warstwy drobnego tłucznia, żwiru, pospółki, zagęszczając je dokładnie, a potem płyta - dokładnie według zaleceń projektanta, więc odpowiednia izolacja przeciwwodna, na chudziaku izolacja z płyt polistyrenu ekstrudowanego, warstwa betonu nośnego z ewentualną instalacją grzania podłogowego i z całą instalacją hydrauliczną i kanalizacyjną i już! Cały ten układ będzie miał kilkadziesiąt centymetrów grubości, więc w zależności od grubości podkładu możesz wyjść na te swoje oczekiwane pół metra nad poziom gruntu...
    • Folia fundamentowa PVC ma ok. 1 mm grubości. To zupełnie inny materiał niż folie PE. Firma nie ma większego znaczenia. O stabilność proszę się nie obawiać. Dwie warstwy to znacznie większa pewność, a naprawianie izolacji poziomej jest bardzo trudnym przedsięwzięciem. Dwie warstwy izolacji na fundamencie to dobra praktyka, wynikająca z dziesiątków lat doświadczenia. To samo dotyczy izolacji podłogi na gruncie folią PE. Dwie warstwy minimalizują ryzyko uszkodzenia i powstania nieszczelności (najczęściej przy układaniu). Druga warstwa folii to niewielki koszt i tak znacznie mniejszy niż izolacja z papy. A w tym miejscu folia jest od niej lepsza, bo połączeń mamy o wiele mniej. Folia fundamentowa PVC w temperaturze kilkunastu °C zniesie i wygięcie pod kątem prostym. Choć zrobienie klina na 2 cm byłoby pewniejsze. Skoro na ścianach fundamentowych jest XPS i wystaje ponad poziom ścian fundamentowych to tworzy on dobrą barierę dla wilgoci. Z tego względu nie uważam wywinięcie izolacji za konieczne w tym miejscu. A utrudni ona kolejne prace. Do tego załamujemy ją pod kątem prostym. Uwaga dla innych budujących: Znacznie prościej byłoby wylać chudy beton podłogi na górnym poziomie wieńca ściany fundamentowej. Wtedy izolacja pozioma biegnie po linii prostej, bez załamań. Pod ścianki działowe i słupy izolację powinny tworzyć dwie warstwy folii fundamentowej.
  • Popularne tematy